Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı olacağım. Konu hakkında çok şey merak ediyorum..?

3c3msu

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
SELAM,
BEN 17 YAŞINDA SKOLYOZ HASTASIYIM. BENİM BOYNUMDA FAZLA KEMİK VE BELİMDE EGRİLİK VAR. BEN YAKINDA DR. ÜNSAL DOMANİÇ'E GİDİCEM, AMA BANA BU KONUDA YARDIMCI OLCAK VE AMELIYATINIZ NASIL GEÇTİGİNİ VE KAÇ SAAT SÜRDÜĞÜNÜ ANLATMAK İSTEYEN ARKADAŞLARDAN YARDIM BEKLIYORUM.
LÜTFEN YARDIMCI OLUN. BU KONUDA ÇOK DERTLIYIM

bak ben amaliyat olmadım ama çokça fazla olan arkadaşlarım var
bu arkadaşlarımın hepsi çok memnun yani doktorlarını seviyorlar
fakat bana en fazla tavsiye edilen doktor ismi Bursadan PROF. Dr. Ufuk AYDINLI
bu doktorun hastasını gördüm çok memnun bir amaliyat olmus bir amaliyat daha olacakmıs
su anda senin benim yasımdakı kişiler için su an sanırım tek amaliyatla düzelebilecek bir arkadas tanımadım
çünkü bizlerde belirli bir yasa kadar boy uzaması olacagı için her uzamamız oldugunda bir amaliyat olup vidalarda oynama(düzenleme) olacakmıs bvu kesin
söylediğim doktor en az amaliyatla tamamlaya bilen uzman bir doktor diyorlar
bir doktorun daha hastasın tanıdım on amaliyat geçirdi
tabiki bu hastanın derecesini ilk zaman bilmiyordum belkide oldukca fazlaydı ama bilemiyorum işte
neyse benim tavsiyem bu

BEN 95SENESİN DE OLDUM DOKTORUM AZMİ HAMZAOĞLU İDİ.O ZAMANLAR ÇAPA DA İDİ. ŞİMDİ FLORENCE NIGHTINGALE HASTANESİNDE. ÜNSAL BEY DE ONUN GİBİ ÇOK İYİ BİR İSİM YAPMIŞTIR ALANIN DA .BEN SABAH 07.30 DA GİRDİM AKŞAM KENDİME GELDİĞİM DE SAAT 22.00 İDİ. BUNU 9 SAATİ AMELİYAT GERİ KALANI HAZIRLIK. HEM DOKTOR HEM HASTA İÇİN GERÇEKTEN ZOR BİR AMELİYAT. BENİM DOKTORUM AMELİYATTAN ÖNCE YOĞUN BAKIM DA TANSİYONUNU ÖLÇTÜRMÜŞ. RAHAT OL VE DOKTORUNA GÜVEN . BU AMELİYATTA PSİKOLOJİNİN İYİ OLMASI ÇOK ÖNEMLİ. BENİM İYİLEŞMEM ÇOK UZUN ZAMAN ALDI. ÇOK SABRETMEM GEREKTİ AMA ŞU ANDA İYİYİM GEÇEN ONCA YILA RAĞMEN ÖYLE ÇOK BİR RAHATSIZLIK YAŞAMADIM . OLDUĞU ZAMAN DA DİNLENDİM. KENDİME DİKKAT ETTİM. VE PLATİNİMLE YAŞAMAYI ÖĞRENDİM. TABİKİ BİLGİ ALIŞVERİŞİ YAP AMA HİÇ KİMSEYLE HASTALIĞINI KIYASLAMA. ÇÜNKÜ SKOLYOZUN ÇOK ÇEŞİTLERİ VE SEBEPLERİ VAR. BENİM Kİ BACAĞIM DAN KAYNAKLANMIŞ. DURUŞ BOZUKLUĞUN DAN. İÇİNİ RAHAT TUT. BAK BEN OLDUM GELDİ GEÇTİ. ŞİMDİ İSE PLATİNİME RAĞMEN BİR DE DOĞUM BİLE YAPTIM . BEN DE SENİN YAŞLARINDA İKEN OLMUŞTUM. GÖNLÜNÜ FERAH TUT . GEÇMİŞ OLSUN

aysegül sen platinleri aldırmadın mı hala ne zaman amaliyat oldun

BANA CEVAP YAZANLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDERIM....

ben 95 senesin de ameliyat olduğumu daha önce belirtmiştim.. ve benim platinlerimi almayacaklar yani onlar kalıcı.

