Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rexapin kullanıyorum. İlacın değiştirilmesini istemeli miyim?

Mustafa788

Üye
Konular
33
Reaksiyonlar
10
Depakin ve rexapin kullanıyorum rexapin psikoza çok iyi geliyor şuanda hiç bir atakta yok yanlız kilo ağrı gibi yan etkisi var sizce doktordan değiştirmesini isteyimmi yoksa devammi edeyim

Rexapin, yaşadığın psikoza çok iyi geliyorsa kullanmaya devam et. Birinci önceliğin stabil kalmak olmalı Derdin kiloysa onu da spor yaparak veya perhiz uygulayarak çözebilirsin. Geçmiş olsun...

Olanzapin etken maddesi. Ben de olfrex kullanıyorum. Aynı ilaç. Düşünce bozuklukları için birebir.

Depakin (Valproik Asit) bir duygu durum dengeleyici (Mood Stabilizer)' dir ve kilo aldırır. Zyprexa, Rexapin (Olanzapin) anksiyeteyi (kaygı) en iyi bastıran atipik antipsikotik (nöroleptik)'dir ama ve fakat maalesef ki en çok iştah açan antipsikotiktir.

Ne kadar süredir kullanıyorsun bilmiyorum ama madem iyi geliyor en azından vücudunda stabil seviyeye (steady state) gelene kadar kullan ve sonrasına bak derim. Geçmiş olsun..

Üst Alt