Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağ bacağımdan %40 özürlüyüm, B sınıfı ehliyetim var. H sınıfı ehliyet ve araç..?

mikailyildirim

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
selam arkadaş aranıza yeni katılıyorum ve yeni üye oldum

% 40 (Sağ ayak bileginde hareket kısıtlılıgı var ) özürlüyüm ve B sınıfı Ehliyetim var. 11 yaşından bu yana normal araç kullanabiliyorum.
yalnız ehliyetimi H sınıfına dönüştürmek istiyorum nasıl dönüştürürüm dönüştürürken nelere dikkat etmem gerek ...

aslında ehliyetimi Dönüştürme sebebim sıfır km otomatik vitesli bir araç almaktır.. ve özel tertibatlı bir araç istemiyorum. sadece otomatik olması benim için yeterli
ehliyet için rapor alırken neler yapmam gerek
bu konuda yardımlarınızı bekliyorum saygı ve sevgiyle kalın

Sağ bacağından sakatlığı olanlar özel donanım harici araç kullanamazlar. Aslında B sınıfı sürücü belgesi de verilmemesi gerekirdi mevzuata göre...
Ayrıca sağ bacağından sakatlığı olanlar vergi istisnalı araç alacaklarsa, araçlarında özel donanım bulunmak zorunda. Aksi mümkün değil.

öncelikler yazmış oldugunuz cevabınız ver ilginize teşekkür ederim .... kafama takılan bir şeyi sormak istiyorum ... alacagım aracın otomatik vites olması şartmı yoksa manuel vitesli özel donamınlıda olabilir mi ? tşk

Özel donanım olsun da, gerisi önemli değil.

Acil cevaplarınıza ihtiyacım var arkadaşlar

B sınıfı ehliyetimi H sınıfı ehliyetine dönüştürmek için ve ötv den yararlanarak bir araç almak için özel sağlık kuruluşlarından alacagım sağlık raporu geçerli olur mu ...
sürücü kursunu birini aradım beni çağ hastanesine yönlendirdiler oradan alacagın sağlık raporu ile H sınıfı ehliyeti alabilirsin dediler .. sonrada bir arkadaşım dedi oradan aldıgın sağlık raporu ile ötv indiri yapılmaz devlet hastanelerinden almak zorundasın dedi
bir diğer arkadaşımda çağ hastanesinden aldıgın rapor geçerli olmaz devlet hastanesinden alacaksın oda çok zor dedi

şimdi ben ne yapacagımı bilmiyorum inanın kafam karıştı ne yapsam ne etsem bilmiyorum ... bu konuları telefonda konuşabileceğim bir arkadaş bana yardım ederse sevinirim şimdiden çok tşk ederim ...

H sınıfı ehliyet

Sayın Mikailyıldırım,
Sorununuzu çözmeye yardımcı olmak isterim.
H Sınıfı sürücü belhesi alabilmek için özel hastaneden rapor alabilirsin, fakat daha sonra raporu değiştirmek zorunda kalıp devlet hastanesine gitmek durumundasın.
Vergilerden indirimli araç alabilmek için ise kesinlikle öncelikle devlet hastanelerinden sağlık kurulu raporu almak zorundasın.
Siz hangi şehirdesiniz?
Takıldığınız noktalarda daha ayrıntılı yardımcı olmaya size ve bütün arkadaşlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya hazırım.
Selamlar

Üst Alt