Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sakat öğrenciye öğretmenden dayak!..

tenji

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
biraz evvel haberlerde izledim ve şok oldum. İstanbulda bir devlet okulunda öğrenciler bile değil, öğretmenler engelli bir kaynaştırma öğrencisini, tekme tokat dövüyor ve okuldan atmak ya da uzaklaştırmak için ellerinen gelen herşeti yapıyorlarmış
Okul müdürü suçunun farkında ve kameraları görünce vahşileşiyor, yüzünü göstermek istemiyorum.
Mahçup öğrenci ise zaten yeterince sorunu yokmuş gibi, önce öğretmenlerin, sonrada öğrencilerin savunulamayacak, acımasızca davranışları yüzünden toplumdan daha da fazla soyutlanıyor :(
İnsaf diyorum da başka birşey demiyorum :!:
Adını hatırlayamadığım bu okulun önce bizzat müdürünü sonra da (bence insanlıktan yoksun ve bu harekete katılan) bütün öğrenci ve öğretmenlerini K-I-N-I-Y-O-R-U-M :!:

Okullarımızda insanlık eğitimi de verelim lütfen :!:

Aaaaaaa nasıl yani yaaaa, Kim, nasıl off ya inanamıyorum, nereye gidiyoruz :cry:

Eğitim verilen yerlede malisef buna benzer cahil insanlarda çıkabiliyormuş. :(

ya tenji böyle önemli bir konuda nasıl okulun ismini hatırlamazsın bu konuda kınamaktan daha başka şeyler yapılmalı

o öğretmene dersi verilmeli :evil:

sevgili dinmeyen haberin ortasında açtım okulun ismi geçmişti ama sonrasında yalnızca kısa süreli gösterdiler okulun tabelasını biranda kaçırıverdim işte. ama illa ki birşey yapmak istiyorsak, kanalı arayıp, okulun adını alabiliriz. (kanal-d yada kanal 7 olmalı) (çok fazla kanal değiştiriyorum haber izlerken o yüzden aklımda tutamıyorum üzgünüm :? )

Evet burası Türkiye.
Daha neler görecez bakalım.
Şiddetle kınıyorum.
Öğremenin tekme tokat öğrenci dövdüğünü duymuştum fakat, engelli öğrenci dövdüğünü ilk kez duyuyorum.

bu davranıs ıcler acısı sıddet egılımlı bır toplum olmakta ne kadar hırsla ılerledıgımızın ve duygu yozlasması yasadıgımızın kanıtı.ayrıca bu bır suc.bızler topluma katılmak ıcın bunca ısteklıyken.. yapılana bakın.ınsanların bu kadar duygusuzlasmasına,duyarsızlasmasına,gormek ıstememsıne ve bu davranısa karsı pes dıyorum.kınamanın dısında dınmeyene katılıyorum.sıtece sessız kalmayıp, o ogrencıye destegımızı gosterelım derım.

Biz ne zaman doğruyu, doğru olanı bulacağız?Keşke daha fazla bilgiye sahip olabilseydin Tenji.

Bu konuyu araştırıp hangi okul olduğunu öğrenelim.Ama haberden sonra Bakanlık gerekeni yapmıştır.Ancak bu sadece basına taşınan bir tananesi , kimbilir bilmediğimiz,duymadığımız kaç tane okulda bu ve benzeri olaylar oluyordur.Canilere yetkiler verildiği sürecede bunları hep duyacağız ne yazıkki.

burası Türkiye oluyor böyle demek istemiyorum ama maalesef olmuş böyle bir olay yabancı bir ülkede olsa insanlık ayıbı olarak gerekli cezalar verilirdi tüm ilgililere acaba bu ahlak,insanlık dışı suçu işleyen kusura bakmayın insan bile diyemeyeceğim bu kişilere ne ceza verilmiş muhtemelen hiçdi üzerinde durulmaksızın geçiştirilmiştir kesinlikle KINIYORUMMMMMMMMM yazıklar olsun bunu yapanlara

bilemiyorum hangi devirde yaşıyoruz,hala ögrenciye dayak atan beyinlerin verdiği eğitimden ne çıkar..Şiddetle kınıyorum

BENDE İLKOKULDAYKEN BÖYLE İNSANLIKTAN ÇIKMIŞ BİR ÖĞRETMEN YÜZÜNDEN 1 YIL OKULA GİTMEMİŞTİM.

NEDİYEYİM YURDUM İNSANI!!!!!

Busuçu işleyen sadece bir zavallı herne kim olursa olsun bir suç işlediğinde böyle onur kırıcı davranışda bulunamaz biz malesef böyle biraz yabani bir toplumuz önce suç işlenir sonra kol kırılır yel içinde kalır deriz geçiştiririz busuçu işleyen bir yabanidir yeri insanlar arasıdeğildir.......... şitdetle kınıyorum :!:

Bu işte bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum.
Engelli bir öğrenciyi niye dövsünlerki durup dururken. Nedensiz.
Bende hep normal okullarda okudum. Bir tek hocam bir tek arkadaşım bana asla ters bir şey söylemedi engelimden ötürü beni dışlamadı. Aksine her zaman sınıfımın baştacı idim.

