Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sakat LGBTİ buluşması: 21 Kasım 2016 Pazartesi Saat 19:00'da İstanbul'da

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
331
Arkadaşlarımdan gelen bir duyuruyu paylaşıyorum:

Merhabalar!

SPoD Sakat LGBTİ Çalışma grubu olarak herkesi 21 Kasım 19:00'da İşveç Konsolosluğuna bekliyoruz! Mekan engelli erişimine uygundur. İşveç konsolosluğu etkinlik öncesi katılımcı listesi istediği için, katılmak isteyenlerin ad ve soyadı içeren bir maili sakatlgbti@spod.org.tr adresine atmaları gerekmektedir.

En kısa sürede görüşmek üzere!
Sevgiler​

CxiACI7WgAApXpG.jpg

sakat biraz ağır olmuş yani tamam iş kazası trafik kazası geçiren kişiler sakatlanır ve bu kişilere sakat denebilir fakat onlarda engellidir ama bu gurubun hepsinin kaza sonucu engelli olduğunu sanmıyorum bence engelli genel kavramı daha çok benimsenmeli ayrıca bu toplantı yapılırken malum sebeplerden dolayı koruma falan olması gerek.

BLACKSAGAT

kavramların içini dolduran veya boşaltan sosyal çevredir ister kadın dersin ister bayan ister karı de ister kambur dersin istersen sakat ister engelli istersen alien şiddet ve ayrımcılığı engelleyemiyorsan BOŞ.
Konuya gelirsek katılacak arkadaşlara yararlı geçmesi dileklerimle.

LGBTİ Denilen şey lezbiyen gey eşcinseller dimi? Yani anladığım kadar engellileri lezbiyen ve eşcinsellerle buluşmaya davet ediyorsunuz. doğru anlamışmıyım?

Ali1453 aynen öyle doğru anlamışsın. herkes gelsin diyo işte çoluk çocuk ailecek gitsin isteyen :)

Ali1453

İsteyen herkes gider tabii, ama buradaki çağrı daha ziyade eşcinsel olan sakatlara...

Buradaki çağrı sadece fiziksel engellilere değil, aynı zamanda ahlaki engellilere de.
Batılı misyoner elçilikler vasıtasıyla, halkının kahir ekseriyeti Müslüman olan bir ülkede sapkın eğilimleri yaygınlaştırmak ve meşrulaştırmak için sakatlık olgusunu bir tür sıçrama tahtası olarak kullanmaları engellenmelidir.

Eşcinsellik bir çeşit cinsiyet kimliği olmayıp tercih meselesi olarak hoş görülemez. Toplumu ifsad eden, aile yapısını imha eden, nesil emniyetini tehdit eden, sapkın eğilimlerin tıpkı psikopatlık gibi, uyuşturucu bağımlılığı gibi, çocuk istismarı ve ensest sapkınlık gibi değerlendirilip kontrollü mücadeleyle bitirilmesi gerekir. Çocuk istismarı nasıl ki tercih meselesi olarak kabul edilmiyorsa, kadına şiddet bir tercih meselesi olamıyorsa salt şehvet kaygısıyla mevcudiyet bulduğu ve hiç bir sağlıklı fiziki beraberliği içerleyip toplumun ahlaki, biyolojik, kültürel ve dini bütünlüğünü tehdit ettiği için LGBTİ sapkınlığına karşı tedbir alınmalıdır.

Zaten İsveç konsolosluğu veya benzer hazcı devletlerin elçilikleri Müslüman toplumlarda ya terörizmi desteklerler yada sapkın eğilimleri. Bir ortopedik engelli olarak, bu tarz sapkın eğilimleri meşrulaştırmak için engellilik vakasını istismar aracı yapan organizasyonları hem kınıyorum hem de bunlara karşı gerekli eleştirilerin yapılacağı tepki ortam ve olanaklarının değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Pejmurde

Boşver kardeş, siz bunla kafayı yormayın, şu an gündeminiz 13 yaşındaki çocuğa istismarı, tecavüzü nasıl meşru hale getireceğiniz. Lütfen gündem saptırmayın.

