Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ROHO minderim hava kaçırıyor..?

M.Cem

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
2 yıl önce Amerika'dan aldığım Roho Contour Select minderim hava kaçırıyor. İzmir'de bu minderi tamir ettirebileceğim bir merkez var mı acaba?

bildiğim kadarıyla yok ama eger sıfır aldıysan kutusundan cıkan patch/yama ile tamir edebilirsin, ama dikkat et cunku bazen illa delik patlak olmasada zamanla asınan kaucuktan yavas yavas da olsa hava kacırıyor.. denemedim ama eger yamalardan elinde yoksa havalı yatak yaması kullanabilirsin yada bildiğin sanayide ki bi lastikçiden yardım iste..

Babam minderi içi hava doluyken su dolu büyük bir leğende test yaptı, hiçbir kabarcık çıkmadı. Sanırım dediğin gibi aşınan kauçuktan hava kaçırıyor.

aynen oyle oluyor, su blacklight denilen mavi floransla birde sansını dene.. yada teker teker asındıgını dusundugun hava keselerini tükürük dicem ama tukuruk yetmez,sabunlu su/deterjan vb kullanarak kontrol et.. insallah işe yarar..

Mindere çok fazla hava basoın ve su dolu leğende öyle kontrol edin. İlla ki vardır bir delik veya deformasyon.
O yeri bulduğunuzda kaçak yapan yerin yakın ve o hücrenin tüm minderi gösterecek şekilde resmini çekip buraya koyun. Sorunu birlikte çözebiliriz...

Arkadaslar bu arada bu havali yataklarda meydana gelen patlaklar icin tamir setini nereden edinebiliriz ?

Tesekkurler.

Havalı yatağı her hücresini saga sola egmek gerekiyo ben böyle buldum.
havalı yataktan küçük bir parça kes dışarıdan bir yapıştırıcı (502 olabilir) al yapıştır.
(Bu söylediklerim havalı minder ile veya havalı yatak ile gelen yama yok ise)

Üst Alt