Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Romatoid artrit (RA) hastalığı olan kim var?

aysu

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
bu hastalığın adına başta anlamadı doktorlarımız sonradan anladılar kalçada sepri artrit denen hastalığın olduğunu :)
eehhhh bacakta kaldı 6 cm kısalık ve azıcıkta incelik...

NOT: Var mı bu hastalıktan olan arkadaşlar?

merhaba,
eğer bahsettiğin romatot artrit se ben varım :)
her ki kalça ve sol diz protez.aşırı kreçleme ve hareket kısıtlılığından dolayı ameliyat olmak zorunda kaldım.şimdilik memnunum.sol diz hariç :)

peki bu hastalığınızdan dolayı ve bu protezlerden ötürü % kaç oranında özürlüsünüz,bendede bütün eklemlerimde kireçleme hareket kısıtlılığı ve güç kaybı var,en son dizlerime protez gerektiğini söylemişlerdi...bende sağlık kuruluna girip rapor almak istiyorum çünki özürlü kontenjanı dışında çalışabileceğime pek emin değilim kendi işlerimi dahi zor yerine getiriyorum...

%51 rapor verdiler bana.doktorlar %40 vermiş maliye bakanlığı artırmış :)

bende romatiit arttirit hastasıyım fakat şu ana kadar hiç ameliyat olmadım dr.um belki bi 15 sene sonra diyor ameliyata
fakat ben biraz korkuyorum ameliyattan sonra çok zor toparlanıldığını söylüyorlar ve her 9 10 sene de tekrarlanmak zorundaymış bu ameliyatlar gerçekten doğrumu bana biraz anlatabilirmisiniz ne gibi zorluklar yaşadınız ameliyattan sonra

Aysu sanırım hastaLıkLarımız aynı.Banada sepri artrit sekeLi hastaLığı teşhisi konuLdu.O zamanLar 13 yaşındaydım.soL ayagımda 4 cm kısaLık kaLdı,kaLça kaynakLı.Daha sonra bi ameLiyat geçirdim ve kısaLık 2 cm düşürüLebiLdi.AmLiyattan sonra inceLik yok denebiLecek kadar az.

MERHABA BENDE ROMATOID ARTRIT HASTASIYIM.SAG VE SOL KALCAM TOTAL PROTEZ.SAG DIZ VE AYAK BILEKLERIMDEN AMELIYATLAR GECIRDIM.SIZINLE BURDA BULUSMAK GUZEL.

"ROMATOİD ARTRİT" HASTALIĞI OLAN VAR MI?

ben romatoid artrit hastasıyım.çocuk yaşta yakalandım bu hastalığa.çok çektim.her iki diz ve kalçada eklem protezi var.bu hastalık eklem kıkırdağını mahvettiği için hareket kısıtlığı yaptı.o nedenle eklem protezi ameliyatı olmak zorunda kaldım.şimdi iyiyim çok şükür.hastalığım kontrol altında.zor günleri geride kaldı artık.ama çocukluğumu ve gençliğimi hiç yaşayamadım.içimde büyük bir yaradır o günler.neyse bu günlere geldim yaşım 39 bundan sonrasına ileriye bakmak lazım diye düşünüyorum...

Bende de az romatoit artrit var.Hastalığın ilerlemesi tedavinin yetersizliğindir.Yeni ilaçlar çıkıyor.Düzenli ilaç alımı ,eksesiz hastalığın ilerlemesini durdurur. Bu arada mide koruyucu ilaçlar almalıdır. Protez taşıyanların enfeksiyondan korunmaları gerekir.Kortizon alımı osteoporoz yapabilir.Bu da dexa(KEMİK DANSİTE ÖLÇÜMÜ)ile takip edilip ona göre uygun ilaçlar alınmalıdır.

Romatoid artrit

Merhaba,
Ben de Romatoid Artrit hastasıyım. Ama bana verdiği hasar dha çok ellerimde ve el bileklerimde. Sağ elimden iki kez ameliyat oldum. 1. eklemlere 1987 de protez takıldı. Ama şu an protezler işlevini yitirmiş durumda. Ellerimi çok az kullanabilmekteyim. Devlet memuruyum. 16 yılım doldu. 2 hafta önce sakatlık raporu için Cerrahpaşa Tıp fakültesi hastanesine gittim. Ama bu rapor almayı başaramadım. Kimse ne yapılması gerektiğini söylemiyor. Vazgeçtim döndüm geri. 4 yıl daha çalışıp isteğe bağlı emekli olmayı düşünüyorum artık.
herkese sevgiler, saygılar

Allahin Selami Selameti Üzerinize Olsun Arkadaslar!! Bende,de Allahin Rahmeti Olan Bu
Hastalik Var 32 Yildir Benimle Yoldas Cok Sadik Bir Dost.Benimde Iki Dizim ve Iki Kalcam
Protez. Elerimde Son 5 Yildir Var Ve Hergecen Gün Ilerlemekde . Kalbimde Nasibini Aldi,
Sol kapak Deyisdi 5 Yil Önce.Simdilik Iyi Gidiyor Hamd Olsun.

