Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağ bacağımda kısalık var. Otomobil almak için nasıl bir rapor almalıyım?

ozp

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar benim sağ bacağımda çocuk felcini bağlı 5 cm kısa.
otomobil alırken alcağım raporda nasıl olmalı.
Örn: otomatik vites ve gaz pedalı sol tarafta araç kullanır şeklinde yazdırmam yeterli olur mu? ya da özel tertibatlı araç kullanabilir yeterli olur mu?
şimdiden teşekkürler

H sınıfı Ehliyet ve özel tertibatlı araç kullanması uygundur.ibareli rapor almanız yeterli olmaktadır.

Arkadaşlar sol bacakla ilgili hala sıkıntılar aşılmış değil hastaneler farklı farlı görüş bildiriyolar dikkat etmek lazım

akcay kardeş arkadaşımızın zaten sol değil sağ bacağında problemi var. ve dediğiniz gibi sağ sol hastane farkı oluyor hatta biri veriyor biri vermiyor tuhaf bi iş bu rapor işi..

ferhat özür kardeş ben sol algıladım sağla ilgili bir problem yok otamatik vites ve özel tertibatlı arac almasında bi mahsur yok

engelli araç raporu

sağ bacakta polio sekeline bağlı engel var , sağ bacak engelli ,,,,
şimdiye kadar sağ bacak engelli özel tertibatlı otomobil kullanabilir raporu ile ve gaz pedalı yer değiştiren aparat ile otomatik vitesli ötv indirimli araba kullanabiliyorum.

5 yılım doldu. yeni araç için otomatik vitesli otomobil kullanabilir rapor alabilirsem. aparat takmadan yine ötv indirimli otomobil alabilirmiyim.( sol bacak engelli olanlar sadece otomatik vitesli ve ötv indirimli araç alabiliyorlar). ben bazen aparatı kullanmadan sol bacagımla da normalde otomatik vitesli arabayı kullanabiliyorum

sağ bacaktaki sorunda özel tertibatsız araç kullanamazsın.otomatik yada düz vites alabilirsin fakat özel tertibat olması şart.,

Ertu'Nun yazdığı gibi, sağ bacakta kısıtlılık olanlar özel donanımlı araç kullanmak zorundalar hala. Sistem bu şekilde...

Üst Alt