Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şeker ve kolesterolden yüzde kaç oran alabilirim?

Hakem hastaneden çıkan rapor oranı kesindir, % 40 veya üstü oran ile haklarınızdan yararlanırsınız, geçerlidir.. Vergi indirimi başvurusunda herşey yolunda giderse onaylanabilir vergi indirimi başvurunuz.. İş yerinizden çalıştığınıza dair belge alıp, iş yerinizin bağlı bulunduğu defterdarlığa başvurmanız ilk aşama için yeterli..

Ek Bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/sak...si-almak-icin-dilekce-ornegi-ve-evraklar.html

tşk ederim...her şey yolunda giderse derken ...neyi kastettiniz...anlamadım..hakem hastanesinin verdiği % 40 ve üzeri rapora defterdarlık veya maliyenin vergi indirimi uygulamaması gibi bir durumu varmı....kanunen 41 ve üzeri alan kişi vergi indiriminden faydalanamıyormu...maliyenin veye defterdarlığın bunu onaylaması gerekmiyormu..

tşk..ederim..

bacı bey...size bikonuda daha danışmak istiyorum..şimdi rapora itirazımı yaptım...2. hastanede gireceğim...heyete..muhtemelen yüksek oran alacam..cünkü şimdi bende şeker cıktı..buda ..tip2 diyabet yani..ondan sonra hakem hastanesi haydarpaşa numune hastanesi..oradan alacağım % 401 ve üzeri raporla maliyeye veya defterdarlık..oranın vereceği oran muallak...vergi indirimiiçin..şimdi soruyorum..ben 2. hastaneye heyete gitmesem bişe olurmu...3 ay daha bekleyip..6 ayımı doldurup 2. kez vergi indirimi için başvursam nasıl olur...benim için hangisi daha iyi olur..zaman için hangisi daha kazançlı olur..

oranı yanlış yazdım..%41 olacak..

Nasıl isterseniz, o şekilde yapabilirsiniz. Hangisi kolayınıza geliyorsa... Ama başlayan bir süreci bitirmek bence daha doğru.. Sonradan uğraşmamak için devam edin ertelemeyin..

denız dılekcene h sınıfı 2022 vergı ındırımden yararlanmak ıstıyorum dıye belırt degerlendırmede doktorlar evet derlerse o raporlar dırekt olarak malıyeye gıdersenız 20 ıs gunu ıcerısınde vergı ındırımın onaylanır dıyabet tıp 2 oranına dusuremezler sen senın engelıne verılen hastalıkların tanılarını yazabılırmısın ben nekadar oran cıkacagını hesaplayıvereyım

fulyacım..ankaraya gidip onaylanan raporda %8 tansiyon..%20 morbit obazite...%3 fizik tedavi...bu şekilde onaylandı geldi.. itiraz ettim tarafsız hastane için ilçe sağlık merkezinden kağıdı bekliyorum...bunun üzerine yeni tahlil yapıldığında şeker oranım (214) çıktı..2 yıl süreli ilaç kullanmam için rapor verildi..yani tip 2 diyabet..buna göre hesaplarsan...sevinirim..oran yükselecek muhtemelen..o zaman hakem hastanesine haydarpaşa numune hastanesine gideceğim..2. hastanenin verdiği oran oran orada düşermi..hakem hastanesinin verdiği oran %40 ve üzeri çıkarsa maliye veya defterdarlık vergi indirimi için bana zorluk çıkarırmı..orana göre..birde ben tansiyon hastasıyım..elimde kullandığım 2 yıl süre ile ilac raporum var...bundan dolayı ankaradan gelen onaylanan raporda %8 olarak onaylandı...şimdiden size teşekkür ederi..

merhaba şekerin tipine göre değişiyor hangi tip şeker hastasısın .
tip 1 için 40
tip 2 için ,

a tipi 30
b tipi 20 genelde bütün 2 tipin2 20 veriyorlar.

kolestreol için puan vermiyorlar.

onu neye göre anlayacağım..

tahlilde neye bakacağım...

Raporlarından anlayabilirsin.

Raporun nasıl şeker için .

E10 yazıyorsa tip 1 dir.
E11 ise tip 2

hipertansiyon için de 20 puan alırsın.

Bir de hap ve insülin iğnesi kullanıyor musun
yoksa sadece hap ve diyet yada sadece insülin mi ?

sadece hap kullanıyorsan tip 2 nin a tipisin 20 puan alırsın .

O zaman % 40 ve üzeri rapor alırım hakem hastanesinden...vergi indirimi için başvurum onaylanır o zaman...

Evet bu kadar basit. Anlamsız şekilde kimsenin aklınızı karıştırmasına izin vermeyin.

Sonuç ne oldu bilgilendirme yapmamışsınız. cogu kisi Raporu alana kadar burda. Raporu alan uğramıyor sanırım bidaha.

Üst Alt