Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatının riskleri nelerdir?

Çorum Karakus;
Bu konuda maalesef bilgi vermem doğru olmaz ki şuandaki maliyeti nedir net bir bilgim yok. Sizin biran önce irtibata geçip tedavi sürecinize başlamanızı öneririm.

meraba 16 yaşındayım 15 yaşında ögerndim skolyoz hastası oldugumu 2 sene dr 2 ay da bır kontrol e gdyorm doktorm hazırann ortası gbı amelıyat olmam gerektıgını söyle dı agrılarm cok arttı 6 derece atrmış amelıyat olmalımıym korkuyorm

nurayboraer'e;
Yaşınızı ilerletmeden ameliyatınızı olmanızı tavsiye ederim. Yaş ilerledikçe ameliyat zorlaşıyor ki gün geçtikçe de dereceniz ilerliyor. Zararın neresinden dönülürse kardır der atalarımız o yüzden biran önce ameliyatınızı olun.

merhaba
14 yaşındayım.alanyada yaşıyorum doktor antalyaya sevk etti.eğer ilerlerse 18 yaşından sonra ameliyat olur demiş doktor.sizin bu yazılarınızı okuduktan sonra ameliyattan felan korktum :( salı günü antalyaya gideceğiz.ameliyattan başka geçme yolu yok mu ? araştırdım ama bulamadım :confused:

Sevgili Erva skolyoz dereceniz nedir? Eğer ki dereceniz ilerlememiş ise elbette ameliyat haricinde yapılabilecek durumlar var. Yoğun tempolu yüzme egzersizi ve fizik tedavi süreçleri derecenizin ilerlemesini durduracaktır fakat ne zaman tedaviyi sonlandırırsanız derecenizde artmaya devam edecektir. Sonuç itibariyle skolyoz ameliyatı olma durumunuz kaçınılmazdır. Yaş ilerledikçe ameliyat zorluluğu da artacaktır. Bayanların ise 14 yaşından itibaren belden uzamaları kesiliyor bacaktan uzamaları başlıyor. Yani sizin ameliyat olmanızda bir risk görmediğim gibi artık tıp alanlarımız oldukça profesyonelleşti ve teknoloji hızla gelişti. İçinizi rahat tutar ameliyatınıza girerseniz ameliyat sonrası iyi ki ameliyat olmuşum dersiniz.

Kesin çözümdür. Skolyoz hastalığını daha detaylı araştırıp ve bu konuda büyük başarılar sağlamış doktorlarımıza gidiniz. Onlar zaten gerekenleri söyleyecektir.

kaç derece olduğunu bilmiyorum doktor söylemedi

benim de skolyoz hastalıgım var şuan ameliyat olma aşamasındayım yenı zamanlarda amelıyat olanlar var mı ben her sartta amelıyat olmaya karar verdım ÇÜNKÜ yaşım 23 eğer şimdi olmaz isem yaşlanınca yüksek ihtimal olmam gerekecek şuana kadarda zaten hiçbir doktor olma dediği için geldim ama şuan düşünmekten gece uyuyamıyorum lütfen bana şuan psikolojik desteğe de ihtiyacım var rica ederim olumsuz şeyler fazla demeyin hani şuda var ben 2 ameliyat geçirdim korkum yok fakat psikolojık olarak etkılenıyorum yardımcı olacak arkadaslar
facebook adresım e maıl adresım abdssamettt@hotmail.com

evet malesef ama yapacak bırsey yok nuray kardesım bılgınız nedır bu konu da...

nuray olmadım daha ılk mesajım da yazdıgım gıbı suan asamadayım yanı doktor aıle i vs gorusuyorum ama benım kesın kararım ne olursa olsun olmakk

arkadaşlar acil cevap ama ya....

