Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı en geç hangi yaşta olunmalı?

aSi_20

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Ben 20 yasndaym bndede skolyoz var acaba kac yasından sonra amelıyat olamazsın :( :(

ben 14 yasımda oldum yas önemli olmuyo skolyozunu ilk ögrendiğin zaman ameliyat ol

bence yaş önemli olmuyo bende amliyat olmadım daha 16 yaşındayım bence skolyozun ne zamn belli olursa yapıyolar ama herhalde tam bilmiyorum ama belli bi yaştan sonra daha zor oluyomuş ameliyat geçmişş olsunn..

ark öğrenince hemen ameliyat olun diyosunuz amaa doktor demezse olmaz ki bu dediğinizi anlamadımm...

Ameliyat yaş ilerledikçe daha zor oluyor, hatta bazı durumda ameliyat olma şansı dahi kalmıyor tıpkı benim gibi. Eğer skolyozunuz yeni tespit edilmiş ise tedavisini sakın ama sakın bırakmayın sonuna kadar gidin, belki ilk etapda korselerle sabitleme yapabilirler, eğer korseyle felan sabitleme olmuyorsa ameliyat olmaktan sakın kaçınmayın, ileriki yaşlarda daha büyük sorunlar çıkıyor.

Benim şuanda skolyozum 130 dereceye yakın ve artık ameliyat dahi çözüm değilmiş daha doğrusu akciğer gelişimi olmadığı için, ciğerlerim anesteziye dayanamacağı için ameliyat çok riskli olduğu için hiç bir doktor buna yanaşmıyor. Hal böyle oluncada benim gibi ağrılarla yaşamayı öğrenmeye çalışıyorsunuz.

simdi yaşım 16 2 sene oluyo yani ameliyat olalı

Üst Alt