Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Reiki hakkında bilgisi olan var mı?

Konular
12
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar, icimizde reiki ile ugrasan,reiki hakkında bilgi sahibi olan kimse varmı?Varsa bana buradan ya da özelimden bilgi verebilirmi?
Sorma sebebim şu. Mustafanın hastalık hikayesini bilen biri benimle irtibat kurdu telde ve mustafa icin cok üzüldüğünü,hocasının mustafaya uzaktan enerji yollayarak tedavi etmeye calısacagını iddia etmesi. Hic bir karsılık almadan. yani Mustafanın resmi su an Japonyada usta reiki uzmanlarının elinde ve Mustafaya uzaktan enerji yolluyorlar. Benden sadece mail yoluyla resim istediler ve ben de bunu yolladım. İstedikleri bu kadar. Ama ilginc bir sey oldu arkadaslar. Asla abartı degil inanın. Mustafada bazı olumlu seyler gözlemliyorum son 2 gündür. Bunları anlatmayacagım ama hayretler icinde izlediğimiz ilginc hareketler.
Bu gün o kisi ile irtibat kurdum ve enerji yollanmaya basladımı diye sordum,ilginc,2 gündür Mustafaya yogunlasmıslar..... Mustafaya enerji yolluyorlarmıs beyin gücü ile. Bana cok mantıklı gelmiyor ama, yine de gözlemlediklerim beni hayrete düsürüyor ve bilgi sahibi olmak istiyorum bu konuda.
Sevgiler...

Aman gözünüzü seviim böyle şeylere itibar etmeyin. Külliyen yalandır... Hadi karşılıklı olsa, en azından hasta üzerinde olumlu bir psikoloji yaratır ve bu geçici de olsa bir rahatlama sağlar dicem ama, hem mekansal birliktelik söz konusu değil, ve hem de psikolojisi düzelecek olan kişi siz değil, mustafa; ve sanmam ki Mustafa bu Japonya'dan gönderilen (!!!) psikolojik rahatlamanın farkına varsın.
Bu tür "alternatif" saçmalıklarla o kadar karşılaştım ve o kadar büyük yıkımlar yaşayan insanlar gördüm ki, inanın umuda kapılıp eli boş ortada kalıvermek -hadi para kaybetmediğinizi varsayayım- insanda onarılması güç hasarlara yol açıyor.
Belki haddimi aşmış olacağım ama, inanın Japonya'da bahsi geçen hoca moca yoktur bile! Hepsi kandırmacadan ibaret... Umut tacirliği...

Yaa Bülent psikolojik rahatlama degil.Yok bende cok itibar etmiyorum ama cocuk acaip enerjik oldu iki gündür.Yapamayacagını bile bile,kosmak falan istiyor:)Hatta kosuyormus gibi tekerlekli sandalyesinde ayaklarını tepistirip duruyor.Bana anne belki kosarım kaldır bakalım falan gibi tekliflerde bulunuyor.Ben kollarından kaldırıp tutuyorum,yerinde ayaklarını hareket ettirmeye calısıyor.Hatta bir keresinde ben öyle yaparken beni bırakıver belki kosarım dedi.Bunu denemedim tabii.Cünkü diger sekilde bütün yükünü ben alıyorum üstüme.Ama Bacagını düzeltmek icin bile benim yardımıma ihtiyac duyan Mustafa sürekli ayaklarını hareket ettirip duruyor falan.Yok yıkılacak gibi ümit baglamıyorum.Ama sadece gözlemliyorum.CİMCİME,SEN BANA ÖZELDEN REİKİ İLE UGRASAN ARKADASLARIMIN İSİMLERİNİ VER NE OLUR.BU İSİ İNCELEMEK İSTİYOROUM BEN.

Bir konuya açıklık getirmek istiyorum:
Ben bu konuda (ya da başka bii konuda) çekincelerimi belirten bir mesaj yazdığımda, bu mesajım, 'başkaları benim aksimdeki görüşler yazmasın' gibi algılanmasın. Sonuçta benimkisi de buradaki dört bin üyeden biri gibi şahsi görüştür. Yani aksi görüşlerin önünü tıkamış olmayayım...
Sadece şunu bir kural olarak bilmemiz yeterli: Herkes her türlü görüşü yazabilir, ama yazarken unutmamalıdır ki, başkalarıı da sizin yazdığınız mesajın/görüşün tam karşısında görüş/mesaj yazma hakkına sahiptir. Yani görüşünüzü yazarken, bu tam karşınızdaki görüşü dinlemeyi hazmedebilmelisiniz. Buna sabrınız yoksa, lütfen mesaj yazmyın :)

Not: Elbette bu konuyu şimdi ve burada yazmamın hiç bir özel nedeni yok. Yani bu başlıkta böyle bir "hazımsılık" olduğunu asla söylemiyorum; yok da zaten. Ben sadece, yazdığım mesajla başkalarının görüş yazmasını engellememek ve önlerini açmak istedim...

