Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigorta kesildikten sonra sağlıktan faydalanma durumu

ozmuşlu

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
25
s.a arkadaşlar 1,5 sene sigortalı çalıştıktan sonra 18 nisan da işten çıkartıldım. bildiğim kadarı ile işten ayrıdıktan sonra 90 gün boyunca sağlıktan faydalanılıyor. bu 90 gün süre yakında dolacak gene eskisi gibi hastaneye gitmek için hangi kurum yada meciye başvuru yapmak lazım ???

Merhaba. İşten ayrıldıktan sonra SGK geçerliliği, 3 ay devam eder. İşten ayrılan bir kişinin 3 aylık süre boyunca sağlık işlemlerinden SGK kapsamında yararlanmaya devam eder. 10 günlük süre boyunca sigortalılık statüsü kayıtlarda devam ederken, 3 ay süre ile devlet ve özel hastane hizmetlerinden aynı şekilde yararlanılır.

deasn12

peki bu 3 ay bittikten sonra ne yapacaz ?? bu GSS denilen şeye nerden nasıl başvuru yapacaz ?????

ozmuşlu
GSS başvuruları SYD 'ye yapılmaktadır. ikamet ettiğiniz adresteki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfına giderek bizzat başvuru işlemleri alınmaktadır.

tekrar merhba arkadaşlar az önce yaşadığım ilde sosyal yardımlaşmaya giderek GSS ye başvuru yaptım ama adamın nerdeyse az daha gırtlağını sıkacaktım. başvuru formunda bir yer yanlış doldurmuşum biraz asabaımı bozdu adam suratsız mendebur adamın tekiydi. neyse yazıcıdan bir kağıt verdi 15 gün sonra sonucunu burdan öğren dedi bir daha o kuruma adım atmak istemiyorum arkadaşlar acaba sonucu oraya gitmeden öğrenmenin yolu var mı ayrıca şikayet edecem o suratsız adamı böyle tipleri aslında zorla emekli edecen sabah sabah canım sıkıldı ..

Üst Alt