Ameliyatın riski 0 kim riskli diyorsa yalan söylüyor , tabiki her ameliyatın komplikasyonu olucaktır ama iyi bir cerrahın ellerindeysen korkma derim , Ameliyat olalı tam 6 ay oldu şuan aktif koşu yapıyorum yüzüyorum üstüne gunde 8 saat ayakda calısıyorum ve araba kullanıyorum ve benımki 100 derecenın üzerindeydı 30 adet vidayla geziyorum onun için samet kardeşim hiç kafan karışmasın sağlam bilindik bir cerrahın elinde sapa sağlam cıkarsın ben prof dr murat bezere oldum istanbulda ve 1 tl de para vermedım marmara uni de yaptı ameliyatımı ve cok mutluyum sana tavsiye ederim ..

benim doktorum da kendınden cok emin olarak bana ameliyat ol diyor fakat bizim maddi durum da yok doktorum da tanıdık vasıtasıyla bulduk fakat profsor degıl sanırım benim skolyozum bana kalırsa çok ileri değil yani siz anlatınca bir an yeni doğdum sandım ama yine de ameliyat içi müdaheleleri merak ediyorum ben demiştim yukarı dada 2 ameliyat geçirdim korkmuyorum ama ne olcak diye düşünmeden edemiyorum özel veya burdan anlatırsan çok memnun olurum abim ALLAH şimdiden razı olsun

samet0555;

İş maddiyatta değil ben 1 tl vermeden ameliyat oldum seninde vermene gerek yok kardeşim . 182 ye girip marmara universitesi hastanesinden prof dr murat bezere randevu alıcaksın geliceksin istanbuldamısın bilmiyorum görüceksin diyicekki ameliyat korkmadan yatıcaksın o bıcağın altına coğu parayla yapan doktordan iyi yapıyor diyebilirim sana , onca hasta tanıdım biride sıkıntı oldu demedı bu dr dan yana

Herkeze merhaba,

Skolyoz ile ilgili konuları ararken forumunuza üye oldum ve sizinle paylaşmak istedim.Baldızım henüz 17 yaşında ve 40 derecelik bir skolyozu var.
Kayın validem ise Cerrahpaşa ya götürmüş ve (acil ameliyat olması lazım,1700-2000TL verirseniz 1 ay dolmadan ameliyata alırız)demişler.Parayı yatırmazsanız 8 ay yada 1 yıl beklersiniz diyerek kadıncağız oradan ayrılmış.Bu nasıl bir insanlıktır.?Randevu vermemişler,biz sizi ararız demişler.Yani şu demek oluyor siz evde kararınızı verin parayı ayarlayın hemen ameliyata alalım.

Arkadaşlar tecrübeli arkadaşlardan bana yardımcı olmaları için rica ediyorum.Ne yapmalı nasıl bir yol izlemeliyim.?

Aşağıdaki mail adresime bilgi amaçlı mesaj atarsanız çok minnettar olurum.
ibrahim.aktas@celikel.com

Bu rahatsızlıktan dolayıda sıkıntı yaşayan sizlere Allah şifalar versin.

selamün aleyküm uğur hocam;

ameliyattan sonra ki halinizi gördüm yani MR nızı..Bir de sizin ameliyattan sonra ki durumunuzu kuyunca kesin ameliyata karar verdim.:)...benimkinde bir omurga alınacak düz olunca sığmayacakmış mecburen o kadar ama bilemiyorum yani o kadar uzun platin takmazlar diye yorumluyorum kendimce..Biran önce ameliyat olup buradaki arkadaşlar gibi ameliyat oldum demek istiyorum...

İbr@him;

Bu işler artık paraya bakıyor . Cehrappaşada da çok güzel doktorlar var ama çapa ve cehrap paşaada sıra cok beklersin üstelik doktorlar bıçak parası ister .oraya gelene kadar 1 kaç daha doktor var direk görüşebiliceğin ve ameliyatı cok başarılı olan üstüne 1 tl vermeden Orneğin Prof dr murat bezer. Ben suan 6 ayindayım ameliyat olalı ve 2 aydır calısıyorum işten yana hiç bir sıkıntım yok tavsiye ederim

@ugurdogan;

Yorumunuz için teşekkür ederim.Sağlık bakanlığı 184 destek hattını arayarak durumu bildirdim.Çağrı merkezindeki görevli size dönüş yapıcaz diyerek kayıt oluşturdu.Gün içinde beni tekrar aradılar ve şu cevabı aldım.Malesef Cerrahpaşa ya müdahale edemiyoruz.Bu cevapla beraber alan memnun,satan memnun diyerek konuyu kapattım.

Benim derdim 1700-2000TL değildi.Benim bu ücreti yada rüşveti vericek durumum şükür var.Fakat olay şu ki,bu rahatsızlıktan müzdarip olupta günlerce sıra bekleyen insanların hakkını yemek ne benim karakterime,nede insanlığıma yakışmaz.

