Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı hakkında genel bir bilgisi olan var mı?

zeynebim

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
skolyoz ameliyatı olmadan olmaz mı ameliyat olanlar varsa nasıl geçti kaç saat sürüyo

eğime vede yaşa bağlı ameliyat olup olmaman..derecen çok değilse egzersizle sporla ilerlemesi önlenebiliyor..ameliyat eğimin derecesine göre değişiyooo.benim eğim 45ti ameliyat 6saat sürmüş ama sen narkozun etkisiyle hiçbişey hatırlamıyorsun ve uyandığında sana çookk kısaaa sürmüş gibi olacak ameliyatın bana öyle oldu:D

evet canım sana çok kısa gelio göz açıp kapayıncaya kadar derlerya ööle bişe :D ameliyattan korkma zeynebim hiçbişe hatırlamıosunki benim ameliyattan sonra hiç ağrım bile olmamıştı,zaten seninki başlangıçmış dimi? geçmiş olsun

slm kara melek

aslında ameliyatlık bi durumun yokmuş ta ben yine de korkuyorum işte teşekkür ederim yazdıkların için 40 derecenin üstündekiler ameliyat olurmuş benimkisi ise 40 derecenin altındaymış ama ben derecemi bilmiyorum aşırı bi gözle görünür bişey yok ama işte korkuyorum

ameliyatlık bi durum yooksa korkma canım :wink:
bol bol spor yap özellikle yüzme çok önemli benim kardeşime sadece bol bol yüz demişlerdi o da 40 ın altındaydı sanırım hatırlamıorum ben kendi derecemi bile hatırlamıorum :D geçmiş olsun canım inşallah ameliyata gerek kalmaz kendine dikkat et

......

çaılışıyorum spor yapıcak pek zamanım yok ama şuaun doktor kontrolündeyim sürekli her akşam egzersiz yapıyorum. bandım ve plates topum var bunlarla çalışıyorum. Şimdi iyiyim aslında ilk başlarda psikolojim çok bozuldu sürekli ağlıyordum ama şimdi biraz iyiyim sende kendine dikkat et

ilk öğrendiğinde tabiki üzülüosun ama insan herşeye alışıo,ben ameliyat olduğumda herşeyin bukadar farkında diildim çok zevkliydi hastenede geçen günlerim doktorlarla muhabbetim felan ööle geldi geçti iyikide ööle olmuş yoksa psikolojiim bozulurdu takmamak lazım insanın morali düzgün olunca sağlıklı hissedio kendini,ağrısını bile unutuo herzaman pozitif düşünmek işe yarıo sanırım :wink:

BEN 95YILINDA OLDUM.YENİ OLAN ARKADAŞLAR ÇOK DAHA KOLAY VE SAGLIKLI OLDUGUNU SÖYLÜYOR.EGRİLİHİM ÇOK YÜKSEK OLMASINA RAGMEN NEREDEYSE TAMAMEN DÜZELDİ.AMELİYATI OLMAKTAN KORKMA.DOKTURUN DAHA İYİ BİR KARA VEREBİLİR.TEBİ TEK DOKTORLA YETİNME BENCE.EGRİLMEYİ DUTDURMAK İÇİN KORSE KULLANABİLİRSİN Kİ ONUDA KULLANMAK ÇOK KOLAY DEGİL.EGZERSİZDE İYİ GELEBİLİR YANLIZCA İLERLEMEMESİ İÇİN TABİ.
ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ZEYNEBİM.

korkamadan ol ben 2 yıl önce 5 büüyk operasyon geçirdim bu ameliyat skolyoz olayı cerraha zor hastaya kolaydır bunu unutma doktorlar böyle der ilk 20 gün zorluk çekickesin sonra rahatlarsın

slm

ben forum a yeni katıldımda bu yüzme işini anlamadım bendede skolyoz var 35 derece yüzme ne işe yarıyormuş bilen varsa anlatırsanız sevinirim

slm darky

merhabalar ben skolyoz hastasıyım benimde doktorujm yüzmen gerekiyo dedi. nedeni: kol hareketleri bilindiği gibi yüzerkende bunu yapıyoruz. doktora gittiyseniz eğer egzersiz hareketleri vermiştir. bana vermişti. bende şuan egzersiz uzmanıyla beraber hareket çalışıyorum. kısacası doktor kontrolü altındayım ben düzcede yaşıyorum yüzme imkanım biraz kısıtlı hele de kışın. ben bunu bikaç kişiden daha duydum bu rahatsızlığın en önemli sporu ve hareketi yüzmeymiş. benim bildiklerim bu kadar bişeyler anlata bildim mi bilmiyorum ama.....böyle geçmiş olsun

BENİM %55Dİ 8 SAAT SÜRDÜ AMELİYATTAN KORKMA.SONRASINDA DİKKAT ET YETER

:):)

yaa sanki benim soruma cvp vermemiş gibisiniz :)

Re: :):)

Darky' Alıntı:
yaa sanki benim soruma cvp vermemiş gibisiniz :)

Yüzme esnasında, kol ve bacak hareketleri suyun kaldırma gücüyle daha kolay ve etkili yapıldılabiliyor.
Yüzme, sırt ve omurga kaslarını yoğun çalıştırdığından eğriliğin ilerlemesini durdurduğu için iyi geldiği söyleniyor (sanırım)
tabiki daha detaylı açıklamayı en iyi doktorlar bilir ve verir.
Geçmiş olsun

slm benm annem de skolyoz hastası on saat sürer dediler azmi hamzaoğluna götürdüm ama çok para istediler sizin ameliaytınızı kim yaptı

Üst Alt