Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofreni iğnemi bıraktım, TRSHM'den aradılar..?

Konular
28
Reaksiyonlar
74
Kendimi iyi hissediyorum hiçbir hastalık belirtisi yok tabi farklı tedavilerde oldum ve fayda gördüm şu anda hiçbir belirti yok

İyi yapmamışsın ilacı bıraksan bile bir süre daha vucudda kalıyor şu an onun iyiliğini yaşıyorsun bir süre sonra sıkıntı yaşama ihtinalin çok yüksek.

hayırlısı olsun lütfen gelişmeleri yazın bilelim neler ile karşılaşacaksınız

Farklı tedaviler nedir ? Bizide bilgilendirebilir misin ?

Bu psiyatrik iğneler oda sıcaklığında dursa sorun olmaz değilmi, eczacı bazen buzluk ile veriyor yani dolaptamı beklemesi gerekiyor? Bilen cevaplarsa sevinirim

Şamil676767

Aman abicim, aman, ne olur hemen iğneni yaptır. İyi hissetmenin nedeni olduğun iğneler. Eğer iğne olmazsan, beyin kimyanda xxx azalacak/artacak ve seni bu sefer çok çok daha sert bir atak geçirip çok bunalacaksın.
Psikiyatri tedavisi gören arkadaşlarımızın çoğu zaman düştüğü tuzaktır bu. “İyiyim, ilaca gerek yok”! Aman düşme bu yanılgıya. İlacını al ve iyi olmaya devam et…

Abi anneme ve sık görüştüğüm arkadaşlara söyledim hapı kullanmaya devam ediyorum bakalım ne olacak kendimi deneyeceğim zaten tam manasıyla psikoz yatağına girmeden önce bazı belirtiler olabiliyor Bi sıkıntı olursa hastaneye yatırırlar denemeye değer diye düşünüyorum

Şamil676767 psikoza girdiğini anlıyorsun ama ben bu işi ilaç kullanmadan çözerim düşüncesiyle daha ilerliyor atağa çeviriyor.

Benim hastalık hakkında bilgim yoktu. Psikiyatri görünümlü psikologlar yüzünden hastalığın konuşularak çözüldüğünü düşünüyordum. İlaç kullanımı ve tedavi reddettim.

En son çok ağır bir şekilde psikozdayken annemlerle hastaneye gittim. Yine tedaviyi reddettim. Doktor zorunlu yatış yapabilmek için kağıt istedi.

Sonra benim gibi vasi tayini gerekmesin.

Dediğim gibi benim psikozdan hastalıktan hiç bilgim yoktu.

İlaç tedavisi olmasa bende iyileşemez psikozdan çıkamazdım.

Banada iğneyi hastanede yaptılar.

Sonra düzelmek için çok uğraşırsın bende sadece psikoz belirtileri görünüyordu. Çok çabuk iyileşmeme rağmen 6 ayımı aldı. Tüm hayatım mahvoldu işimden gücümden herşeyimden oldum.

evet çok tehlikeli bişey yaptığın.ilaçların ömür boyu kullanılması gerekir bu hastalıkta.ilaçları bıraktığında 3 4 hatta ilacın türüne göre 6 ay sonra çok büyük ve tehlikeli bir atak geçirmen kesine yakın bişeydir.bu sefer bu olduğunda doktorlar seni remisyona sokmak için kullandığın dozun iki üç katını verecektir

2 Yıl düzenli olarak her hafta TRSM ye gittim inanılmaz etkiliydi .ilaçlarını takip ediyorlar iğnen oldugu zaman hastanede sıra beklemıyorsun orada hemen vuruyorlar. ve TRSM bana hastalığım hakkında farkındalık kazandırdı artık bazı hezeyanlarımının gerçek değilde benim kafamın oyunu olduğunu anlayabiliyorum.
ilaç bırakma konusuna gelirsek ben iğne ve ilaçlarımı çok bıraktım ve hep sonunda hastaneye yatırıldım. 1 ay bazen 2 ay kadar iyi gidiyorsun sonra herşey birden kararıyor. yan etkılerı ağır olabılır doktorunla konuş en azından minumum dozunda da olsa bir reçete yazsın ve buna uy

İğneyi bıraktın durumun nasıl? Ek ilaç hap kullanıyor musun? İlaç yan etkileri geçti mi ?

@xdedahii,
Öncelikle kendinizi benimle kıyaslamayın arkadaşlar. Doktorumla konuştum dedim ki ben hastayım kabul ediyorum. Bu iğne benim performansımın 3/1 ini götürüyor. Benim hayatımı etkiliyor. Dedim bu iğneyi kaldıracaksın sadece hap kullanacam istersen hapın dozunu arttır dedim. Oda iğneyi kaldırdı. Hapın dozu yüksek zaten dedi ve arttırmadı.

İğneyi bıraktıktan sonra normal hayata ortalama 3 ay içinde döndüm. Üzerimdeki yoğunluk gitti. Hap kullanıyorum şu anda hapın etkisi tembellik yapıyor. Çünkü doğal uğurturucu. İğnenin etkileri geçti. Bırakmak istiyorsanız. Doktor kontrolünde azaltarak bırakın derim. Çünkü kimi zaman uyuyamadım. Sonradan normale döndü. Fakat sizde kalıcı bir etki bırakabilir. Robot gibi oluyordum iğne olduğumda ne acayip bir hastalık. Allah, Tanrı veya Yaratıcı iyi insanları korusun.

Size tavsiyem günlük yaşantınızı iğne etkilediğini farkediyorsanız doktorunuza kaldırttın. Sizde benim çektiğim acıların benzerini yaşıyorsunuz. Cinselliğim ve boşalmam da normale döndü.

@Şamil676767 geçmiş olsun. İğnenin ismi neydi? Yazdıklarına bakılınca bırakmanın faydaları daha ağır basmış.

@Şamil676767, bende aynı şekilde iğneden ilaca geçmeyi düşünüyorum. Hangi hapı kullanıyorsun bende aynını yazdırayım olmadı

Aynı sorunlar bende de var

@xdedahii, ketya 150 mg dan fazla yazarsa yazdırma ağır sabah akşam 300 mg Bağımlılık ta yapmıyor. Alışman zaman alıyor fakat belirli bir zaman sonra vucüt alışıyor.

Üst Alt