Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağlık raporlarından ücret alınması..?

dejavuu

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
bi sorum daha olacak: peki özürlü raporunu neden ben ücretsiz almıyom bi prosüdür var mı ücretsiz alabileceğim.
çok slm.

Not: syn oturan boğa sizin varlığınız ve bu bilge bilgileriniz samimi olarak bizi gururlandırıyo.. çok ama çok teşekkürler .

Sağlık/Heyet raporları kanunen ücretsiz veriliyor..

ben de geçen hafta taksim ilkyardım hastanesinden 3 aylık ilaçlarımı almaya gittim. vezne bana diyor ki 2005 yılında çıkardığınız raporun ücreti verilmemiştir. ne yapıp ettiysem sonunda benden 30 ytl aldılar.

ama oraya beni işkur yönlendirdi. nasıl olurda ilkyardım benden para alır. alsaydı bile o zaman alsaydı enden ardan 4 sene geçtikten sonra istiyor.

bakalım yolumuz nereye gidecek arkadaşlar. ben bu bizim daha iyi günlerimiz sizce...

Sağlık raporu ,ücretsiz veriliyor Sağlık Bakanlığının genelgesine göre ama Hastaneler bunu kabul etmek istemiyor.Sosyal güvencesi varsa masrafı kurumu karşılıyor,sosyal güvencesi yoksa devlet karşılıyor,yani sağlık raporu ücretsiz veriliyor.Ben 1,5 ay önce erken emeklilik için vergi indiriminden yararlanmam gerekiyormuş,sağlık raporu almak için çalıştığım kurumdan sevkli olarak gittim,olmuyor dediler,geçersiz bu sevk...İyi o zaman bu Sağlık Bakanlığının Genelesinde oluyor da burada mı olmuyor dedim..Memurun tam bir buçuk saat beni göndermediği memur başhekim,müdür kalmadı...dolanıyorum,ama pes etmedim bu raporu alamasam bile uğraşıp gerekirse bu kurumu şikayet edeceğim dedim...Memurun bana söylediği siz Genelgeyle mi geziyorsunuz oldu.Ben de evet,özellikle bu hastane için dedim,o an çok keyfliydi benim için :D :D
Bir buçuk saatlik uğraşı sonunda kabul ettirdim,iş parasında değil,ama bana devletin veridiği hakkı yok sayıyorlar.İnatta bir murat diyip başardım.Zafer benim...

Üst Alt