Gamlı Baykuş

Pejmurde kardeşime sonuna kadar katılıyorum yazıyı iyi okumamışsın kendine göre çeviriyorsun 13 yaşındaki çocuğa cinsel istismar nasıl kabul edilemez kadına çocuğa yada genel olarak şiddet kabul edilemezse bu eşcinsellik denilen zırvalıkta kabul edilemez kıssadan hisse çocuklara yapılan cinsel istismar neyse eşcinsellikte odur

Ali_Gs

Kendi evlerinde kendi cevrelerinde yetiskin insanlar karşılıklı olarak istediklerini yapabilirler ali bey. Kimin ne yaptığı ne ettiği size müdahele etmedikleri sürece sizi kesinlikle ilgilendirmez ali bey.

Pejmurde bu şekilde anlatılır bi sapıklık. Eli opulecek insansin. kazazede bariz durumlar var, yönetimin benim yazdığım şeyleri silip böyle şeyleri silmemesi verdiği desteği gosteriyo.

Yahu hangi mesajını silmişiz, saçma sapan yazıp da sinirlerimi bozma şimdi Ahmedkilicc. Şu sitede olan özgürlüğün binde biri sokakta yok! Siz istiyorsunuz ki sadece siz konuşun, karşı görüşte olanlar pıssın evde takılsın. Yok, bu site öyle bir site değil...

Bu sitenin neyin yanında, neyin karşısında yer aldığı gizemli bir konu değildir. Bunu her tavrımızda açıkça ve gururla gösteririz.

Size sapıklık olarak gelen şey dünyanın gelişmiş her yerinde neredeyse olağan bir şeydir. Evlilik dahil, gündelik yaşamın her alanında özgürce var olabiliyor insanlar. Dünyanın en saygın insanları arasına girebiliyor, bakan, milletvekili vs. oluyorlar. Kimse kimsenin ne olup olmadığına bakmadığı, özgürlüğü sonuna kadar yaşayabildiği için de gelişiyorlar, mutlular, zenginler, yaşadıkları ülkeyle gurur duyuyorlar.

Sizin için normal olan şey herkes için normal olacak diye bir şey yoktur. Katlanmak zorundasınız.

OturanBoğa burda yazdığımız son iki mesajı silmedin mı senin linkini verdiğin konuyu. Konuyu sildin demiyorum buradaki yorumu sildin kendi yorumunu da. Çünkü senin hoşnut olmadığın şey öyle biseyin linkini paylasmakti. Çünkü işine geleni paylaşıyor destekliyorsun işine gelmeyeni desteklemiyorsun. selo_selo07 olması lazım nicki ℅ 40 altında raporu olanlarla ilgili imza topluyo kaç kişi oturanboga paylassin millet görür diyo paylastin mı ?

Bide şu son cümlene katılıyorum "sizin için normal olan bisey herkes için normal olacak diye bisey yoktur " zaten bu durum size göre normal bize Gore anormal o yüzden;
Katlanmak zorundasınız :)

Bu başlıkta sildiğim mesajlar şunlar:

Eklediğim fotoğrafin neden silindiğini öğrenebilir miyim ? OturanBoğa

Bunların nesi işime gelmiyor da sildim?

Eşcinsellikle ilgili sorunun varsa açarsın ilgili foruma başlık, tartışırsın. Konu edilmiş bir tartışma olursa, gider oraya yazarsın. Ama aynı çocukça mesajı yüz yere yapıştırırsan, alakasız yerlerde olanları silinir, bu kadar basit.

OturanBoğa hiç bir hastalıkla bir sorunum yok. Objektif olabileceğini bilsem tartışırdik ama tarafın belli. Neyse bu şekilde " katlanmak zorundayız "

Gamlı Baykuş

o zaman 12 yaşında ki bir kız çocuğu gidip ben 50 yaşındaki bir adamla evleneceğim siz karışamazsınız bizim evimiz olacak biz size müdahale etmiyoruz sizin de bizim ne yaptığımız ilgilendirmez çünkü kendi isteği ? bu durum da size göre etik o zaman? ha 12 yaşındaki çocukların aklı yetmez dersen kanunen ailesinin söz hakkı var yani orada yine bize laf düşmüyor sadece aileye düşüyor aile ve çocuk isterse 12 yaşındaki bir kız evlenebilir öylemi? bu anlattıklarım ne kadar iğrenç ve sapıkça ise eşcinsellikte aynıdır çocuklarla evlenen kelli felli adamlar çocuk tacızcileri tecavüzcüler neyse eşcinsellerde odur kimse kusura bakmasın bu kadar net

