Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sakatları 3 yıl daha engellemek isteyen tembel kurumlara ve bürokratlara dur de!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
300
27 Haziran 2012 Güncel: http://www.engelliler.biz/forum/gun...ziran-persembe-gunu-istanbul-taksimdeyiz.html | NE KADAR KALABALIK, O KADAR İYİ!

[SIZE=5]7 + 3 = 0[/SIZE]

Belediyelerin, kentleri herkese uygun olacak şekilde dizayn etmeleri için tanınan 7 yıllık süre, 7 Temmuz 2012'de doluyor.
Zaten bu yasaya istinaden hiç bir şey yapılmadığını hepimiz gündelik yaşamlarımızda her an yaşıyorduk. Yasanın hiç bir yaptırım gücü olmadığı için hiç bir kurum da umursamıyordu... Böyle diye diye 7 sene bekledik. Şimdi hiç değilse yasaya dayanarak mimari engelleri kaldırmayan belediye vb. kurumlara karşı dava açıp, onları çözüme iteriz diyorduk. Sağ olsun hükümet, bu yolumuzu da kapıyor! Ne denebilir ki!

"Adana Milletvekili M. Şükrü Erdinç ve Amasya Milletvekili Avni Erdemir tarafından T.B.M.M. Başkanlığı’na sunulan ve 5378 sayılı Kanun’da erişilebilirlik düzenlemeleri için belirlenen 7 yıllık süreyi 10 yıla çıkartmayı öngören kanun teklifine ilişkin T.B.M.M. sürecini yakından izleyeceğiz."

Bizleri 3 yıl daha engellemek isteyen tembel devlet kurumlarına ve bürokratlara dur diyoruz!

Lütfen sesimizin gür çıkması için siz de bağırın: Kendi yasanızı 7 yıl görmezden geldiniz! Buna fazladan 3 yıl daha katlanmayacağız!

Lütfen buraya tıklayarak sivil toplum örgütlerinin düzenlediği İMZA KAMPANYASINA katılın.

Lütfen bu girişimden herkesi haberdar edin...

Lütfen konuyla ilgili düşüncelerinizi bu başlıkta paylaşın.

Bildiriye imza atan STK'lar

Adana Kadın Danışma Merkezi Ve Sığınmaevi Derneğini
Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Aktif Gençler Spor Kulübü
Altınokta Körler Derneği Antalya Şubesi
Altınokta Körler Derneği Diyarbakır Şubesi
Antepli Şahin Sağır Dilsizleri Koruma Derneği
Apollon Engelli Sanatçılar Derneği
Bedensel Engelliler Derneği Diyarbakır Şubesi
Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği
Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Genel Merkezi
Buca Engelliler Derneği
Dicle Hemofili Derneği
Diyarbakır Bedensel Engelliler Gençlik Ve Spor Kulübü
Diyarbakır Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği
Diyarbakır İşitme Engelliler Derneği
Diyarbakır Otizmle Mücadele Derneği
Eğitim-Sen Genel Merkezi
Engelli İnsan Hakları Derneği (En-İnsan Der)
Engelli Kadın Derneği
Engelsiz Erişim Grubu Derneği
Eskişehir Engelliler Spor Kulübü Derneği
Eşit Haklar İçin İzleme Derneği
Ev Eksenli Çalışan Kadınlar Çalışma Grubu
Evrensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü
Evrensel Görme Özürlüler Derneği
Gap Bedensel Engelliler Derneği Genel Merkezi
Görme Engelli Öğrenciler Platformu
Görme Özürlü Evrensel Hukukçular Derneği
Görmezler Sosyal Dayanışma Derneği
Hatay Aktif Gençler Spor Kulübü
HE Engelli Hakları Atölyesi
İnsan Hakları Derneği (İHD)
İnsan Hakları Derneği Adıyaman Şubesi
İnsan Hakları Derneği Hakkari Şubesi
İnsan Hakları Derneği Mersin Şubesi
İşkence ve Şiddet Mağdurları için Sosyal Yardımlaşma Rehabilitasyon ve Adaptasyon Merkezi Derneği (SOHRAM-DER)
İzmir Rehabilitasyon ve Spor Kulübü Derneği
Kadın Çalışmaları Derneği
Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV)
Kastamonu Engelliler Eğitim Kültür Gençlik Derneği (KASGED)
MPS LH Derneği
Narlıdere Zihinsel Özürlüleri Koruma ve Destekleme Derneği
Ortopedik Özürlüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Osmaniye Aktif Gençler Spor Kulübü
Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği (ODER)
Özürlüler Vakfı
Ruh Sağlığında İnsan Hakları Girişimi Derneği (RUSİHAK)
Sakarya Ortopedik Özürlüler Yardımlaşma Dayanışma Derneği
Sesli Betimleme Derneği
Spina Bifida Derneği
Surkent İşitme Engelliler Derneği
Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği
Türkiye Gençlik Birliği Derneği
Türkiye Kas Hastalıkları Derneği Bursa Şubesi
Türkiye Sakatlar Derneği Adapazarı Şubesi
Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi
Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi
Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi
Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesi
Türkiye Sakatlar Derneği Yalvaç Şubesi
Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği
Umut Işığı Özürlü Çocukları Destekleme Derneği
Van İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (VİED)
Yerel Gündem 21 Engelliler Meclisi (Diyarbakır)
Zihinsel Engelliler Derneği (Diyarbakır)

