Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şehirlerarası otobüs ulaşımındaki engelli indirimi: Nilüfer Turizm

serkanim

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Şehirlerarası otobüs ulaşımındaki engelli indirimi Nilüfer Turizm uygulamaya 04/01/2007 tarihinde başladı %50 indirimden tüm engelli arkadaşlarımız yararlanacagı söylendi istanbul-bursa normal fiyatı 18 YTL. indirimli fiyatı bizlere 10 YTL. Kamil Koç,Pamukkale Turizm ve Metro'da da Aynı Şekilde İndirim Uygulanmaktadır Hayırlı olsun.... :p

Güzel bir uygulama.

Ne diyelim hayırlı olsun.
Her alanda bu kadar duyarlı olunsa keşke...

18 in yarısı 9 olur %50 den fazla demekki

peki ne istiyorlar rapor mu yoksa özürlü kimlik kartı mı

Başbakanlıktan verilen Kimlik Kartı yok ise,Sağlık Raporu ile başvurabilirsiniz Hayırlı Olsun Arkadaşlar ...

HAYIRLI OLSUN

EVET İNŞALLAH DİGER OTUBUS FİRMALARINADA ÖRNEK OLUR ARKADAŞALAR :p

diğer otobüs firmalarınında katılması dileği ile

Re: Başarı.

o zaman %50 indirim var demesinler milleti yanıltmaktır bu

e bu süpper bişiy o halde :)

hayırdır inşallah. başlarına taş mı düştü nedir :)
hayırlı olsun memleketime...

galiba dilekciğim ama iy olmuş di mi :wink:
güzel gelişmeler bunlar artması dileğiyle :D
hepimize hayırlı olsun

süper bir şey... ama şu bir gerçek sanki çok geziyoruz da. aslında kendi adıma konuşsam daha iyi olur..

arakdaşlar o zaman toplu halde bir yerlere gidebiliriz. yaza da az kaldı.. :lol:

ya ben mardinde martur otobüs şirketine gittim böyle bir uygulama yapmayız dedi bunun yasdal dayanağı ne nereye müracaat edebilirim

% 50 indirim almak için özürlü kimlik kartı göstermek şart mı ? kart yoksa indirim olmaz mı yani ? bilet satan kişiye kalmış o zaman ... :roll:

Nüfus cüzdanına işlenen özürlülük oranı burada geçerli olur her halde.. Ya da raporun fotokopisi gerekir.. Yani mutlaka belge istiyor olabilirler!

benim analmaadığım nüfus cüzdanında da mı gösterilioyr. benimkinde yok. engelli kartımı göstermem yeterli değil mi?

Engelli kartın varsa onu gösterirsin. Nüfus cüzdanını göstermene gerek yok. Ama 2007 başından itibaren engelli kartı verilmiyor, isteğe bağlı olarak nüfus cüzdanına işleniyor..

bu indirim benim çok işime geldi.
indirim ULUSOY'da da geçerli tavsiye ederim onu kullanın.

Valla hukukçu değilim ama yönetmelik değişikliği henüz çok yeni olduğundan, bu konuda emsal teşkil edecek bir uygulamanın olduğunu sanmıyorum. :(

Bir başka başlıkta ( http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?p=206029#206029 )
Baben' Alıntı:
yesil_izmit' Alıntı:
arkadaslar bu indirim istanbul izmit hattında çalışan gürkan firmasında da gecerlimi bana gecerli değil dediler ne yapabilirim aylık 400 ytl yol parası veriyorum %50 imdirim olsa acayip süper olur ..

Karayolları Taşıma Yönetmeliğinin 48. Maddesine eklenen
[size=4](Değişik: RG 19/11/2006- 26351) ı) 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi zorunlu olup, 6-12 yaş arası çocuklar ile yaş şartı aranmaksızın özürlüler için bilet ücreti % 50 indirimli düzenlenir.[/size]
ile yeni bir düzenleme yapılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilindeki her taşımacılık firması bu yönetmeliğe uymak zorundadır! "Uymam" derse "yasa dışı iş" yapıyor anlamına gelir bu.

Ancak, henüz yeni sayılabileceğinden haberdar olmaması mümkündür. Varsa firmanın internet sitesinden, yoksa yetkili birisiyle konuyu görüşmek, eğer sonuç alınamazsa önce valilikteki ilgili birime daha da olmazsa bakanlığa yazılı olarak şikayette bulunmak gereklidir.

Kendileri için çok da büyük sayılmayacak bir meblağ için, hiç bir akıllı firmanın mahkemelerle vb. uğraşacağını sanmam. :twisted: Öyle bir durum firmanın daha fazla zararına olacaktır, çünkü..

Alıntıda altını çizdiğim bölüm, soruna cevaptır. :)

S.a.arkadaşlar ben nilüfer turizm de bilet satıyorum engelli indirimden yararlanmak için % 60 istiolar ama %40 ta yeterli oluyor. Ve %30 indirim uygulanıyor.engelli kimlik kartınızı göstermeniz yeterli mesela istanbul 20.00 tl engelli arkadaşlarmıza 14,00 tl ankara 30,00 tl yine bize 21,00 tl arkadaşlar bu şekilde.yazılanları okudum bende bilgi vermek istedim

öykü;

yaw siz ne kadar derseniz deyin adamlar üşenio o indirimi yapmaya hade yürürlüğe girdi dielim peki adam böyle bi uygulama yoktur derse ki muhakkak diyecektir o zaman?

hay allam yaw kaan bende biletleri senden alam bari eh bi %100 de baana uygularsın artık :D

Ben yararlanmak istedim önceden bilet fiyatını sordum. Sonrada engelli kimlik kartımı verince daha yüksek bir fiyat söylediler bende kabul ettim ve sonra da sizin bu fatura ile maliyeye gidip araştırma yapacam dedim ve firmadaki elamanlar tutuşmaya başladılar. Yok gel yeniden fatura düzenleyelim,yok bu sefer hediyemiz olsun dediler ama ikna olmadım ve incellettim faturayı ceza da almışlar( tabiki maliyede çok yakınım vardı bilgileri de ordan aldım)

çok güzel bi uygulamaymış yeni ögrendim bunu hala geçelimi bu indirim arkadaşlar

Üst Alt