Re: Skolyoz ameliyatı olacağım. Konu hakkında çok şey merak ediyorum..? [Soru]

ol gitsin derim ben.29 yaşındayım 9 ay önce oldum ve daha önce olamdığıma pişmanım.keşke daha küçük yaşta olsam belkide daha da kolay iyileşirdim.ben son kontrolden sonra biraz daha rahatladım ağrılarımın olması normalmiş ve ben 29 yaşında olmama rağmen 9 ay sonra bugün normal yaşantıma devam ediyorum.
sende öyle yap.
ameliyatın kaç saat sürdüğüne gelince senin skolyozun kaç derece bunu bilmiyoruz ama 6 saat 8 saat sürebiliyo.bazı kişiler birden fazla skolyoz ameliyatı da olabiliyo.benimki 6 saat sürdü hatta belki daha da az.ameliyat sonrasını bence hiç araştırma ama:(berbat çünkü.gerçekten zor bir süreç ama işte geçiyo hepsi.
uzun bir süre hareketlerde kısıtlama oluyosa da zamanla vücut normale dönmeye başlıyo.bu senin kendine ne kadar iyi baktığına bağlı.hareketlerine dikkat eder ve beslenmenede özen gösterirsen iyileşmek kolay oluyo.ama dikkat ediyim derkende ben kilo aldım.şimdi de skolyozu unutup rejim derdine düştüm :)senin anlıycağın skolyoz ameliyat çok zor evet hatta kabus gibi ama geçip gidiyor.önemli olan bir an evvel ameliyatı olup kurtulmak ve unutmaya çalışmak.
bende unutmaya çalışıyorum.

BENDE KESİNLİKLE OL DERİM BU AMELİYATI .ÜNSAL BEY BU KONUDA İYİ PROFLARDAN BİRİ GÜVENEBİLİRSİN.BENİM DOKTORUMDA CÜNEYT ŞAR İDİ. BENDE ÇAPA'DA 4 SENE ÖNCE BU AMELİYATI OLDUM.2 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALDIM İYİLEŞME SÜRECİM VE ESKİ HALİME DÖNMEM 8 AYIMI ALDI AMA ŞU AN ÇOK İYİYİM ZOR Bİ DÖNEMDİ GEÇTİ VE İYİKİ OLMUŞUM DİYORUM.BU AMELİYATA KARŞI ÇOCUK BİLE YAPTIM ŞU AN ÇOK ŞEKER Bİ OĞLUM VAR.KORKMA VE DOKTORUNA GÜVEN ÜNSAL BEY BU KONUDA GERÇEKTEN İYİDİR.SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.

ayşegülaslan' Alıntı:
ben 95 senesin de ameliyat olduğumu daha önce belirtmiştim.. ve benim platinlerimi almayacaklar yani onlar kalıcı.

kalıcı platin nasıl oluyor biraz açıklarmısın hangi durumlarda kalıcı kullanılır

öyküm öncelikle geçmiş olsun benim ameliyatımın üzerinden 8 sene geçmesine rağmen hala tedirginim ileride beni neyin beklediğine dair.oğluna allah sağlık versin inşallah bişey sormak istiyorum doğumunu sezeryanla yaptın dimi çok sorun yaşadınmı?

slm ekromez

kalıcı platin diye bişey yok.o arkadaşın anlatmaya çalıştığı platinleri aldırmak için ikinci bir ameliyat olmayacağı ve onlarla yaşayacağı.birçok kişide platinler kalabiliyor.bu durum hastaya ve doktora bağlı.
zaten artık platin değil titanium denilen bir madde kullanılıyor ve bu da vücuda daha kolay uyum sağlıyor.ömrün boyunca vücudunda kalıyor.düşün bir omurilikteki eğriliğidüzeltmek için vidalar takılıyor düzeltiliyor yanında bir sürü ameliyat sıkıntısı.sonra da düzeltmek için takılan vidalar çıkartılacak diye bir ameliyat daha olman gerekiyor.ama aynı acıları yine yaşamaktansa vücudundaki bu titanium ya da platinlerle yaşamayı tercih ediyorsun.bu durumda da kalıcı oluyor .umarım anlatabilmişimdir.
sen çok merak ettiğine göre yaşı küçük skolyoz hastalarındansın umarım en yakın zamanda sende ameliyatını olur ve kurtulursun şimdiden geçmiş olsun

Selam
Evet sezeryanla yaptım.Hayır sezeryan da normal birinin yaşadığı sıkıntıları yaşadım sadece ameliyatıma dair bi sıkıntı olmadı.

kalıcı derken

kalıcı derken şunu kastetti platinler takılıyo ya istersen gerekli olursa bir süre sonra çıkarılıyo .ama o gerek duymamış ihtiyacı olmamış çok şükür .platinleride kalıcı olmuş.
bendekiler titanium ve bende aldırmıycam inşallah.kalıcı derken bunu kastediyordu ok mi:))

Üst Alt