Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ruhsal ve kronik gidişli psikiyatrik rahatsızlığımla Evde Bakım aylığı alır mıyım?

altay

Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
0
Sayın Oturanboğa
%82 oranında ağır özüelü ve süreklidir ibaresi yazılı psikiyatriden(ŞİZOAFFEKTİF BOZUKLUK) raporum var.Bakıcı maaşı için SHÇEK il müdürlüğüne müracaatta bulundum.Sormak istediğim ruhsal ve kronik gidişli psikiyatrik raporumla eve gelecek heyet nasıl değerlendirme yapıyor?Bilgilendirirseniz memnun olurum

Eve gelecek olan heyet, sizi bakıma muhtaçlık kriterlerine göre değerlendirecektir. O yüzden bakıma muhtaçlık kriterlerini dikkatle inceleyiniz.
Bakıma muhtaç bulunursanız bakım ücreti baglanır çünkü. Tabi diğer şartlarınız da uygunsa.

Melek hanım bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.Eve sosyal hizmetlerden bir psikolog ve sosyal hizmet uzmanı geldi değerlendirmeler yaptılar ve bakıma muhtaç olduğuma kanaat getirdiler.Bu ayın 20'sinden itibaern bakıcı aylığı alacağım ALLAH kısmet ederse.
Saygılarımı sunarım...rabbim size de şifa versin

Hayırlı olsun o halde diyorum:)
Aylıgınızı aldınız mı peki şimdi?

Maaşı daha alamadım Melek hanım.2-3 ay sonra gidip hesaptan çekebilirsiniz dediler ama hala yatmamış.Ayrıca sormak istediğim;Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı özürlüler için birtakım giririşmlerde bulunmuş.Bakım Sigortası verilecekmiş,bu ne anlama gelişyor ve peki bu doğru mu?Bilgilendirirseniz memnun olurum.Ayrıca % kaç oranı olan bakım sigortasından faydalanabilir?

Üst Alt