evet ben ali alasahin olarak bendede var

bende ki romatoitartitden ileride angılozanspondilide cevirdi

slm aynı hastalıktan bendede var romotoit artrit nasıl geldi hiç anlamadım ama çok çektiriyor bu hastalık.yeni evliyim hiç çocuk doğuran varmı bu hastalık varken çocuk istitoruz ama korkuyorum ilaçlarımı içmeden yapamıyorum ne yapçam bilmiyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim

merhabalar....bende Romatoid artrit (RA) hastalığı var ve çok ilaç kullanıyorum bu ilaçlarda diğer organlara çok zarar veriyor kalbe, akciğere, böbreğe, miğdeye, şimdide akçigerimde sorun var ve tadavi görüyorum... herkese geçmiş olsun acil şifalar versin...

aynı dert aynı tasa

selam arkadaşlar bendede ra var sağ el bileğim parmaklar.sol el parmaklarım,sol dirseğim ve sol ayağımda çok şiddetli,bende bu hafta rapor almak için başvuracağım.çünki çalışırken çok zorlanıyorum..

bende 8 aydır Romatoid artrit (RA hastasıyım ilaç tedavisi görüyorum inanılmaz aklem ağrıları yaşadım tam 1 ay hiç kımıldayamadım istanbul gibi şehirde romotoloji doktoru bulamadık bulduğumda 1 ay sonrasına randevu verinde siz düşünün artık neler yaşadığımı allahım kimseye vermesin.şimdi çok iyiyim şükürler olsun benim tek şikayetim ilaçların biraz kilo aldırması oldu

bende ilk etapta dizimde tutulmayla başladı ortapedi doktora gittiğimde menüsküs olmuşsun dedi.ama ameliyatı kesinlikle önermedi.zamanla düzelir dedi.sonrasında ellerimde ve parmaklarımda oluşan şişlik ve tutulma inanılmaz ağrılar çekmeme neden oldu.doktor bulamadığım için tam 1 ay kımıldayamadan ağrılar içinde kıvrandım.ddiğim gibi 8 ayı aşkın bir süredir ilaç tedavisi görüyorum.benim kortizon dozum yüksek değil.artı tuzu tamamen kesmeme rağmen yüzümde hafif şişlik,iştah fazlalığı aşırı saç dökülmesi vs. gibi yan etkilerini yaşıyorum.aldığım ilaçlar prednol 16 mg.bunu hergün bir tane alıyorum artı haftada bir gün sabah akşam aldığım, methotrexat 2.5 mg .birde şunu belirtmek istiyorum,bu hastalığın sebeplerinden en büyü akdeniz ateşine başlı olarakta devam etmesi

Romatoid artrit (RA) hastalığı olan kim var?
arkadaşlar aynı rahatsızlığı yaşayan arkadaşların yaşadıklarını öğrenmek istiyorum

bunada şükür

2006 mayıs ayından beri atrit hastasıyım bu süre zarfında öğrendiğim.bu hastalığın kesin sonlandırılmış tedavisi yok genelde 3.evresi var ateşli dönem.normal dönem ve istirahat dönemi insanı en aldatanda istirahat dönemi sanki hiçbirşeyiniz yokmuş gibi geliyor.fakat bir anda alevlenip yatağa düşürüyor.ben gece 1 de gülerek yattım saat 3 te sağ elim ve sol ayağım hayatımda hiç görmediğim kadar balon gibi şişmişti..işte o günden beri hallerini anlıyorum dediğim yürüme engelli arkadaşlarımın ne hissettiklerini anladım çünki ne ayağa kalkabildimne bişey destekle kalktığım halde 20 cm eşiği geçemedim..bu zamana 10 gün öncesine kadar en çok kullandığım ilaç salazyoprin ve deltacotildi dönem dönem quansly ve metoraksat etken maddeli ilaç ve arawa ana ilaçlar bunlardı.deltacortil 11 kiloya sebeb oldu quansly göz hasarı (çok az) yaptı.zaten hepsinin zararı var.şimdide enbrel ve meteroksat etken maddeli iğne kullanıyorum.rahatım fakat yan etkileri fazla..kısaca arkadaşlar normal tıp alternatif tıp denemediğim kalmadı..alternatif tıptan pek medette bulamadım..en güzeli iyi bir doktor ve kendine dikkat..
hepinize geçmiş olsun

doktorum banada çok ilaç verdi.haftada bir gün sabah akşam aldığım, methotrexat 2.5 mg, miğde koruyucu, aspirin, kortizon, folbiol tablet, tansiyon ilaçları, kan ilacı, kalsiyum, ve ağrı kesici. ilaç içmekten gına geldi...