12 yaşında bir çocuk henüz reşit olmadığı için 50 yaşında bir adamla evlenmesi sağlıksızdır. Bunu bilimsel veriler, analizler ve tıp kanıtlayabilir. Ortadoğu ülkelerindeki cehalete atıf verip burada medeni ve insani olmayan bir güzelleme yapılması gerçekten üzücü.
Lgbt konusuna gelecek olursak; bunun bir tercih mi yoksa hastalık mı olduğuna kim karar veriyor? evinde gri eşofmanıyla bütün gün yatıp kahvede iskambil oynayanlar mı yoksa bilim insanları mı? Bu tercihin yahut eğilimin bir hastalık-sapkınlık olduğuna dair bir tane bilimsel makale gösterebilir misiniz? Biz böyle diyorsak böyledir devri rönesans-reformla kapandı arkadaşlar. Artık bilim otoriteleri gerçek verilerle analizler yaparak sizi aydınlatıyorlar.

Peşinen söylemek istiyorum ben bir heteroseksüelim ancak bir homoseksüelin kendisini ifade etmesi için bu başlığa yazdım.

Saygılar.

gö-tü koruma kollama iç güdünüzü anlıyor olmakla birlikte farklılıkları dışlamanızı ise bu gün sağlamların sakatları (farklı olanları) dışlamasını meşrulaştırdığına inanıyorum? özellikle belirtmem gerekir ki bu tür ilişkileri bende onaylamıyorum fakat yapana da sövmüyorum.

işin özeti 'göt senin değil sana ne' diyor sevgilerimi arz ediyorum.

sanki bu ülkede sakatlar her gün veya canlarının istediğinde karşı cinsle normal tanımlanan ilişkiyi yaşayabiliyor gibi yorumlar atmışsınız fakat bu gün ülkemde sakatların en büyük problemi sevişemiyor olması bunun onlara hak olarak görülmemesidir?

anket yapalım kaçımız bakire ve bakiriz? evet cevapları bekliyorum

battaniye

Eşcinsellik 1993 Yılında WHO tarafından hastalık olmaktan çıkarılmış yani daha öncesinde hastalık olarak kabul ediliyormuş buradan ilkokul 2 çocuklarının akıl seviyesininde çıkaracağı sonuç BİLİM DEĞİŞKENDİR maalesef insanlarımız medeni , bilgili , entel görünmek için saçma bir çaba içindeler 12 değilde 14 yaşındaki bir çocuk BİLİMİNDE dediği gibi reşit değil ama doğurgan değilmi? Bundan 40 Yıl Önce BİLİM Organ naklinin imkansız olduğundan bahs ederken şimdi ameliyatı ortalama bir oto tamiri süresinden bile kısa sürüyor öylemi? Kim Ne derse desin Doktorların dahi birbiriyle çeliştiği bu eşcinsellik bir hastalıktır birkaç yıl sonra tıpkı 40 sene önce imkansız olan organ nakli gibi bu hastalığında tedavisi olur umarım ben DÜŞÜNEBİLEN bir insan olarak diyorum ki nasıl ki PEDOFİLİ Yani sübyancılık nasıl ki iğrenç bir hastalıksa kendi cinsine ilgi duyanlarda aynı şekilde iğrenç bir hastalık taşıyor Sigmund Freud bile eşcinsellik hakkında çelişirken ucuz entel , medeni ve bilgili görünme numaraları gerçekten çok aşırı gereksiz
İyi Günler