Yedi yıldır temmuz ayının dolmasını bekliyorum. Bu süreçte ilk Adalet Bakanlığı olmak üzere birçok kuruma mahkeme hazırlığı içerisindeydim. Ama böyle bir kazığı da bekliyordum. Yani şaşırmadım ama üzüldüm. Bugün duyduğumda neler yapabilirizi düşünürken senin bu kampanyayı duyurmuş olmanı görmek umutlandırdı. Hukuksal olarak yapabileceğimiz birşey var mı onu da araştırmak gerek. Yani Özürlüler yasasında bu maddenin değişikliği mümkün mü nelere karşı mümkün ona da bakmak gerek. Belki hukuksal olarakta bir hak arama şansımız vardır.

Şu an kampanyayı Tiwetter üzerinden birkaç gazeteciye yönlendirdim. Yarın birkaç gurupla RT çalışması başlatabiliriz. Bir etiket belirleyerek etkili olacağını düşünüyorum. Bağlı olduğum gurup üzerinden yarın deneyeceğim. Buradan da etiket ve tagı bildiririm. Ya da öneri bir tag varsa yazın kullanalım. Twitter kullanan arkadaşlar oradan da taga destek verirse etkili olur diye düşünüyorum.

Bir kez daha yok sayılmaya izin vermeyelim.

İmza kampanyasına görür görmez katıldım.üniversite yıllarımda kafama kazınmış Bir söylem vardır hak verilmez alınır diye.Haklarımızı almak bilinçli olmayla demokrasinin kuralları içinde birlikte ortak çıkarlarımız için hareket etmeyle gerçekleşir.Ziya paşanın bir Sözü vardır ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.Tüm arkadaşları bu imza kampanyasına katılıp çevrelerinede yaymaları konusunda harekete geçmeye davet ediyorum.

harika bir fikir sessiz kalmak içimi acıtıyordu.iş işten geçmeden sesimizi duyurmalıyız.engelli dernekleri nerede işte şimdi lazımlar bize.çıktığım kaldırımın sonunda rampa var mı, acaba bana uygun mu, beklediğim otobüs bana uygun mu acaba gideceğim yere yetişecek miyim, gittiğim binaya girebilecek miyim artık bunları düşünmek istemiyoruz.bir üç yıl daha çalmayın bizden.