Düşünce gücünün getirilerini asla yadsımamak gerekir.Reiki ve benzeri yöntemler bizlere sadece katkı sağlayabilir. Bir kas hastasını maratoncu hale getiremez ancak inanarak, sabırla ve doğru ellerde uygulandığı müddetçe getirileri olacaktır. Üst üste koyulmuş onlarca tuğlayı hiç bir kol gücü kıramaz. Bunu yaptıran uzun süreli uğraş, inanış ve düşünce gücüdür.
Ben reikiden faydalandım ve bir süre devam ettim. Üstelik bunun karşılığında benden maddi bir talepte bulunulmadı. Ancak il değiştirmek zorunda kaldığım için devamını getiremedim. Aynı hastalığa sahip arkadaşlar beni anlayacaklardır, kas hastasıyım. Çok sık düşme tehlikeleri atlatıyordum ve bana verdiği zararlar yıpratıcı oluyordu. Gözle görülür şekilde önce bu sürecin uzadığını sonra da yok denecek kadar azaldığını gördüm.

Düşünce gücü ile tedavi batıda incelenmiş ve çoğu sağlık merkezlerinde destek tedaviye dönüştürülmüştür ,benimde reikile uğraşan arkadaşlarım var inanırım büyük şehirlerde uğraşan çok fazla insan var mustafanın annesi onlardan bilgi almalısın bence ben sadece destekliyorum ve inanıyorum bunu sölemek istedim bir enerjidir o ve görüyosun mustafayı hoplatıyo ne güzel yürüyecek günlerini hep beraber paylaşmak dileğiyle öperim mustafayı :lol:

beyin dalgaları o kadar zayıftır ki 6 milyar insan toplansa üretecekleri beyin enerjisi 6 milyar insanın sıdığı alandan bile az yerleri etkiler bence bilim dışı sadece bir inanç biçimi o kadar. ama yaşam felsefesini uygulamak zaten rahatlatır iyileştirme ise düşüncenin yayılması için söylenen şeydir. nasıl bir müslüman yada hıristiyan ister dinleri yayılsın illa maddi çıkar gerekmez duygusal çıkarlarda söz konusu olabilir işte umut dunyası birşey diyemem insan en üstün varlıktır ama o kadarda abartmayın

farmakolojide (ilaç bilimi) pleselbo etkisi denen bir durum vardır ilaç yerine şeker verirler ama derler ki seni kesin iyileştirecek sonra bir bakmışınız ağrı dinmiş herşeyin başı moral ve motivasyondur her zorluk atlatılır yeterki doğru düşünelim Hayatı zor yapan düşüncelerimizdir saygılar

merhaba

Reiki ile uğraşan biri ile tanışmıştım. Seans yaparak benim çarklarımı (vücutta 7 çark var, yani boşluk) açmıştı. Seanstan sonra 21 gündü galiba, kendime seans yapmam gerekiyordu ama sağlık sorunlarımdan odaklanamadım. Reiki de evrensel enerji söz konusu. O yüzden para almıyorlar. Eğitimleri için para alıyorlar sadece. Beyin gücü değil, evrenin enerjinin yönlendirilmesi durumu var. Elimde bu konuda bir döküman var, isteyene verebilirim. Internette de bir sürü döküman bulunabilir. Ben Mustafa'ya faydası olduğuna inanıyorum. Yalan olduğunu düşünmüyorum, çünkü Reiki eski bir felsefe. Yine de mucize beklemeyin derim. Sevgiler..

Bana göre sadece resime bakarak etki yaratmak, reikiye değilde büyücülüğe girer. Reiki bambaşka bir şey. Karşılıklı etkileşim olmadan reiki olamaz.

