Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağ üst ekstremite kullanımı gerektirmeyen: Raporlarınızı paylaşabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar

dün itibariyle 10.01.2018 tarihinde ehliyet değişimi için komisyona girdim olum1989 kardeşim de olduğu gibi kodlar aynı çıktı

10.02 otomatik vites
78 sadece otmatik vitesli araç kullanabilir
35.03 dirksiyondan sol eli ekmeden kullanılan kontrl cihazları
40.14 tek elle /kolla işletlen alternati uyarlanmış direksiyon sistemi kodları çıktı

şimdi sormak istediğim 40.14 için nasıl bir tertibat yaptıran oldu 40.14 ve 35.03 ötv indirimi için geçerli değil benim bildiğim vergi dairesinin bu tertibatları inceleme yetkisi varmı? Yoksa sadece hareket aksamını sağlayan tertibatları inceliyor olarak biliyorum. Bu tertibatlara proje yaptırmaya gerek varmı arkaşlar bu kodlarla araç alan arkadaşlardan görüş bekliyorum

[FONT=sans-serif]Merhabalar,

35.03 için :silecekler soldan açabilmek için bir çubuk taktılar. Araçta yağmur sensörü var diye söktüm onu da.[/FONT]

[FONT=sans-serif]40.14 için direksiyon topuzu-bu duruyor ,durması gerekiyor.

Benim bütün hepsini beraber taktılar ve şu an sadece direksiyon topuzu duruyor.

Proje detayını bilmiyorum açıkçası

[/FONT]

@oldum1989 35.03 ve 40.14 kodları ile ÖTV indirimli aracınızı alabildiniz değilmi sorunsuzca?

Sağ koldan engelli olup terdibatsız otomatik vites ötv muafiyetli araç alan arkadaş var mı acaba

@Bertoned ,

Apara takan yerden alamazsın dediler , s[FONT=sans-serif]ol elle vites değiştirme aparatı taktılar, o şekilde aldım diye biliyorum. Vergi dairesinin eski kafalılığı yüzünden.
ama bunun için bir kod da yazmıyor. nasıl oldu emin değilim tam.

[/FONT]

@olum1989 kesinlikle yanlış bilgi vermişler, ayrıca ehliyette olmayan bir aparat kodunu nasıl olurda araca takabilirler?

Ankara'da bizzat tertibatımı yapan yerdeki arkadaşa sordum 35.03 78 10.02 ile alan arkadaşlar var dedi. ama artık almışsınız sanırım hayırlı uğurlu olsun.

Deneyimi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyoruz...
Ona kalırsa otomatik vites araçlarda frene bastıktan sonra sol el ile aracın vitesini geriye ve boşa alabilirsin.sağ el engellilere otomatik vites araçlarına vites tertibatı şartı da saçma.çoğunluğu muayeneden geçtikten sonra vitesteki (sola uzatilan)tertibatı söktürüyor.tertibatcilar da kullanilamayacak derecede dandik bir tertibat yapıp muayeneden sonra bunu sökeceğiz diyor.muayeneden geçerken bile sağlam olan kardeşim o tertibatla vitesi zor geçirdi.bu tertibattan da 1500tl alıyorlar.mantıklı olan ne yasiyoruzki zaten.ben el frenine de şaşırmadım

Üst Alt