Kampanyaya ben de katıldım facebook dan da destek istedim. Sesimiz ne kadar gür çıkacak bakalım ...

bende katıldım imza kampanyasına inşallah hayırlısı olur biz engellilerle ilgili olan herşeyi sürekli erteliyorlar gerçektende çok yazık gözlerimizin içine bakarak yalan söylüyorlar BİZDE HER SEFERİNDE İNANIYORUZ BELKİDE ÇARESİZLİKTEN İNANIYORUZ YADA İNANMAK İSTİYORUZ

Fazla şey yazmayacağım. Bu şehirlerden sakatlar da faydalanmadıkça Dünya'nın yüzü gülmez!

Kim olursa olsun isterse turbanlı, isterse kürt, isterse mahkum, kim olursa olsun, hangi dezavantaja sahip olursa olsun her kesim güneşten, yeryuzunden, dogadan, doganın sunduklarından, parasız bedava olan her unsurdan hava, su, göl, deniz, toprak vs ne varsa bu gzegenden ortak bir şekilde faydalanabilirken sakatlara başka bir gezegen seçenegi varmış gibi zulümle aynı tarafta durmaktan ar etmeyen diğer grupların hepsinin zulmün bir parçası olduğunu görmemek, körlüktür. Bu anlamda hepsi zulmün parçasıdır ve dışlanmayı hak eder. ÇÜnkü konumlandıkları yerde sakatlar yok.
Bu kadar basit. Hepsi; sakat bedeni insanlık degerleri dışında tutan ortak bir zihniyete izin vermekle, seyirci kalmalarıyla zulm sisteminin parçası kabul edilirler tarafımızdan.

Zaten sakatlar bu gezegene dahil olsa tüm grupların sorunları da hallolur. Ama bunu düşünecek mantık nerde?
Tüm magdurların çığlığına sahiptir sakatlar!

şimdi okudum şok oldum.. ne yapılıcaksa yapılmalı ve yapmaya hazırım..sessiz kaldıkça tepemize biniliyor bu ülkede..!!

CEMAT NE DERSE DESİN İMAM BİLDİĞİNİ OKURMUŞ;)üzerimize düşeni yapıp emallede olsa protesto edelim ama sonuç değişmez gibime geliyor belediyeler için ek süre 7 yıl yattınız 3 yıl çalışın uyarısı;);)bakıyorumda ilgi az tabi bu konu sadece görme,işitme,bedensel engelliyi illendiriyor çünkü değişim bunlar için yapılcak 3 yıl uzatılı versin nolcak...

Şahin: Engellilerle ilgili durumu raporlayacağız, yapmayana biz gereğini yapacağız

Memurlar.Net - Video (Şahin: Engellilerle ilgili durumu raporlayacağız, yapmayana biz gereğini yapacağız)Fatma Şahin, 7 Temmuz 2015 tarihine ertelenen Engelliler Yasası ile ilgili uyarılarda bulundu. Engellilerin ulaşması gereken her yere ulaşabileceği altyapının oluşturulması ile ilgili gerekli çalışmaları yapacaklarının altını çizen Şahin, "Her ilde ve ilçede durumun ne olduğunu raporlayacağız. Yapmayana gereğini biz yapacağız." dedi.

anayasaya girmişti engelli hakları ve ''yetmez ama evet''diye yeri gögü inledenler nerdeler şimdi......

bende katıldım arkadaşlar,inşallah iyi olucak.

Bu Yasayı Engelleyebiliriz imza kampanyası! eşit yaşam hakkımıza sahip çıkıyor ve "ben engellenen olmam" diyoruz. ve "ben engellenen olmam" diyebilen herkese bir imzada sen ver ki engellerin kalkmasında katkın olsun diyoruz: bu davet bizim...

Gereğini yapıp imzalamakla da yetinmedim; duyuru olarak, hem kendi sayfamda, hem de üyesi olduğum gruplarda paylaşıyorum...

Ama yetmez eylem yapmalı...

Değerli Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticileri, Temsilcileri ve Engelli Hakları Konusunda Çalışan Aktivistler

Bildiğiniz üzere 2005 yılında çıkarılan 5378 sayılı Kanun ile tüm kamusal alanın engellilerin erişimine uygun hale getirilmesi için yedi yıllık bir süre konulmuştu. Bu sürenin bitmesine sayılı günler kala, T.B.M.M. Başkanlığı’na sunulan bir kanun teklifi ile bu sürenin 3 yıl daha uzatılması öngörülüyor.

