Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağ kolumdan özürüm var. Otomatik vitesli araç kullanır raporu alabilir miyim?

obyilmaz

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
sağ kol ile ilgili özürden dolayı manuel vitesli araç kullanamıyorum. hastahaneden h sınıfı ehliyet alır , otomatik vitesli araç kullanır raporu alabilirmiyim?mevzuata göre alamıyorum ama ihtiyaca binaen böyle bir rapor hazırlanabilir mi? teşekkür ederim.

Şansınızı deneyin tabii ama, teamül özel donanımlı araç verilmesi yönünde.

OturanBoğa;

iki başlığımada cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum. merak ettiğim bu işer teamül ile mi yürüyor yoksa bir dayanak varmı. çünkü akıllı mantıklı bir doktor özel aparatlı araç kullanır raporu vereceğine otomatik vitesli araç kullanır raporu verir. eğer önemli olan kişinin araç kullanmasını sağlamaksa. ama bu doktorun inisiyatifindemi acaba? şansımızı deneyeceğiz bakalım sanırım bu konuda net bilgi yok.

Doktorun inisiyatifinde (emniyet de onaylamalı tabii)

Ama eğer araç alımında vergi avantajı olacaksa, o zaman özel donanım ibareli olması şart.

Vergi Avantajı için özel donanım sart değil. Otomatik Vites için istisna var. Doktor inisiyatif inde ise bu iş olur; )

doktor inisiyatifiyle otomatik ve özel tertibatlı araç şartıyla verilebiliyor.

:) olmaz. Sağ kolda kısıtlılığı olanlar araç alımında vergi avantajı istiyorsa, arabada özel donanım şart.

sağ kol ile ilgili özürden dolayı manuel vitesli araç kullanamıyorum. hastahaneden h sınıfı ehliyet alır , otomatik vitesli araç kullanır raporu alabilirmiyim?mevzuata göre alamıyorum ama ihtiyaca binaen böyle bir rapor hazırlanabilir mi? teşekkür ederim.
alabılırsn bende aynı durumdayım ve suanda h snıfı ehlıyetımde var arbamda var kullanıyorum bı sorun olmuyor

obyilmaz;

şöyleki isteğim hem özel donanım hemde otomatik vites değil. sadece otomatik vitesli araç almak istiyorum. manuel araç kullanamıyorum (aslında kullanıyorum ancak güvenli olmuyor). umarım alabilirim.

yılmaz kardeş benimde şağ elinde sıkıntı var ötv den faydalanmak istiyorsan özel tertibat şart,bende çok uğraştım ama vergi dairesinden geri döndü özel donanım şart dediler,ayaklarda sıkıntı olursa hem ötv hemde otomatik vitesten donanımsız bir şekilde faydalanabilirsin tabiki sakatlığa göre.

kobra3452;
vergi dairesi bu olayın neresinde tam olarak ve raporunuz nasıldı??

Engin ÖZEN;
hocam sizin raporunuzda ne yzıyordu ? aracınızda özel donanım varmıydı?

Üst Alt