Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şaşkınım hala! Şanslıydım...

şaşkın

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
:? bi kaza geçirdim. şanslıydım.
lafa girişe bak ben de ki; kaza ve şans aynı cümlede :)
gördüğünüz gibi hala şaşkınım ki ne diyeceğimi bilemiyorum.

şanslıydım çünkü bi kaç mm ile sakat kalmaktan kurtuldum. zor günler geçirdim. çok zor. ve değiştim. yaşama bakış açım değişti. çevreme, insanlara, engelli diye tabir ettiğimiz ve bi an acıdığımız ve sonrasında unuttuğumuz insanlara bakış açım.. değiştim işte..

bi bebek gibi herşeyi yeniden öğrendim. oturmayı, ayağa kalkmayı, adım atmayı, wc ye gitmeyi.. yaşamım hala eskisi gibi değil ama ilerliyorum; her gün yeni bir şey öğrenmeye devam ediyorum. ve bu arada yatakta geçirdiğim, zor bela dışarı çıktığım o günleri unutamıyorum.
bir yanım unutmak istiyor, diğer yanımsa yaşama tutunmak için iyi bir bahane olduğunu düşünerek buna yeltenmiyor. bu arada sizleri düşünüyorum habire. benim kadar şanslı olmayan insanları.. ne yapabileceğimi soruyorum kendime. daha siteye girerken bile bi yumruk çöktü kaldı içime.. kaç kez kapısından döndüm sitenin biliyor musunuz? unutmak isteyen yanım kaçtı gitti. o kadar güçlü müyüm, yaşamımın en zor günlerine dönecek kadar güçlü müyüm bilmiyorum. içimdeki yumruya bakılırsa, değilimm.. ama ben burada olmak istiyorum. ardımı unutmak istemiyorum.
ne yapabilirim bilmiyorum gerçekten. ama buradayım işte.. belki konuşmak isteyen olur.. ben çok özlemiştim konuşmayı..

Bu içten duygularınızı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.
İki yanınızla da burada olabilirsiniz. Buradaki herkesin bisürü yanı vardır. Hepsi bir olup sizi/bizi oluşturur.

sakatlık ve şans

Merhaba,
Siz, " kaza ve şans aynı cümlede" diye şaşmışınız, benimle konuşanlar, "sakat ve şans" kelimelerinin aynı cümlede olmasına şaşarlar genellikle.
Çünkü, "İyi ki sakatım!" "Sakat olmasaydım yazar olmazdım!", "Sakatlık güzel şey!" gibi cümleler duymuyor insanlar çoğunlukla.

Sayenizde "şans" kavramı hakkında yeniden düşünme fırsatı buldum, size teşekkür ederim.

Benim çok güzel ve çok zengin bir arkadaşım var. Yolda yürürken kadın, erkek herkesi baktıracak kadar güzel bir kadın. Onunla son görüşmemizde, "Ben çok şanssız bir kadınım," dedi, ben de "Saçmalama hakkını iyi kullanıyorsun," dedim. Konuşma sonunda bana kızdı, bir süredir görüşmüyoruz ve özlemiyorum onu. Özlemiyorum çünkü sıkıldım yıllardır, "Ben çok şanssızım" demesinden, özlemiyorum çünkü...
Çünküleri çoğaltabilirim ama konumuzla ilgili olmadığı için yazmıyorum.
O güzelim akıllı kadın hep mutsuz. Hep beni kıskandı, sakat olmama "rağmen" gülebilmemi kıskandı. Hiç bir zaman benim gibi kahkahalarla gülemedi bu hayatta.
Uzatmayayım.
Düşünülmesi gereken bir kavram olabilir şans. Ancak sakat kalmamak bir şans mıdır sahiden?
Peki tersine düşünürsek, sakat kalmak şanssızlık mıdır?
Bence değil.
Hangi şehirde yaşadığınızı ve ne iş yaptığınız merak ettim. Ve ne eğitimi aldığınızı. Ve nereli olduğunuzu.
Sevgiler.
Nazmiye

Re: Şaşkınım halaaaaa

Yaşama bakış açım benim de zamanla değişim gösterdi :)

şaşkın' Alıntı:
bu arada sizleri düşünüyorum habire. benim kadar şanslı olmayan insanları..

