Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı olup, sırtını tam olarak hissetmeyen var mı?

PINAR

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
selam ben bir skolyoz hastasıyım ameliyat oldum temmuzda 11 ay ama sırtımı halen tam olarak hissedemiyorum skolyoz ameliyatı olanlar bu sorunu yasıyorlarmı bilmek isterim cvp yazarsanız cok sevinirim

bende 2 ay önce oldum ama uyuşuk olan yerler yavaş yavaş geçiyor.bi süre sonra tamamen geçer diye düşünüyorum.ama yinede emin değilim

Ya arkadaşlar kimse bana böyle bişeyden bahsetmemişti.ne yani sırtını hissetmeme gibi bi durum mu war :(
ya off yaa.ben bu ameliyata karar veremiycem :( tam olabilirim diye düşünmeye başlıyorum ki,bunun gibi şeyler duyuyorum ve tekrar uzaklaşıyorum ameliyat fikrinden :(

Hiç bir şekilde panik yapmanıza gerek yok . Bahsettiğiniz sorunlar her ameliyatta olur , zamanla geçecektir . :wink:

Arkadaşlar evet doğru paniğe gerek yok.Unutmayın ki başarılı bi skolyoz ameliyatının tek çaresi gecikmeden ve skolyoz ilerlemeden ameliyat olmaktır.Bu uyuşukluklar ilk başta bende de oldu ama bi süre sonra geçiyor.Korkmaya gerek yok.

Ameliyat sonrası dönemde dokular yenilenmektedir. Bu da kısa sürecek bir şey değildir . Ne zaman dokular yerli yerine oturur , sorunlar da biter :wink:

Tamam peki teşekkür ederim.Şimdi rahatladım :)

ÇOK TESEKKÜRLER AMA SKOLYOZ AMELİYATI OLAN BİR KİŞİYE SORDUM HALEN HİSSETİMYORUM DEDİ O YÜZDEN PANİĞE KAPILDIM 11 OLACAK UZUN BİR ZAMAN BAKALIM ZAMAN GÖSTERECEK BİLGİLER İÇİN COK TESEKKÜRLER

bende hissetiyorum. sadece biraz kaşıntı cektim. o zamanda alcı vardı çok zor oluyordu. bazen annemin kaşak şişiyle kaşıyordum. :lol:

PINAR' Alıntı:
ÇOK TESEKKÜRLER AMA SKOLYOZ AMELİYATI OLAN BİR KİŞİYE SORDUM HALEN HİSSETİMYORUM DEDİ O YÜZDEN PANİĞE KAPILDIM 11 OLACAK UZUN BİR ZAMAN BAKALIM ZAMAN GÖSTERECEK BİLGİLER İÇİN COK TESEKKÜRLER

Dediğim gibi dokuların kendisini yenilemesi uzunca bir süre ister ... Tabii ki kişisine de bağlı olan bu süre kimisinde 3 ay , kimisinde 1 yıl , kimisinde 5 yıl olabilir ... Kendini başkalarıyla karşılaştırman sadece moral ve maneviyatını bozmana temel oluşturur kanısındayım ...

Sakin ol ve doktorunun önerilerini harfiyen uygula ... O zaman şifa gelip , seni bulacaktır , emin ol :)

Her türlü probleminde yazabilirsin , elimden gelen desteği veririm ... Sevgiler :wink:

cok tesekkür ederim bilgiler için kuskulandım acıkcası doktorum bu konu hakkında cok bilgi vermemişti bende düsündüm iyilesme sürsinin degişik olabilecegini gercekten rahatladım tekrar tesekkürler :)

sırtınızda ki uyuşuk bölgele egçmeyecektir

terlediğiniz zaman dikiş izlerinin olduğu bölge hep buz gibi olucaktır

duş alırken sırtınıza talzikli suyu tutun bakın ne hiissediyorsunuz

mesela benim sol bacağım platin çiviler sinirlerin tam yanından egçtiği iççin sürekli kalçamdan aşağıya kadar uyuşuk ve ağrıyor

ameliyattan sonra sırtım hissizdi o hissizlik biraz daha gecti simdi var sırtımda yanma hissediyorum dogrusu hissedemiyorum elimle dokundugumda yanıyor bu normal sanırsam ama hissizliğin gececegini tam olarak ummuyorum saolun bilgiler için :wink:

pınar bence zamanla geçicek çünkü o hissizlik hergeçen ayda daha azalıyo tabi bu bende böyle herkesin geçer umarım bazen arkadaşlarım sırtıma dokunduklarında hissetmiyordum..ama zamanla bu en aza indi geçmiş olsun herkese...