Bence bu işte bir yanlış anlaşılma yada başka bir şey var.

Derya senin söylediklerine bende katılıyorum.Konuyu tam anlamıyla bilmiyoruz.Suçu nedir bu öğrencinin ki bu kadar şiddete ve dışlanmaya maruz kalıyor.
Ancak öğretmeni ve okul müdürünüde kınamayı unutmuyorum.Gerekenide Milli Eğitim Müdürlüğünün yapmasını bu konuyu araştırmasını istiyorum.

Her ne olursa olsun bir eğitmenin bir öğrenciyi dövebilmesi için bahane olamayacağını düşünüyorum. Öğrenci dövmek kimsenin haddine değildir! Eğitimci olarak beceriksiz, bilgisiz yani yetersiz olanlar ancak çocuk döver.

Evet inanılmaz bir olay bu.
Elleri kırılsın :(

insanlık ne zaman öldü??ne zaman yürekler nasır bağladı??nasıl bi dünyada nasıl yaşıyoruz...elleri kırılsın..küçücük yüreği kimbilir nasıl kırıldı..nasıl tamir olur bilinmez...

suçunu söyleyeyim arkadaşlar, "pek değerli müdür beyin" söylediklerine dayanarak.
kendileri öğrencinin deli, sorunlu, problem bir insan olduğunu ve sürekli sorun çıkarttığını iddia ediyorlardı.(sanki hiç sorun çıkartmayan öğrenci yokmuş gibi) peki, öğrenci çok zorluk çıkartıyor, sabırların taşmasına sebebiyet veriyor olabilir. ama öğretmenin buradaki görevi tekme tokat girişmek mi olmalı, yoksa öğrenciye sevgi ve şefkatla yaklaşmak mı? hepimizin bildiği ve doğruluğundan emin olduğu o meşhur söze ne oldu peki ? hani "tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır" 'dı. yanlış anlaşılma olduğuna inanmıyorum. birkaç kişinin başına gelmemesi, kimsenin başına gelmeyeceği anlamına gelmiyor. üstelik şunu da belirtmek istiyorum ki, genellememekle birlikte, zamanındaki sistem sayesinde gerekli, yeterli eğitimi almadan belkide kara cahil şekilde öğretmenlik mesleğini günümüzde halen yürüten, yada yürüttüğünü sanan sözde eğitimcilerin sayısı küçümsenemez.
en başta yapılması gereken, çocuklarımızın eğitimini okula bırakmak değil, daha doğduğu günden itibaren doğru ile yanlışı ayırt edebilecek bir karaktere sahip olabilmesini sağlamaktır.

sevgiler..

ee yuhhhhhhhh yani başka ne denebilir ki buna!!!!!!! bi öğretmen adayı olarak bu meslektaşımı KINIYORUMMMMMMMMMMMM

Arkadaşlar o sözedilen 2 kanalada meil yazıp nerede olduğunu bulabiliriz okulun belki.Bilgi isteyelim.Konuyu iyice öğrendikten sonra da gerekli tepkiyi gösteririz.

O her kimse onunla aynı mesleği yapıyor olmak utandırdı beni...

Kınıyorum öğretmeni de okulun müdürünü de..

Engelli/engelsiz
Bir çocuk bunu hakedecek hiç birşey yapamaz ki!!!

O öğretmen bozuntusunu dövmeli

boy gösterisi

Valla bence okulun adını ve yerini belirleyip, nevalelerimizi alıp o okulun önünde bir günlük oturup yasal cerceveler dahilinde arkadaşımıza destek verelim. Hiç olmaz sa bir başkasının başına gelmez

Diyecek sözüm yok, öğretmen olmuş da insan olamamış belli ki :!:

bence hem öğretmen hem insan

Diger öğretmenleri tenzih ederim, ancak sadece bu gibi hareketlerde bulunan bir kaç tanesinin hem öğretmen hemde insan olması için bir şeyler yapmak lazım, yoksa tepki görmedikleri müddetce etkileri devam eder bence

''(Dayak cennet'ten çıkmıştır)''
işte türk halkı bu başlıkla büyüyorr ve yaşıyor.
evde anne/baba, okulda öğretmen,evlendiğinde koca,küçüksen abi,askerde komutan.heryerde dayak şiddet.
neden?çünkü insanlarımızın bilinç altına yerleşmiş ''(Dayak cennet'ten çıkma)'' kelimesi. dayak artık sıradan bir hal almış ülkemizde.
engelli veya engelsiz hiçbir insanın şiddete maruz kalması gururuyla oynanma hakkı kimseye verilmemiştir.

Bu ne utanc verici bir olay yarabbim,bunu yapan bir insan mi yoksa dagda ac kalmis bir cakalmi?bencede arkadaslar soylediginiz gibi okulun adini bulup protesto etmek lazim.

Üst Alt