Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Satılık 2015 model opel astra

sevdiyar

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
0
Mrb arkadaşlar 2015 model otomatik vites 1.4 benzinli astra turbo sadece 2700 km de engelli raporumla aldım özel tertibatlı degildir. Rengi siyah ful + full versiyonu ilgilenenler 05412215944 FİYAT:46000

sevdiyar merhabalar özel tertibatlı değil galiba ancak otomatik vites sanıyorum. Ötv indiriminden yararlandınız mı acaba ?

o zaman özel tertibat olmadan sadece otomatik vitesle ötv muafiyetinden yararlanabiliyoruz. Bunu ilk kez öğrendim. Ben özel tertibatın şart olduğunu sanıyordum ötv muafiyeti için. 46 bin liraya opel astra bence gayet güzel. alana şimdiden hayırlı olsun.

kaza ve hasar kaydı varmı

birde engelli raporu ile alınca 5 yıl satış yapamazsınız diye biliyorum almak istersek nasıl olacak ozaman bu

%90 üzeri raporla mı aldınız ? Çünkü %90 aşağısında özel tertibat şart bence aklım karıştı :D

@sevdiyar
5 yıl satış olmaz diye biliyorum 2015 model ise satış nasıl olacak

yaklaşık 20000-21000 tl ödenmemiş ötv yi ödeyerek normal piyasaya da satabilirsin

Hilal hanım kaza ve hasar kaydı yoktur tek çizik bile bulunmamaktadır garajımda araç zaten çok nadir binerim sigara dahi içilmemiştir. Buarada evet aracımı satabiliyorum engelli birine yurt içinden aldığım için bekleme şartım yok şayet yurt dışından almış olsaydm 3yıl satamıyordum.

şunuda ekleyeyim satıldkıtan sonra 5 sene ötv siz araç alamıyorum.

Mehmet evet 90 uzeri raporla aldım

İsmail abim satabilirim belki haklısınız ama suan okadar durumum yok tşk bilginiz için

hilal72;

engelliden engelliye satış yapabilir ÖTV ödemeden...
normal insan alacaksa ÖTV ödenmek zorunda...

benim engel raporum var ama h sınıfı ehliyetim yok

bende otomatik vites araç aldım ama ılla vıtesse tertıbat gerekiyor dedıler yoksa otv den yararlanamazsın ..araçta tertıbat olmadan otv den yararlanamazsınız dedıler o yüzden alamadım

xcoll

engeliniz neydi?

Her engel otomatik vites ÖTV muafiyetinde olmaz tabi..

kardeşim yazdığın fiyat 46 bin fatura fiyatın mı? faturayı paylaşırmısın ben haziranda sıfır araç alıcam eğer senin araç uygun bir fiyata gelirse düşenebilirim.

Astra HB 1.4 140 HP MT Sport 71.709 65.934
Astra HB 1.4 140 HP Active Select Sport 75.253 68.034
Astra HB 1.4 140 HP MT Cosmo 77.204 71.534
Astra HB 1.4 140 HP Active Select Cosmo 80.782 74.134

Yeni Astra HB 1.4 150 HP MT6 Excellence 82.984 77.984

senin araç hangisi kardeşim

Merba arkadaslar TOYOTA COROLLA aracimi satiyorum % 90 engelli raporu olan herkese devir edile bilir arac 14 bin km de dir celik cantli ve manueldir aracin hic bir sikintisi yoktur inci beyazidir ve sipor yay vardir arac siprtik dir aracin 40 bin tl ye vericem 0544 747 66 65
Araci toki den ev alacagim icin satiyorum

hilal72

engelliden engelliye satış herzaman yapılabilir.5 yıl satış yapılamaz şartı engelliden engelsize yapılırsa geçerli.

fringe

bilgi yanlış
5 yıldan önce ÖTV ödenmeden satılmaz deniyor. Yani ÖTV ödenirse elbette satılır... Satan kişi 5 yıl olmadan yeniden ÖTV.siz almaz..

Mr.No

hayır..engelliden engelliye satışlarda 5 yıl satılamaz hükmü yok..benimde engelli aracım var..bilgi doğru..

tamam sorun ne? engelliden engelliye satılamaz hükmü yok dediniz tamam sıkıntı yok..
Bende ek bilgi vereyim dedim: Engelsize de satılabilir.. Sizin bahsettiğini yanlış kısım: 5 yıl olan şart engelliden engelsize yapılırsa geçerli olan kısmına yanlış dedim...

engelliden engelsize 5 yıl dolmadan satış yapılamaz.( sadece ötv-kdv ödenirse satış yapılabilir)
engelliden engelliye 5 yıl doldurma şartı yok.

Merhabar
bende tertibazsiz araba aldim noterden taahutname imzalatilar.tertibatsiz oldugunda engelliden engelliye olmuyormus satiş.

arkadaşlar satılır satılmaz tartışmasını bırakın bilmiyorsanız. niyeti olan yazsın. bu satıcı arkadaşlardan bilgi istedim yazmamışlar. eğer aracınızı aldığınız fiyata satmaya çalışıyorsanız yanlış yerdesiniz ötv yi ödeyip herhangi birine satın yok aldığınızın altında bir fiyat istiyorsanız görüşelim msj atın. faturayı da atıp eklerseniz memmun olurum. (bayiden alabileceğim fiyata satmak istiyorsanız 1 km de olsa almam)

[FONT=sans-serif]Astra HB 1.4 140 HP Active Select Cosmo 80.782 74.134 ARACIM BUDUR FİYATTA SON FİYATTIR. ABIM [/FONT]

Üst Alt