Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı olup platinlerini aldırmayan var mı?

platin

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. hepinize geçmiş olsun allah bir daha yaşatmasın diyorum. benim hastalığım skolyoz 90 yılında ilk amelliyatımı oldum. amelliyat öncesine kadar tam uzmanını bulana kadar çok doktorla görüştüm o yıllarda bu amelliyat iki ayrı şekilde yapılıyordu. biri platin takılıyor 2- 3 sene kadar sonra çıkarılıyordu. bu arada tabiki amelliyat öncesi ve sonrası alçıya alınıyorduk. diğer daha yeni olan yöntemdede platin takılıyor ve ömür boyu bir problem olmadıkça çıkarılmıyordu amelliyat sonrasıda korse kullanılıyordu. yazılarınızdan anladığım kadarıyla sizler dahada yeni yöntemle amelliyat olmuşsunuz. sanırım platinlerin çıkarılması gerekmiyordur. birde anlamadığım birşey var bu amelliyatı olmadan önce ve sonrasında doktorlarınıza bu platinlerin çıkarılıp çıkarılmadığını sormadınızmı hiç. ben yazılarınızı okuyunca açıkçası çıkarılması gerekiyormu merak ettim çünkü benim platinlerim ömür boyu kalacaktı ama şans bu ya vücudum kabul etmediği için çıkartmak zorunda kaldılar bu yüzden yenilikleri tam olarak bilemiyorum. bilgilendirirseniz sevinirim. hepinize geçmiş olsun arkadaşlar.

ben de alcıya alınma gıbı bır durum olmadı hıc.doktorum gelısme cagı bıtınce alınacagını sölemıstı.genelde 4yada 5yıl sonra alınıodu.en son asıl doktoruma 5yılönce gıttım.kontrol sonrası büyüme cagımın bıtmedıgını alınırsa tekrar egılme olacagını yapılan amelıyatın bosa gıdecegını söledı.benım ünıversıteye kazanma gıbı bır durumum vardı ve unv okuyacagım cok zor topluorum kendımı,sonra yapılsa bısey olurmu dedıgımde gıt okulunu bitir acelesı yok dedı.suan okulumun bıtmesıne bır yıl kaldı.gecen sene asıl doktorumu öneren yakınımdakı doktora zıyarete gıttıgımde herseyın yolunda oldugunu bır aksılıgın olmadıgını söledı ve alınması konusunu sordugumda ıstersen aldır dursada bısey olmazkı dıye yanıtladı.ama asıl doktor alınacak demıstı ayrıntılıda gıdıp bırdaha konusmadım okulum bıtsın gıdıp soracagım.zararı yok ıse kalmasını ıstıorum.

platin

merhaba aylin20 amelliyat sonrasında iyi olmana gerçekten çok sevindim. geçmiş olsun herşey geride kalsın inşallah. bana mesj yazdığın için teşekkür edrim. benim bahsettiğim alçılı yöntem zaten 90 lı yıllardaydı sen daha yeni amelliyat olmuşsun vede yeni yöntemle. uzmanlar genelde farklı bilgiler verebiliyor. en güvenilir senin doktorunun dedikleridir. seni ve vücudunu en iyi kendi doktorun bilir platinler çıkarılsın yada çıkarılmasın karar verecek odur. senin için en iyisi hangisi ise o olsun önemli olan senin sağlığın ve mutluluğun. herşey senin güzel gönlüne göre olsun canım. tekrar geçmiş olsun diyorum.

erdemli' Alıntı:
Platik takılınca parasını kendimizmi ödüyoruz Yoksa devletmi karşılıyor.Ben kamuda çalışıyorum onun için sordum.

devletin ödediği ve ödemediği plantinler var devlet S skolyozu için gerekli olan platinleri karşılamıyor sgorta yeşilkart bağkur v.sbunların hiç biriside işe yaramıyor en az on milyar gözden çıkartılmak zorundaki bu hayatınız içn oldukça gerekli bir amaliyat ve bu paraya değer
:roll: benim düşünceme göre :roll:

PINAR;
nasıl bu kadar emin oluyorsun bn ameliyat oldum ama platin takılmadı yani herkese takılmıyo

Bende dokuz ay önce ameliyat oldum.18 yaşındayım ve platinlerim hala duruyo.Bir rahatsızlık vermediği sürece de alınmıyacak.Bence platinlerin hiç kafaya takılacak bir yanı yok.Gayet rahatım ben ve hiçbir şey hissetmiyorum.Doktorumun söylediğine göre bunu hep akla getirip kafaya da takmamak gerekiyormuş.Çok zor günler ama sonunda herkes ameliyattan sonra sağlıklı oluyo ve o günler geride kalıyo...Hİç üzülmeyin... Herkese geçmiş olsun.Acil şifalar...

Arkadaşlar sonuç olarak 2. ameliyat zorunlu mu değil mi ??:/

arkadaşlar 2002de ilk ameliyatımı oldum kifoskolyozdan! normal işimde 4 ay sonra çalışmaya başladım.. normal işim ne derseniz indir bindir ağır bir iş 6 yıl sonra paltinlermimi patlatmışım az kalsın sırtımdan çıkıyordu meme yapmış eeeee okadar mal taşırsan deli gibi calışırsan olucagı budur:) neyse 2 ameliyatımı oldum ve paltinlerim cıktı. asıl demeye çalıştığım konu şu platinler vücudmuzdayken cok dikkat etmeliyiz ve bu kendi elimizde....

arkadaşlar, ben ameliyat olalı 9 ay oldu ve sırtım soğuk havalarda çok üşüyor ve kasılıp ağrı yapıyor. Bu normal mi? İlerleyen yıllarda da olur mu?

BEN DE 8 yııldır omurilikimde taşıyorum PLATİN aldırılmmıyor.ama artık ben den bir parça oldu oda şimdi FACEBOOK umda profilim de sergiliyorum PLATİN olan rontgen filmimi :)

Ne kadar duyarsızsınız... Aşağıya bir soru sordum kimsenin şeyinde değil. Ne biçim insanlarsınız anlamış değilim. Ben de bu site de bir şey paylaşırsam...

Yazık insanlık ölmüş ama ben insan olarak sağım hala..

normal bir durum bu sen sıcak tut yeter :D
seni bencil şimarık şey seni :D
burası CHAT değil forum da hakaret edemezzsin sen :D bana :D

hale_ben;

Sadece muayne olduğun yerde ameliyat yapıyor. O da paralı, İletişim bilgileri nette mevcut....

bdrttn.85;

Bedreddin ne hakareti nerde yaptım çok ayıp valla iftira edeysun uşak...;);););) chatde de haklı olduğumu adminler çok iyi biliyi... Gerektiğinde sövmek iyidir. İnan bana! Ayrıca Küfür yasaksa nede profilde hangi küfürü etmekten hoşlanırsın sorusu var di mi? :)) Küfürü edene kızmıyıcan ettirene kızacaksın... Bunu sok kafaya :)))

Üst Alt