Baldızımı bir doktor arkadaşın tavsiyeleri üzerine,hafta içi hergün egzersiz ve yüzme havuzuna gidecek.40 derecelik skolyoz un ameliyat öncesi düzenli egzersizlerle ihtimal önlenebileceğini söyledi. Nekadar faydalı olur bilmiyorum.İçimden de bir ses ise tek çözüm ameliyat diyor.

Teşekkür ederim

bende skolyoz hastasıyım ve 22 yaşındayım gaziantepte oğuz CEBESOY adında bir doktorla irtibat halindeyim bir kaç gün içinde muayneye gidicem görsel anlamda çok sıkıntım olduğu gibi ağrımda çok ve nefes darlığı başladı nette araştırdığım kadarıyla mutlaka ameliyat olmalıyım çünkü vücudumu rahatsız ediyor fakat ben ameliyattan çok korkuyorum ne yapacağımı bilemez bir durumdayım lütfen tecrübeli biri beni aydınlatabilirmi niyetim size o zor günlerinizi hatırlatıp üzmek deil sadece tecrübenize ihtiyacım var şimdiden ÇOK TEŞEKKÜRLER...

tlay bende çok yakında ameliyat olacagım istersen buradan konuşa biliriz...

İbr@him;

40 derecelik skolyozu egzersizle düzeltebiliniyor olması şans diyebilirim yanı 4-5 yil emek vermeniz gerekli şahsen benımki düzelmedi dahada ilerledi ama şans diyelim bu işe ,Ama türk doktorların bir bıçak parası kavramı var bende çok dolaştım 180 bin tl lere kadar çıkan bile oldu benımki biraz farkli bir ameliyattı . En son prof dr murat bezere başvurdum. Marmara universitesinde . Sizde bir randevu alinip görünün derim . Cebimden 1 tl bile çıkmadı diyebilirim ve kontrollerımı hala yaptırıyorum ekibi cok iyi bir ekip tavsiye ederim

tlay;

Bu yazıyı yazıp ameliyat olduktan sonra gelip okuyup gülüceksin :) Çunku skolyoz ameliyatı artık bir kol kırığı onarılırcasına gibi oldu. Adı cok büyütülüyor tamam uzun bir ameliyat riskleri var ama bence artık türk cerrahları bu konuda çok ilerledi ve benım 7 ayim dolmak üzere şuan basketbol oynuyorum ve işim gereği hep ayaktayım cok şükürki bu ameliyatı hiç düşünmeden 1 kerede karar verip olmuşum . sana tavsiyem sadece doktorunu iyi seç ve direk git ol hiç ona buna sorma kafanı karıştırma ..

ugurdogan:

ağabey ben biraz daha araştırdım birşeyler daja öğrendim...Bu sırtımıza takılacak vidalar da gevşeme veya rotlar da kırılma ola biliyormuş...bende şimdi şey düşündüm ben çok hareket edersem bu vidalar gevşer veya kırılır diye korkuyorum..bu konu da yardımcı olur musunuz.

selamün aleyküm:

ağabey ben biraz daha araştırdım birşeyler daha öğrendim...Bu sırtımıza takılacak vidalar da gevşeme veya rotlar da kırılma ola biliyormuş...bende şimdi şey düşündüm ben çok hareket edersem bu vidalar gevşer veya kırılır diye korkuyorum..bu konu da yardımcı olur musunuz.Bir de benim derecem %48 imiş...görüşünüz nedir...

samet0555;

Doktorun sana yapmıyacağın haraketlerı göstericek ameliyattan sonra . zaten sen zorlamaya kalksan bile vucudun seni uyarıyor yanı bir şekilde o haraketi yapamıyorsun mesela ben donerken tam olarak donuyorum yarı boynum donuk duramıyorum gibi.. Bunlarda olabilicek şeyler sonuçta vucudun omurgasına platin takiliyor .Kırılma gevşeme diye bende birsürü şey duydum ama bizzat yaşıyan biriyle karşılaşmadım onun içinde inanmıyorum

İYİ GÜNLER ben skolyoz ve kifoz hastasıyım . 19 yaşındayım. en son platinim cıkarıınca kifozum cıktı 93 derece skolyozum var mahir gürşen doktorum cok riskli bi amaliyat ve masada kalabilir yada felç dedi . ne cvp verebilirim olmammı gerekiyo . ne düşünecegimi ne yapacagımı bilmiyorum . ahmet alanay ı araştırdım iyi bir doktor belki o farklı bişi söyler diye ümit ediyorum . sizin 93 derece olan veya yakın olan varmı ??