T.B.M.M.’nin 1 Temmuz 2012’de tatile girmesi planlanıyor ve bu nedenle süremiz çok kısıtlıdır. Süre uzatılmasına ilişkin teklifle ilgili olarak birlikte tartışmak ve bir yol haritası oluşturmak bakımından bir araya gelmemiz aciliyet kesbetmektedir.

26 Haziran 2012 Salı günü saat 18.00’de Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi’nde tüm sivil toplum kuruluşu yöneticileri, temsilcileri ve engelli hakları konusunda çalışan aktivistleri toplantıya beklediğimizi bildirir ilişkide olduğunuz diğer kuruluşlara da bu iletiyi göndermenizi beklediğimizi ifade etmek isteriz.

Saygılarımızla,

Hakan Özgül
Yönetim Kurulu Üyesi

Konu ile ilgili bağlantılar:

Sosyal Ağ:
Giriş Yap | Facebook

Web Sayfası:
bu yasayı engelleyebiliriz

İmza Kampanyası:
Bu Yasayı Engelleyebiliriz - imza.la

İmza kampanyasına destek veren STK'lar:
Federasyonlar

Cerebral Palsy Federasyonu
Zihinsel Özürlüler Federasyonu

Dernek ve Vakıflar

Adana Kadın Danışma Merkezi ve Sığınmaevi Derneğini
Akdeniz’e Göç Edenler Bilim-Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Aktif Gençler Spor Kulübü
Altınokta Körler Derneği Antalya Şubesi
Altınokta Körler Derneği Diyarbakır Şubesi
Antepli Şahin Sağır Dilsizleri Koruma Derneği
Apollon Engelli Sanatçılar Derneği
Arsen Eğitim ve Kültür Vakfı
Bedensel Engelliler Derneği Diyarbakır Şubesi
Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği
Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Genel Merkezi
Buca Engelliler Derneği
Dicle Hemofili Derneği
Diyarbakır Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü
Diyarbakır Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği
Diyarbakır İşitme Engelliler Derneği
Diyarbakır Otizmle Mücadele Derneği
Eğitim-Sen Genel Merkezi
Engelli İnsan Hakları Derneği (En-İnsan Der)
Engelli Kadın Derneği
Engelsiz Erişim Grubu Derneği
Engelsiz Hayat Derneği
Eskişehir Engelliler Spor Kulübü Derneği
Eşit Haklar İçin İzleme Derneği
Ev Eksenli Çalışan Kadınlar Çalışma Grubu
Evrensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü
Evrensel Görme Özürlüler Derneği
Fiziksel Engelliler Spor Kulübü Derneği
Gap Bedensel Engelliler Derneği Genel Merkezi
Görme Engelli Öğrenciler Platformu
Görme Özürlü Evrensel Hukukçular Derneği
Görmezler Sosyal Dayanışma Derneği
Hatay Aktif Gençler Spor Kulübü
HE Engelli Hakları Atölyesi
Hebun LGBT Diyarbakır Oluşumu
İnsan Hakları Derneği (İHD)
İnsan Hakları Derneği Adıyaman Şubesi
İnsan Hakları Derneği Elazığ Şubesi
İnsan Hakları Derneği Hakkari Şubesi
İnsan Hakları Derneği Mersin Şubesi
İnsan Hakları Derneği Siirt Şubesi
İşkence ve Şiddet Mağdurları için Sosyal Yardımlaşma Rehabilitasyon ve Adaptasyon Merkezi Derneği (SOHRAM-DER)
İzmir Rehabilitasyon ve Spor Kulübü Derneği
Kadın Çalışmaları Derneği
Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV)
Kastamonu Engelliler Eğitim Kültür Gençlik Derneği (KASGED)
Kocaeli Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği
Mersin İşitme Engelliler Eğitim, Gençlik ve Spor Derneği
Mersin İşitme Engelliler Eğitimine Destek ve Kalkındırma Derneği
Mersin Ortopedik Engelliler Derneği
MPS LH Derneği
Narlıdere Zihinsel Özürlüleri Koruma ve Destekleme Derneği
Ortopedik Özürlüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Osmaniye Aktif Gençler Spor Kulübü
Otistik Çocukları Koruma ve Eğitim Derneği
Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği (ODER)
Özürlüler Vakfı
Ruh Sağlığında İnsan Hakları Girişimi Derneği (RUSİHAK)
Sakarya Ortopedik Özürlüler Yardımlaşma Dayanışma Derneği
Sesli Betimleme Derneği
Spastik Çocuklar ve Erişkinler Dernekleri
Spina Bifida Derneği
Surkent İşitme Engelliler Derneği
Tuzla Engelliler Derneği
Tüm Engelli Hakları Koruma Derneği
Türkiye Gençlik Birliği Derneği
Türkiye Görme Engelliler Derneği Mersin Şubesi
Türkiye Kas Hastalıkları Derneği (Genel Merkez)
Türkiye Kas Hastalıkları Derneği Bursa Şubesi
Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi
Türkiye Sakatlar Derneği Adapazarı Şubesi
Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi
Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi
Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi
Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesi
Türkiye Sakatlar Derneği Mersin Şubesi
Türkiye Sakatlar Derneği Yalvaç Şubesi
Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği
Umut Işığı Özürlü Çocukları Destekleme Derneği
Van İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (VİED)
Yaşamevi Kadın Dayanışma Derneği
Yerel Gündem 21 Engelliler Meclisi (Diyarbakır)
Zihinsel Engelliler Derneği (Diyarbakır)
Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Mersin Şubesi

