Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofren hastalarının ifadesi geçerli olur mu? [Hukuk]

dilay35

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
iyi günler,
kardeşim şizofren hastası. 100/80 engelli raporu var. Ben babam ın vefaatı sonra vasi olarak tayin edildim.
Ancak bu sene öğrendik ki- kardeşimin kaybetmiş olduğu bir kimlik ile 2004 de özel bir şirket kurulup borç yapılmış.
savcılığa gidip suc duyurusunda bulunduk.
Ancak dün polisler eve gelip bugün ifade sini istiyorlardı. Oraya gidiğimde fotorafın çekilmesi gerekdiğini - parmak izi vermesi gerekdiğini ve ifade vermesini istediler. Bende vasilik kararımı gösterdim. ve ifadesi nekadar geçerli dir dedim . Kardeşimin de bi zanlı gibi fotoraf çekilmesine ve parmak izi vermesine karşıydım.
Bu hastalıkda ifade verebilir mi ? Memur arkadaşlar da bu konuda nasıl davranacaklarını bilmedikleri için savcılığa ulaşmaya çalışdılar. Acaba biligisi olan var mı ?
Bi şekilde kardeşimi bu konuda elbet te korumaya çalışıyorum. Karşı taraf da hastalığını bahane edip mutlaka bunu kendilerine kullanacaklardır diye korkuyorum.

Tam bu şirket kurulduğunda kardeşim antalya kemer de trafik akzası geçirip tedavi görüyormuş.
Malesef elimizde hiç bir resmi belge yok.

ssk döküman veremiyor 2007 den önce elektronik kayıt olmadığından.
hastaneyi aradım aynı şeyi onlar da diyor.
Şimdi inşallah hastane arşiflerinden istiyeceğim - çünkü 30 sene saklama mecbhuriyetleri olduğundan.
BAna bu konda yardımcı olursanız çok sevinirim .

Saygılarımla

dilay35

Selamlar

geçmiş olsun öncelikle.. kardeşinizin %80 raporu var ve karar verme yetkisi de mahkemenindir..muhtemel kardeşiniz bir psikiyatri servisine gönderilip yeniden rapor istenecek.. sonradan yeni bir adli vakada olursa tekrar hastaneye sevk edilir...

Hastaneki belgelerine ulaşabilmeniz lazım çünkü 2004 yılı uzak bir tarih değil, ben 1989-90 yılındaki biyopsi raporumu almıştım 2005 yılında

Üst Alt