Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağ diz altı protez kullanıyorum. H sınıfı ehliyetim var. Ve araba almak istiyorum?

cem arat

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
herkeze merhabalar.

ben sağ diz altı protez kullanıyorum H sınıfı ehliyetim de var ve araba almak istiyorum.
ötv indiriminden yararlanabilmem için neler yapmam gerekiyor

bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

merhaba özel tertibatlı araç kullanır raporu alıyosun hastaneden türkiyeden yada yurt dışından 1600 cc ye kadar araç alıyosun

peki bu alacağım rapor da % de önemlimi daha doğrusu sağ bacak diz altı protez oldugu için rahat alabılırmıyım

merhaba cam alacağın rapor oranı % 40 özeri olması şart diye biliyorum ayrıca raporda özel tertibatlı arac kulana bilir denmesı lazım

Cem bey öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletirim.Tam teşekküllü bir devlet hastanesinden önce sağlık raporu almanız gerekiyor.Bu evrakta 'özel donanımlı araç kullanabilir' ve H sınıfı ehliyet alabilir ibarelerinin yazması gerekir.Bu durumda aracınıza taktıracağınız 'GAZ-FREN' sistemleri ile aracınızı kullanabilirsiniz.Yalnız alacağınız araç mutlaka otomatik vites olmalıdır.Sorularınız olursa seve seve yardımcı olacağımızı bildirir iyi günler dileriz.

Üst Alt