Değil 3 yıl 10 yıl 30yıl verseler kafadaki zihniyet değişmezse boş.

Bu imza kampanyası iyi bir yöntem ama kısa vadeli bir etki yapar kanatindeyim. Hükümetin imza koyduğu uluslararası sözleşmelerin gereğini ivedilikle yapnası ancak o imzaların yaptırımlarına maruz kalacağı bir ortamın oluşmasıyla gerçekleşir. Engellilerle ilgili sivil toplum kuruluşları hiç olmazsa bir kaç somut olayın AHİM ye götürülmesine öncülük edebilirse çok farklı bir sürecin başlayacağı görülecektir.

Bu yasayı bu şekilde engellemeye çalışmak da bir yöntem ama bence daha ilerisine ve kalıcı çözüme yönelik bundan daha etkili bir yöntem de var. Özürlülülerin erişilebilirlikle ilgili hakları birleşmiş milletler engelli hakları sözleşmesin...e dayanıyor. Türkiye'de bu sözleşmeye imza koydu. Ancak denetim ve uygulma mekanizmaları kurulmadı. Bu argümanlarla ve somut mağduriyetler üzerinden AHİM'E davalar açmak devleti bu konuya duyarsız kalmaktan ve ertelemekten ala koyacaktır. Sivil toplum böyle süreçleri örgütlemeden 3'er yıl uzatmalı yasalara mahkum oluruz.

Suriye iç meselemiz.
Engelliler dış meselemiz.

Siyaset yapmıyayım diyorum. Ama Bu riyakarlıklara böyle cevaplar gerekiyor.

Deprem katilleri - sakatlığa sebebiyet verenler dış meselemiz. Suriyedeki katiller iç meselemiz pes!

bende bimer ve cumhurbaşkanlıga gönderdim

sayın bülent bey
7+3=0 yazısını okuduğum ilk gün imzamı attım, ama ben o yazıyı her gördüğümde kendi kendimi yiyorum, neden daha fazlasını yapamıyorum diye "imza atılmasını özendirecek bir metin hazırlansa(ben reklamcıyım hazırlayabilirim) her üye bunu kendi arkadaşlarına bir işlemletopluca atabilse,yani ceplerden toplu mesaj atılabilindiği gibi onlar da kendi arkadaşlarına topluca atsa" olamıyormu böyle birşey herkes tek tek uğraşmak istemez. topluca mesaj atılabilecek bir sistem varsa çok yol alabiliriz bunu ben daha önce yeni konu açarak da sormuştum ama cevap alamadım.saygılarımla iyi günler

kendi düşen ağlamaz beyler.kusura bakmayın.EVET çiler yazsın dilekçelerini...