meltem_;

neden bu kadar çok ilaç alıyorsunuz? çokmu ağır rahatsızlığınız bende aynı hastalığı yaşadığım için soruyorum

ben bu hastalığı 20 yıldır çekiyorum ama 15 yıldır tedavi görüyorum önceleri gitmediğim doktor, bölüm kalmadı çaresini bulamadılar samatya hastanesinde 15 gün yattım adını bilmedikleri yeni bir hastalık başlangıcı olabilir şikayetlerinde artış değişiklik olursa tekrar gel dediler buz dolu kaba ellerimi sokup beklettiler sanki deneme tahtasıyızda:)) ellerim ayaklarım morarır şişerdi.. hastalığım öğle ilerlemiştiki artık ayağa kalkamaz olmuştum yatakda bir mil dahi dönemez selpak mendili tutamıyordum boynum eğik ve kollarımı ve parmaklarımı hareket ettiremiyordum vücudum kitlendi kaldı... sanki dondum bir arkadaşın tavsiyesiyle romotoloğa göründüm ateşli intihaplı romatizma teşhisi kondu..ilk önceleri 6 ay boyunca hafta sonları hariç bütün gün hastanelerdeydim şimdi 3 ayda bir kontrollerimi yaptırmak için gidiyorum...kullandığım romatizma ilaçları akciğerlerimde sorun yapmış şimdi onun için yedikule hastanesine gidip geliyorum anlayacağınız bir ayağımız hastanelerde:)) allah beterinden korusun tabikii kullanmış olduğumuz ilaçların hayli yan etkisi varki beni verem etti ( adalat ) isminde ilaç. ve derhal ilacı kestiler.

Arkadaşlar merhaba bende romatoid artrit hastasıyım felekat şekilde parmaklarım şişme yapıyor yürümekten kollarımı hareket ettirememekten çıldıracam nerdeyse bana önerebileceğiniz doktor yada üniversite varmı

allahıma şükürler olsunki şimdi çok ama çok iyiyim belki ilaçlar ağrılarımı dindiriyor olabilir ama yürüyor geziyor her işimi kendim görebiliyorum tedavi iyi sonuç verdi ama tabiki geçmiyor sadece ilerlemesini önlüyor ama diğer yandan ilaçlar bir tarafı onarırken başka organlarada zarar veriyor çok iyi bir doktora görünmek ve en az ilaçla tedavi olunmasını öneririm ben ilaç içmekten yemek yiyemiyorum aç karnına ayrı tok karnına ayrı offfffffff..... başka doktora gitsem sil baştan yine rutin koşuşturmaların yüzünden gidemiyorum çapanın doktorları iyi diyorlar... ben okmeydanı hastanesine gidiyorum....

fatma kartaloglu;

Cerrahpaşa Tıp Fakültasinde Romatoloji bölümü var. oraya gidebilirsiniz.

benim eşim kalp hastası yaklaşık bir yıldır ellerinde şişme ağrı oluyor.yalın zamanda dizlerindede başladı 1 yıl kadar önce doktora gitti fakat hiç birşey yok dediler ben geçenlerde internette gezinirken şikayetlerinden eşimin ramotoit artrit olabileceğini düşündüm ve yanılmıyorumda ve bunu ona nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum
çünkü 3 yıldan beri kalp için birçok anjiyo geçirdi ve kalp e 5 stent takıldı yaşı 35 onunla mücadele ederken şimdi nasıl bir gelecek bekliyor bizi bilemiyorum

bana bu konuda daha geniş bilgi verirseniz sevinirim çünkü bu hastalığın ilerlediğini okudum şimdiden herkese teşekkürler

bende sonradan oldum.8 yıl yürüyemedim.romatizmal bi hastalık dermatomiyozit diyede adı var, çok nadir rastlanan türden.aynen sizlerde oldugu gibi arkadaşlar benimde eklem yerlerimde kireçleme kısıtlılık var.Çok şükür şimdi yürüyorum her işimi yapıyorum, evliyim ve çocuk konusunda sebile hanım gibi kaygılarım var.bu tür rahatsızlıklarda çocuk durumu bünye sağlık olarak etkilermi - ( anne ve bebek açısından ) tehlikesi var mıdır ? bilgisi olan varsa paylaşır mı lütfen.seviniriz.

fatma kartaloğlu .Bildiğim bir dr. var.Sivas Cumhuriyet Üniv.de Romatolog .çok iyi bir doktor.eğer gidebilirsen tavisye ederim.

kortizon kullanan arkadaşlar tuza dikkat etmelerinin yanısıra mayalı yiyecek ve içeceklerede dikkat etmeli bunlarda ateş ve şişme yapabiliyor vücutta

Arkadaşlar hepinize büyük geçmiş olsun bendede aynı sorun var 4 yıldır ilaç tedavisi oluyorum ama hiç faydası yok.dönem dönem düzelme oldu ama şu an en aktif dönemi.

MELTEM ARKADAŞIM İlaçlar verem etti derken tnf bloker ilaçlardan kullandın mı kullanım için hasta bilgilendirme formu imzalatıyorlar onu merak ettim. Yazarsan sevinirim banada şimdi son olarak onu kullanmaya geçecekler şimdiden tşkler Allah yardımcımız olsun saygılar

Üst Alt