Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sakat statüsünde memurum. Vergi indirimli araç almak istedim, %19 rapor verdiler!?

agalis

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merabalar sağlık raporları hakkında bende bir şeyler söylemek istiyorum.şu anda kırıkkalede özürlü kadrosundan memur olarak çalışıyorum ötv muafiyetinden faydalanarak sıfır kilometre bir araç almak istedim.ve hastaneye özel tertibatlı araç kullanabilir raporu almak için bundan iki hafta önce başvurdum yetkili hastaneye rapor sonucum açıklandı ve tam bir hezimet %19 verildi ve benim h Sınıfı ehliyetim var özürlü olduğum için askerden muaf tutuldum özürlü kadrosunda devlet işe aldı,özürlü kimlik kartım var v.s v.s bu perşembe raporumu almaya gidecem(05.02.2009)itiraz edecem ama ikinci hastanede aynı raporu verir diye çekinniyorum.biraz akıla ihtiyacım var.
Normalde %55 ortopedik özürlü olarak başladım
%40 a kadar düşürdüler
ve şimdiki rapor %19 (inanın içimde kendini yenileyen bir nano teknoloji yokkkk)

ÖTV muafiyetli otomobil satın alabilmek için sakatlık oranının hiç bir önemi yok. Yeter ki raporda "özel donanımlı otomobil kullanır" ibaresi olsun...

?

merabalar bülent bey ben bugün itibariyle raporu aldım. rapor sonucu %19 sürekli sakat yazıyor ve raporun arka kısmında bulunan RAPORUN KULLANIM AMACI kısmında H sınıfı ehliyet kullanabilir ve özel tertibatlı araç kullanabilr kısmında EVET yazıyor.şimdi ben ötv muafiyetinden faydalanabilirmiyim? teşekkür ederim. Ve aynı zamanda da rapora itiraz ettim önümüzdeki hafta ikinci bir hastanenin heyetine girecem itirazıma binayen.

Aldığınız raporla hem ÖTV muafiyetinden hemde MTV muafiyetinden yararlanabilirsiniz.

Üst Alt