Artık sakatlığa şanssızlık gözüyle bakmıyorum mesela :)
Kişiliğimin bir parçası...
"Ben" olmanın bir parçası...

haklısınız..bardağın dolu tarafı bile değişebiliyormuş..kimi" bunun suyu az derken" , kimi "ohhoooo bu su herkese yeter" de diyebiliyormuş :oops: "bardak mı hani nerde?" diyenler de var elbette :)

Ne güzel ifade etmişsiniz kendinizi,
sanki içinize çöken yumruyu hissettim, siteye gelip gelip gidişlerinizi...
yazınızı öylece ağzım açık şaşkın şaşkın okudum...
Ben çiğdem, sakat ben.......
bazen çok seviyorum ben'i, bazen kızıyorum,
bazen çok didişiyoruz, bazen süper anlaşıyoruz......
Ben çiğdem, sakat olmayan ben olsaydım (ki hep sakattım)
o zaman da aynı "bazen"lerim olacaktı
bazen kızacaktım kendime, bazen sevecektim
vs. vs.
Eskiden sakat yanımı hiç sevmezdim hep onsuz hayal ederdim kendimi,
artık sakat olmayan bir ben düşünemiyorum, düşlemiyorum bile....

Ben de bazen ayni seyi dusunuyorum. Talasemili olmasaydim, `talasemili olmasam yapardim` dedigim seyleri yapabilir miydim acaba gercekten? Talasemili olmasaydim yasayacagim hayatin daha guzel olacagina kim inandirdi beni peki?

sizin adınıza şanslı olduğunuz için gerçekten sevindim ve bu olayın size dünyaya daha geniş bir pencereden bakma imkanı verdiği içinde size artı bir getiri bırakmış olmasıda olumlu biz engelli kişiler olarak bazen acaba engelli olmasak nasıl olurduk gibi düşünceleri zaman zaman aklımızdan geçirmişizdir ve kendi adıma söylemem gerekrise eğerki engelli olmasaydım kişiliğimde bende ne değişirdiyi sorguladığımda beni yine şu anki ben olarak görüyorum hayatta engelliler ve engelsizler birlikte yaşıyorlarrr ama engellileri farkı bir kategoriye alıpta banki diğerlerinde çok farkı farkı ihtiyaçları olan insanlar olarak görmek yerine içimize sindirip acıma duygusu yerine hayatı paylaşma ve onlar adına zorlaştırmama adına bir şeyler yapmaları engelsiz arkadaşlarımızın yeterli olacaktır sizdede düşünce anlamındaki bu olumlu gelişmelerin umarım sizinki bir çok engelsiz arkadaşımıza nasip omasına diliyorum

Sevgili arkadaşım tabiki geçirdiğin kazadan yara almadan kurtulmuş olman kendi adına belki güzel.yada şanslı sayabilirsin kendini ama kaçırdığın çok önemli bir şey var gibi geliyor. Sakat,özürlü,engelli adı her neyse bu kaderi paylaşan insanlar hayatın güzelliklerini tüm sağlıklı insanlardan bin kat fazla yaşamaktadır.Ne mutlu bana ki sakatım nedenmi ben sakatlığıma çok şey borçluyum.

yasadiklarimizdan ogrendiklerimiz var kissaca...

Arkadaşım kendinizi çok iyi bir şekilde ifade etmişsiniz. Her zaman için sevinçeler paylaşılarak çoğalır sıkıntılar paylaşılarak azalır.Bunun için paylaşmak insanlar için çok önemlidir. Tabi paylaşacak insanları da çok iyi seçmekte bir o kadar önemlidir.

ben bu sitede gerçekten çok iyi arkadaşlarla tanıştım ve çok güzel paylaşımlar yaşadım. Umarım sizde sitemizde umduğunuz ve istediğiniz paylaşımları bulabilirsinz...

Üst Alt