yardımcı olursanız cok sevinirim :confused:

arkadaşlar benim de 10-15 derece civarında skolyozum var bu kadar yüksek dereceli skolyozların yanında çok az gibi gözükebilir ama günlük hayatımda dümdüz hissedememek canımı çok fazla sıkıyor murat bezer e muayene oldum bu dereceli skolyozlara ameliyat yapamayız dedi sizin bildiğiniz özel hastanede veya devlet hastanesinde benim kadar düşük skolyozluları ameliyat eden başarılı doktor var ise bu bağlığın altında cevap olarak yazarsanz sevinirim şimdiden teşekkürler

arkadşlar benım 48 derece bı skolyozum vardı amelıyata karar verdım olacaktım fakat MR sonucun da boynuma da platın takılmak zorunda kalınacakmıs sırtım ıle beraber doktorum olmamamın daha ıyı oldugunu soyledı ve olmadım...Eğer sormak istediğiniz bir şey olursa 0555 833 87 83 numaralı hat ve samet0055@facebook.com adresi bana aittir...

( qawsed ) kardeşim o kadar skolyoz ıcın o platını takmak akıllaca degıl olmaman daha...

Mrb ben 2 yaşımda düşme sonucu% 81 kifoskolyos hastasıyım 7 yıl felç kalmışım hiç hatırlamıyorum ogünler imi 9 yaşımda hiçbir muayene veya tedavi görmeden mucize gibi kendi kendime yürümüş normal hayata başlamıştım hiçbir sağlık sorunum ağrım olmadı ruhen kendimle barışık bir insan olarak ameliyat tedavi ve muayene gibi şeyler hiç aklıma gelmedi desem yalan olmaz ama aşık olunca aşık olduğun insan sizi olduğunuz gibi kabul edemiyor malesef özelliklede estetik görünüm bozukluğu kifoskolyos olan insanları düşürünce çok önem veriliyor çok zor günler yaşadım ve bu rahatsızlıkları ilgili araştırma yapmaya karar verdim benim sorum şu olacak size 1967 doğumluyum bu hastalığın ameliyatın geçkalmışyım kısacası benim için bir umut varmı riskleri sonu ölüm bile olsa umrumda değil korkmuyorum tek korkum geçkaldımmı beni bilgilendirirseniz çok sevinirim herkeze geçmiş olsun

nursel ben internetde 51 yasinda amelyat olan birini okudum.cok iyi bir doktorla konus amelyatini.numara 1 olan bi doktor olsun.riskli amelyat biliyoruz.

Slm internette nerde okudun ben okadar araştırdım hep 30 geçmemiş yaşlar onu bende okumak isterim artı onu ameliyat eden Dr öğrenmek isterim senin durumun nasıl hiç muayene oldunmu olduysan hangi da oldun memnun kaldınmı kafamda bukonuda ilgili okadar çok soru varki seni ekledim umarım sakıncası yoktur kabul edersen sevinirim sevgiler

ben okudugum sayfayi size gonderirim .doktoru ahmet alanay qaliba.memnun kaldigini yaziyordu.86 dereceyle amelyat olmus.ama cok masrafli oldugunu biliyorum.ben azerbaycanda yasiyorum.bakude .bir defasindaysa 40 yaslarinda biri amelyat oldu ben yasadigim sehirde.bi turk doktoru yapmis.ama onun vucutu platinleri kabul etmemis.benim durumumsa rahatsizligim yok cok sukur.bi tek goruntu.onuysa saclarimla saklaya biliyorum.doktorlar bana Allahin muzicesisin diyor.ileri derece de olmana ragmen cok belli olmuyor .bi de agrim yok cok sukur.ben amelyat olmayi istemiyorum.amelyat korkum var.cunki su an iyiyim.amelyatdan sonrasini ise bilmiyorum nasil olucam.cok guvendiyim bi doktor olursa,durumum da uygun olursa belki de ilerde amelyat olurum.ama boylede yasarsam bazi doktorlar iyi seyler soylemiyorlar gelecekle ilgili. ilerini Allah buyuk.sizin dereceniz kac?

Üst Alt