Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofreni nedeniyle 2 yıl geçerli % 45 rapor verildi. Süresiz rapor alınamaz mı?

Konular
20
Reaksiyonlar
0
Bugün doktora gittim ve özür raporu çıkarttım %45 oran verildi şizofreniden sanırım 2 yıl sonra raporu tazeletmek gerekiyor.Bu raporun süresiz olanı yok mudur?Eğer varsa nasıl alınabilir?Saygılar.

Hastaligin ilerlemesi ya da gerilemesi ihtimaline karşi sureli rapor verilir. Belki ilaclarinizi düzgün kullanıyor musunuz diye kontrol için de sureli vermiş olabilirler. 2 sene sonunda raporunuzu yenilettiğinizde süresiz olur.

Öncelikle cevabınızdan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum fakat şöyle bir durum var.Hastalık süreklidir diye bir ibare var raporda bu duruma rağmen 2 yıl gibi bir süre belirlenmesi sizce biraz ters bir durum değil mi,yoksa ben mi ön yargıyla yaklaşıyorum?

Bir sorum daha olacak bu 2 yıllık rapor sürecinde e-kpss ye girebilir miyim?Girersem süresiz raporu olan birisi benim önüme geçebilir mi?Saygılar.

Konu günceldir.Atandıktan sonra tekrardan kurum rapor ister de ben raporu alamazsam memurluğuma veyahut çalıştığım yere etki eder mi?

Şizofren zaten tamamen iyileşmeyen bir hastalık bildiğim kadarıyla.Sadece rapor oranı değişir oda % 40 ın altına düşmez sıkıntı olmaz yani..nezamandır tedavi görüyorsunuz

esma82;

Yaklaşık 10 yıldır Esma hanım.Hastalığın öncelikli haliyle toplamda 12 yıl ediyor rahatsızlık başlayalı.

Doktorlar kendilerini garantiye almak için ugrasıyorlar birazda haklı olarak..bir arkadaş vardı 1 yıl surelı raor vermişlerdi şizofrenden 1 yıl sora sürekliye çevirdiler . eger devlet memuru olarak atama görülmüşse kazanılmış haktır geri alınması sözkonusu değildir çok geçmiş olsun bende bipolar tedavisi görüyorum

Size de geçmiş olsun Esma hanım.Kimimizin eli ayağı yok,işte bizim de ruhumuzun bir kısmı yok gibi bir şey.Yine de umudumuzu kaybetmememiz lazım.Siz kaç yıldır tedavi görüyorsunuz?

deep_blue85 abi bende 23 yaşındayım 3 kere hastanede yattım 18 yaşında ve 22 yaşında iki kere yattım şuan düzenli olarak 4 aydır ilaç kullanıyorum sence rapor alabilirmiyim ? cevaplarsan sevinirim

hastaneyle alakalı olabilir hacettepe 1 yıllık veriyor

Üst Alt