Discovery kanal'da "Efsane Avcıları" diye bir program var. Bayılıyorum o programa. "Şöyleymiş, böyleymiş" denilen her efsaneyi birebir deneyerek gerçe olup olmadığını test ediyorlar.
Geçen hafta akapunturun sigara bırakma üzerindeki etkilerini "avladılar"! :)
Genç bir adam var. 1 hafta önce sigarayı bırakmış. Fakat yeniden başlamak üzere... Bunun üzerine Çin'den gelen çok ünlü bir akapunktur uzmanından yardım istiyor. Ve seanslar başlıyor. Haftada 3-5 gün seans oluyor. Uzman yatırıyor adamı ve her yerine bişeyler batırıyor. Bi seansta cetve, öbüründe pergel, diğerinde domates sapı vs. vs. 2-3 hafta sonra çocukla konuşuluyor. Çocuk, uzmanın tekniklerinin değişik olmasına karşın, sigarayı bırakmasına büyük fayda sağladığını söylüyor :) Son seansta uzman çocuğa kürdan veriyor. Bunları, diyor, canın sigara istediğinde kulağına batır....
Çocuk sigarayı bırakıyor :) Her şey süper...

Gel gör ki adam uzman değil. Çin lokantasında aşçı :) Yaptığı şeyerin akapunkturla uzaktan yakından alakası yok :) Ama karşısındakine güvenen ve kendini odaklayan hasta psikolojik olarak kendini iyi hissediyor/iyileştiriyor...

Bu çok da kötü bişey değil tabii. Sonuçta iyi olsun da... Ama gene de neyin ne olduğunu bilmekte yarar var :)

Ben insanların içinde bir enerji olduğuna inanıyorum. Bu enerjinin merkezi beynimiz. Beyni kullanmayı hiç bir insan bilmiyor maalesef. Reiki ise çok çok azda olsa beynimizi kullanarak bu enerjiyi açığa çıkarıyor.

Menekşe'nin amcasını görünce iyi olmasını da bu enerjinin ortaya çıkmasıdır. Kendi farketmeden beyni olumlu enerji yayıyor. Buna da halk dilinde psikolojik rahatlama deniyor. :) Sonuçta reiki amcanın yaptığını yapmış oluyor, amca her ne kadar reikiden anlamasada...

Ne dersiniz Menekşe Hanım. Haklı olamaz mıyım? :D

İLK DEFA DUYUYORUM BÖLE BİŞEYİ. AMA YARARI OLACAKSA NEDEN DENENMESİN Kİ?? :)

Bu yıl reiki yapanlarla tanıştım yani bu konuda eğitim almışlar ve onların deyimiyle bu işin ustalarından el almışlar(bunun tam tanımını yapamadım)
Ben yazın o sıcağında çok kötü üşütmüştüm ve öksürüyordum sürekli,birde titremelerim vardı.
Bana hastalığımın geçmesi için enerji vermek istediklerini söylediler.Bende bu konuda reiki,telepati içerikli kitaplar okumuştum ve merakımda var bu konuda ama hiç seanslarını görmemiştim.
Bana enerji vermeye başladılar bu enerji verilirkende dua ediyordu buna şaşırdım.Vücutta belirli noktalar var (akapunktur gibi)o noktalara parmak ile temas ediyor ve enerji veriliyordu.Seans bitti bende umut ediyorumki bir anda çok iyi olucam ama nerdeeee ben haftalar geçti yinede iyi olmamıştım.

Yani demek istediğim şuki;ben ilgisi olan biri olmama rağmen ve uzaktan değil birebir temasla seans yapılmasına rağmen faydasını alamadıysam ya yapanlar enerji vermeyi bilmiyor yada gerçekte böyle bir iyileştirme (alternatiftıp)yok.

Hiç kimsenin bir başkasına enerji veremez. Herkesin kendi enerjisi vardır ve bu enerjiyi sadece kendine kullanabilir. İkinci bir kişi de sadece enerjinin açığa çıkması için yol gösterip, yardımcı olur...

OXYGEN

reikiye master önder ergin beyle tanıştım hayatımda ciddi değişikler yaşadım. izmirde reiki bir ve ikiyi aldım
Saygın nlp'ye bağlı çalışıyor,alsancakta
üçü de ondan almak istiyorum inşallah
sadece reiki konusunda değil,tüm spiritüel konularda kendini oldukça geliştirmiş biri
ve bildiğiniz gibi herşey aslında sistemin bir parçası,bütünlük çerçevesinden bakabilmek,o şekilde bu yolda ilerlemek lazım,o yüzden bilinçli bir rehber şart
etrafımda reiki öğrenmek isteyenleri de gözüm kapalı ona yönlendiriyorum
bir de uyumlandın hadi eyvallah olmamalı bu işler,bu bir yolculuk ve her an desteğe ihtiyacınız olabilir,sorularınız olabilir,ben bu konuda kendisinden her zaman destek görüyorum
artı reikide niyet de önemlidir,uzmanlık ister,zaten üçüncü göz filan açık olduğu için,size bakar,durumunuzu analiz eder ve size özel niyet verir çalışmanız için
ayyyyy canım hocam :)))