bende 3 hafta nce amleayt oldum bazı yerlerimi hissetmiyorum ama gittdikce azalıyo :) şuan dans bile edebiliyorum, iiki olmuşum sırtım düzeldi ağrımda yok artık sadece fazla oturamıoyrum en fazla 1 saat oturabilyorum ayakta daha rahatım :D

hassasiyet yavaş yavaş geçiyor;ancqak soğuk havalardan çok fazla etkileniyorum

DUŞ ALIRKEN TAZZİKLİ SU DEĞDİĞİNDE ACAYİP YANIYORRR BU BENCE GEÇİRİLEN OPERASYONUN NEDERECE ÖNEMLİ OLDUĞU İLE İLGİLİ

ben skolyoz ameliyatı olalı 3 sene oldu zamanla uyuşukluk geçiyor
benim eğrilik iki tarflıydı s şeklinde olmuş şuan gayet iyiyim ama çok dikkat etmeniz gerekiyor kendi sağlığınız için

BENİM SIRTIMDA BOYDAN BOYA Bİ İZ WAR.ÖZELLİKLE ORTA KISMINI HİSSETMEM DAHA ZOR.
KAŞIMAK BANA ÖLÜM GELİYO:)
:mrgreen:

bn 2 sene önce ameliyat oldum.önceleri bnde geçer die bekliyordum fakat sırtımda hala belli bölgeleri hissetmiyorum ama arkadaşlar tek dert bu olsun yani insan sağlıklı olsunda..bu kadr büyük bi ameliyat ardından sinirleri kaybetme gibi bir durum bence artık hissizleşio çünkü ama çok kafaya dert edilecek bir durum deil

ben amelıyat olalı 2 sne oldu ama hla hıssetmıyorum:S:S

Vallahi ben son ameliyatımı 2002 de oldum halen bazı yerlerini hissetmiyorum..Bazen kaşınıyor sırtım kaşıyamıyorum , bu sefer kaşıntı durmuyor :)

HYR HISSETMEME DIE BISEY ASLA YOKTUR YUKARDADA REALTY NIN DEDIGI GIBI DOKULAR KENDINI YENILEDIGINDEN DIKIS YERLERI HERSEY YERINE TAM OLARAK OTURDUGU ZAMAN SIRTINI HISSEDEBILIYORSN SIRTIN SENDEN IPTAL OLMASI DIE BISEY OLAMAS ZATEN ÖLE BISY OLSA ÖLU DERI ILE GEZIO GIBI BISeyOLURSN kı buda ımkansızdır rahat olun yanıı :D

evet zamanla azalaıy... ben en son olali 2 yıla yaklaşıo... hissizlik kalmadı gibi o kadar yok yani... o kadar dert edecek bir konu değil arkadaşlar... sırtımızla dokunmuyoruz :)

arkdaşlar omuriliğin etrafı ve içi sinirlerle çevrili olduğu için ve geçirdiğimiz ameliyatlarda omurilğe düzeltme gibi bi müdahalede olduğu için sinirlerde bi kaç yıl boyunca hissizlik oluyo.çnk oluşan yeni duruma ayak uydurmaya çalışıyorlar. bi lastik düşünün çekersiniz uzar fakat bırakınca aynı şekli alır sinirlerde öyledir ve ani bi hareketle sinirler çekilerek uzatılmıştır onun yerleşmesi ve o gerginliği atmasıda zaman ister.zamanla o gergin yay hali gidecek normale dönecek ve ardındanda hissizliğiniz azalacaktır.bende ameliyat olalı 3 yıl civarında oldu.ben vücudumun sağ tarafını hissetmiyordum zamanla bu uyuşukluk geçti.şimdi var ama biraz az :)

6. Seenedeyim o hissizlik azalıyomus ama gecmiyomus

sırtı üşüyen,çok çabuk soğuk alan var mı?soğuktan etkilenen var mı?

Üst Alt