Bilim değişkendir. Katıldığım tek cümle bu. Solakları hasta, kadınları cadı kabul eden insanlık bugün bu açmazları aştı. Tıpkı yarın diğerlerini aşacağı gibi. Doğurganlık evlilik için tek yeterli koşul değildir. Burada bireyin yeterliliğinden ziyade toplum sağlığı gözetiliyor. PMS olan her kadın yahut sperm üretebilen her erkek evlenebilir denmemesinin sebebi bunun doğuracağı sorunların önüne geçmektir.
Elbette ilerleyen yıllarda bu da değişebilir. Çünkü analizi yaptığınız parametreler değişirken siz sabit sonuçta ısrar edemezsiniz. Ancak şu ana kadar yanlışlanamayan genel kabul görmüş gerçek budur.
Kendi cinsine ilgi duymanın şuanda bir hastalık olarak kabul görmemesi gerçeği sizi endişelendiriyor olabilir. Nitekim bu kaygı "homofobi" olarak nitelendirilmektedir.
Son olarak tarafıma yönelttiğinizi düşündüğüm; medeni ve bilgili görünme gibi bir çabamın olmadığını, bu konularda çalışan bir akademisyen olduğumu belirtmek isterim.
Saygılarımla.

Giden varsa yanına vazelin alsın :D

Bizim toplumda kabul görmeyen şeyler bunlar fakat başka birçok yabancı toplumlarda bu iş çok normal bir durum .

Tasvip etmem, eleştiririm ama saygı duymak zorundayız . Kimsenin özgürlüğünü kısıtlayamayız bizim özgürlüğümüzü tehtit etmediği sürece .

Sorun LGBT değil, Müslümanlardır. LGBT ile ilgili her başlığa yerli yersiz "Siz hastasınız" diye laf atmaya çalışan arkadaşların asıl derdi eşcinselliğin İslama aykırı olmasıdır. İnanıyorum ki burada Yahudiler, Hristiyanlar ( farklı olanlar ) da başlık açacak olursa yine bir şekilde gidip başlığa musallat olurlardı.

Farklı olanı dışlama sorunumuz sadece lgbt'lileri dışlamakla da sınırlı değil; bir zamanlar Aleviler, Ermeniler, Ezidiler... de bu durumdan muzdarip oldular toplumumuzda. Aynı şekilde Müslümanların çoğunlukta veya egemen olduğu her yerde aynı sorunlar yaşanıyor.

Bu sorunlar sadece Liberal felsefeyi benimsemiş Avrupa toplumlarında aşılmış durumda. Kimse kimsenin ırkıyla, inancıyla, kültürüyle ilgilenmiyor ve insanlar birey olarak görülüp kendi karakterleriyle değerlendiriliyor ( IŞİD, ELKAİDE, TALİBAN, HİZBULLAH, BOKOHARAM...dan sonra Avrupalıların Müslümanları istememesini de anlayışla karşılıyorum). konu başlığının rayından çıkıp alakasız tartışmalara maruz kalmasının nedeninin bu olduğunu düşündüğüm için yazma gereği duydum.

Müslüman ülkelerin ve dolayısıyla bizim ülkemizin asıl sorunu farklı olana karşı haddimizi bilmememizdir. Bu sorun aşılmadıkça bu tür başlıklarda da bu tartışmalar bitmez. Oysa biraz düşünseler başörtüsü yasağı, Arapça yasağı vs. de aynı sorunun kaynağıydı. Farklı olanı bastırmak, herkesi kendi gibi yapmaya zorlamaktır her ikiside. Başörtülülere baskının adı nasıl ki zalimlikse farklı olan herhangi bir kesime olan baskı da aynı zalimliktir.

Neslin, soyun, insanlığın devamı için sağlıklı seçimler yapılmalıdır.

İnsan değerlidir...

dostum senin tedvaiye ihtiyacın var :) bu kadar homofobik davranışn ve düşmanlıgın malesefkı senın ıcındede bu tutumun oldugunu ve saklamAk için ayrı bir mücadele verdiğini gosteriyor ....ayrıca nasıl bir kafaya sahipsinizki farklılıkları kabul etmeyip kimse kusura bakmasın der gibi bide gerçekten dirsek çürütür gibi konuşuyorsunuz bilim hakkında ... ayrıca eşcinsellik hayvanlarda gayet normal bir durum :) biraz bilgi biraz saygı ... kendinide özgür bırak :)

Üst Alt