onlar şimdi imza kampayası başlattılar.hakkımızı almak için...
anayasaya girmişti engelli hakları ve ''yetmez ama evet''diye yeri gögü inledenler nerdeler şimdi......

şimdi sorun evetçiler hayırcılar değil zaman nekadar çok kişiye imza attırabilirize fikir yürütme zamanı bende akp li değilim ama konumuz başka lütfen fikir yürütmeye üzüm yemeye çalışalım bağcıyı sonra da dövebiliriz.saygılarımla iyi akşamlar

Chp Engelliler Komisyonu/ engelliler yasasın...ın uzatılmasını mecliste protesto etmeye çağırıyor

Engellilere Evde Hapis Yasasını Önleyebiliriz!
2005 yılında çıkarılan Özürlüler Yasası, 5378 sayılı yasa geçici 2. 3. Maddesi doğrultusunda belediyeler başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına, yaya geçitleri, resmi yapılar, yeşil ve spor alanları gibi alt yapıların... engellilerin erişilebilirliğine uyumu için verilen 7 yıllık sürenin dolmasına günler kala, AKP tarafından 3 yıl uzatma geldi. Buna göre 7 Temmuz 2012 tarihinde dolacak süre 7 Temmuz 2015’e uzatılacak. Bu uzatmanın gerekçesi, “gerekli tedbirlerin alınabilmesi amacıyla” şeklinde açıklandı.
Bizler eşit yaşam hakkımızın çalınmasına, zaten yapılması gereken ve yapılmayan düzenlemelerin birde ahlaksızca oy avcılığında kullanılarak onurumuzun rencide edilmesine hayır diyoruz. Bu nedenle haklı itirazımız için meclise, milletin iradesini sunmaya gidiyoruz:
Basın acıkması
Chp millet vekilleri Şafak Pavey, Emine Ülker Tarhan, Muharrem İnce heyetinde
Tüm partilerin gurup başkan vekilleriyle görüşmeye calışılması

yer: Meclis Dikmen Kapısı’ında
27/06/2012 saat: 12:45

not: bunu yeni konu olarak asamadım lütfen admin asabilir mi? teskürler.

bu milletvekillere oy verenlere tşk ediyorum:mad:ellerine saglık :mad:

sayın nacar
şimdi sorun parti zamanı değil zaman; nekadar çok kişiye imza attırabiliri'ze fikir yürütme zamanı bende akp li değilim ama konumuz başka, lütfen fikir yürütmeye üzüm yemeye çalışalım. bağcıyı sonra da dövebiliriz.neden seçtik diye sabahlara kadar ağlayıp dövünsek hiçbir faydası yok biz nekadar çok imza toplayabiliriz ona kafa yoralım.
saygılarımla,iyi günler

sayın oturan boğa
7+3=0 yazısını okuduğum ilk gün imzamı attım, ama ben o yazıyı her gördüğümde kendi kendimi yiyorum, neden daha fazlasını yapamıyorum diye "imza atılmasını özendirecek bir metin hazırlansa(ben reklamcıyım hazırlayabilirim) her üye bunu kendi arkadaşlarına bir işlemletopluca atabilse,yani ceplerden toplu mesaj atılabilindiği gibi onlar da kendi arkadaşlarına topluca atsa" olamıyormu böyle birşey herkes tek tek uğraşmak istemez. topluca mesaj atılabilecek bir sistem varsa çok yol alabiliriz bunu ben daha önce yeni konu açarak da sormuştum ama cevap alamadım.saygılarımla iyi günler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt