Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağlık raporu alırken hemşire ile diyalog...

Evren

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
1
ankara numune hastanesınden saglık raparu alanlar bılırler; baya bı kalabalık olur; ızdıham yanı) Neyse ben de sırada beklıyorum... yaslı bı ınsan vardı ona oncelık gosterdım.. o ıcerı gırdı. kapı acılırken hemsıre benı gordu, sankı ızdıhamı ben yaratıyomusum gıbı. sonra tekrar bırısı geldı rıca ettı. kıramadım o da gırdı... tekrar kapı acıldı yıne ben gozuktum..
hemsıre cıns cıns bana bakıyodu.. sonra ben ıcerı gırmeden kapıyı actı ve bana sen aptalmısın dedı... benım salter attı ıcerı gırdım hemen doktorun yanında kadına sen benle nasıl konusuyorsun senın karsında cocugun yok.. dedım
benden ozur dıle dedım. yoksa senı bashekıme, oradan sonuc alamassam saglık bakanlıgına kadar gıderım deddım.. doktor da mudahele ettı ve doktor ona beyfendıden ozur dıle dedı..
neyse dıledı..
sonra kadın bana deddı kı: ben 40 yasındayım bu gune kadar kımseden ozur dılemedım..
ben de ona: ogrendın ıste gec oldu ama guc olmadı dedım..
sonra doktorla konustum doktor hemsıreye bu sefer cetın cevıze rastladın dedı..
bu olay guvenımı kazanmamı sagladı aslında ..
tsk hemsıre :D :D :D

Tabii ki, haklı olduğunda hakkını arayacaksın.
Aramazsak, o zaman hem içsel anlamda eziliriz hem de o haksızlığı yapanı mükafatlandırmış oluruz.

Burada bir ayrıntıya dikkat etmek gerekir: Hakkımızı ararken, kırmak-hakaret etmek-ezmek vs yerine, karşımızdakini ikna etmek ve "kazanmak" için hareket etmeliyiz. Yani, senedesmus'un yaptığı gibi yapmayıp da, karşımızdakine -onun seviyesine düşüp-, onun davrandığı gibi davransaydık, o zaman haklıyken haksız duruma düşer ve öylece kalakalırdık. O zaman ne doktor bizim tarafımızda olurdu, ne çevredekiler ne de kendi vicdanımız...

çok haklısın oturan boğa

başka söze gerek yok hepsini sen söyledin zati :p

ya sonra eve geldım olaydan sonra...oz guvenım bı yerıne geldı sorma gıtsınn.kendıme kendıme ben neymısım dedım yaa.. :D :D

aslında herkese boyle hemsıre lazım.. :D :D

gercekten senı kutluyorum yerı geldıgı zaman hakkımızı aramasını bılmelıyız
aslında sen cok sevaba da gırmıs oldun hemşıreye özür dilemesını ögrettın :lol: hemsıre hanım bu yasına kadar özür dilemesını ögrenememis ama ne demısler ögrenmenın yası yoktur demı :lol: :wink: onun ögrenmesı sana nasipmıs demı :)

selam

evren arkadaşım hiç kimse kimseye aptal vs ğibi şeyler kullanamaz.Davanda haklısın sen.5 parmağın beşi bir olmuyor.Her kesimden her çeşit insan çıkıyor.

Saygılar evren:)
bir emrin var mıydı? :lol:

hiç kimsenin hiç kimseye hakaret etmeye hakkı yoktur..

hele hele insan suçlu deilse...

her neyse sen iyi yapmışsın.... :wink: :wink: :wink:

Not: sen azmini bilirim... :)

Üst Alt