Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağ polio sekeli, sağ uyluk atrofisi, sağ ayak bilek kısıtlılığı için hangi oranda..?

osmangurpinar

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ben ankarada memur olarak çalışmaktayım. Askerliğe gitmek için baş vurduğumda rahatsızlığımdan dolayı askerliğe almadılar.
Şimdide öğrendimki memurluk hayatımda bana bazı kolaylıklar getiriyormuş şu anki durumumdan dolayı.

Vergi muafiyeti , erken emeklilik vesaire.....

sormak istediğim Askeri hastanenin raporunda yüzde belirtilmiyor. bunu bende tablodan bir türlü hesaplıyamadım gitti.... :(

bana tahmini olarak % kaç rapor verilir söyleye bilir misiniz? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.....

RAPORDA Tam olarak: SAĞ POLİO SEKELİ , SAĞ UYLUK ATROFİSİ, SAĞ AYAK BİLEK DORSİFLEKSİYON KISITLILIĞI yazmakta.

Ayrıca sağ ayağım yaklaşık 2.8 cm kısa diğer ayağımdan.
Birde 4.5 gözlük kullanmaktayım miyop olduğumdan uzağı göremiyorum.Bunun da rapora eklenmesi gerekiyor mu?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler ve sağolun....

Ben sağ ayak polio sekelinden %40 rapor aldım şartlarımız hemen hemen aynı, bu raporu aldıktan sonra vergi muafiyetinden sigorta tarihinin başlangıcından itibaren olan iadeleride alacaksın, kanun değişikliği olmadan evvel 15 yılda malulen emekli olabiliyodun ama bu yeni kanun la ne oldu onuda bir araştır, gözün için ameliyat olma yollarını aramıyomusun? göz ameliyatları çok başarılı artık :) sağlıkla kal, hoşçakal

slm.benimde sol polio sekelinden %40 raporum var.hastaneden aldığınız %40 lık oran tekrar size ankaradan dönen rapordada %40 olarakmı döndü acaba

selam ar4kadaşlar

ben 1991 yılından bu yana işkur kanalyla devlet hastenesinden rapor aldım %40 idi 2007 maliye kanalyla emeklilik için başvurdum %20 ye düştü dikkatli olun kimse hayete girmesin vergi indirimi alanlar kurtulmuşlar eskiden ama şimdi kimse alamaz bende paloi sekeli ortopedik hasatyım bu adaletmi şimdi 15 yıldır çaliş ama kazık gibi kanunla bittimya

bende 2005 te sol ayak polio ve 4-5 cm kısalıktan vergi indirim raporu aldım %40 ve maliyede düşme olmadı.bu sene başında yine rapor aldım işkur için ve yine %40 verdiler

Aliergin arkadaşım senin durumunda bir düzelme olmuş olabilir mi ? Çünkü polio sekelinden alınan raporlar %99 her sefer aynı alınır. Eğer düzelme olmadan raporunu düşürdülerse ilk aldığın %40 lık raporun bilgilerini ele geçirip mahkemeye bile başvurabilirsin bildiğim kadar.

şu an mahkeme aşamasındayım bana denen sadce baltazar yeni kanuna göre bacagının kalçadan komple kesik olması lazım dendi yoksa %40 olmaz dediler ben polio sekeliyim 16 yılık elimde rapor var iş girişi için aldım işkur kanalıyla

Ah be arkadasım alıergın neden sımdıye kadar gıdıpte almadın % 40 ındırımını ankaradan. Evet dogru soyluyorsun dusurduler bendede polıe sekelı var. 2000 yılında aldım ankaradanda aldım. Gecen bır ısım dustu tekrar rapor lazımdı . Allah razı olsun engellı bır memur arkadas dedı sakın alma hakların gıder bızım polıo sekelı dırek % 25 olmus. Sonra ortopedı doktoruna cıktım oda aynısını soyledı. Artık yenı bır sacmalık cıkardılar. Sakatlık raporunu gıdıyon hastaneden % 60 alıyorsun ankaraden % 39 gelıyor. Neymıs senın ayakların sakat ama elın kolun kafan saglam. Eger 2006/06 dan once % 40 ındırım almadıysan mahkeme asamasında dahı yapacagın pek bırsey kalmıyor ama ıyı bır avukatla sansını denemenı ısterım sız ve sızın durumunuzda olan arkadaslarda davayı kazanırsanız sızlerı takıp eder.

hakan

senin polıo sekeli hastalığın yüzde kaç acaba 05418800608. 05318855000

Üst Alt