BEN REİKİ 1 EĞİTİMİ ALDIM.MEDİTASYON VE YOGAYLA İLGİLENİYORUM.ENERJİNİN GÜCÜNE İNANILMAZ İNANIYORUM. İNSANIN POTANSİYEL GÜCÜNEDE. BEYİN GÜCÜYLE YAPAMAYACAĞI BİŞİYİN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.İSTİKRAR GÖSTERİR VE PES ETMEZSE TABİKİ.ABARTISIZ SÖYLÜYORUM İSTENİRSE BEYİN GÜCÜYLE POLYO BİLE İYİLEŞEBİLİR.(BU BENİM DÜŞÜNCE VE İNANCIM)KENDİMDEN BİLİYORUM HAYATA VE KENDİME, BEDENİME KARŞI FARKINDALIĞIM ARTTIKÇA FİZİĞİMDE DÜZELME GÖRDÜM."MUSTAFANIN ANNESİ"BENCE BIRAKIN REİKİYİ YAPSINLAR .NE KAYBEDERSİNİZKİ.AMA BURDA YANLIŞ ANLAŞILMAKTA İSTEMEM.RANT ELDE ETMEK İÇİN UMUT TACİRLERİNE İNANIN DEMİYORUM.AMA BU İNSANLAR SİZİN LE TİCARET YAPMAMIŞ,BEDEL KOYMAMIŞ.:eek:SEVGİYLE KALIN

Ablam var benim.Beni çok sever güvenir inanır.Ablamı araba tutardı. Abartısız bir yere yolculuk yapacaksa günler öncesinden midesi bulanır benzin kokuyor her yer diye yolculuğu başlamadan zehir eder öğürür dururdu yolculuk bitse dahi bir hafta daha sürerdi.Bir gün gene yolculuk olcak başladı öğürmeye.Bende kardeşimle bonibon şekeri aldık geldik bu ilacı şimdi aldım mide bulantısını kesiyormuş çok iyi bir hap diye verdik.Tabi kahve rengi olanları...İçti yarım saat sonra öğürmesi geçti.Dualar ediyor Filan biz gülüyoz gizlice dayanmadım sonunda söyledim. Bonibondu onlar...Ve ablam bir daha asla bana inanmadı:)

Psikolojik etkiyi yadsımak mümkün değil. Ama iş somut fiziksel gerçeklere gelince, öyle polinun düzelmesi, skolyozun düzelmesi, omuriliğin iyileşmesi, kas hastalığınıın geriletilmesi vs. asla, ama asla, ama asla mümkün olamaz. İstediğiniz kadar reiki vs. deyin! :) Reiki ile beni havaya kaldırmak ne kadar mümkünse, yuakarıda saydığım durumlara etki etmek de o kadar mümkün.

mustafanın annesi epeydir girmemiş siteye..Girmiş olsaydı gelişmeleri öğrenirdik:)

OturanBoğa;

---inanır yada inanmazsınız ama böle bir gerçek var.insanın kendi kendini iyileştirebilme gücü var.

kuvvetli inanç olsun yeterki vede istikrar
:eek:

reıkıkıden sıfa oluyor beden dusunce gucuyle ıyılesıyorsa
hıc doktora ılaca onca tıbbı aletlere ıhtıyac yok ne guzelmıs o

Bence bu reiki ağrıları giderebilmede çözüm formül olabilir...
yada bi ihtimal hastalığı sabit tutabilir onun dışında sanırım kökten çözüm olmaz..
ama düşüncenin pozitifliğini asla yabana atılmamalı...
pozitif bir insanla negatif bir insanın arasında dağlar kadar fark vardır..

shukufe hiç yüksek bir yerden düşüyomuş hissiyle irkilerek uyandın mı?

Off macc iğrenç birşey.neden oluyormuş peki bu?

Üfürükçülere bakarsan üzerinizde büyü var ondan :) Parapsikolojiye göreyse uyurken auranızı şarj etmek için bedenizden yükselen eterik bedeninizin vücudunuza henüz dönmeden uyanmanız..:) Tıbbi bir açıklaması var mı bilmiyorum:)

yok modetorumuzbenım uyanmam her zaman kulak otmesıyle oluyo oyle yuksek yer gıbısınden olursa bılem farkedemem zıllerden duduklerden
sırıne reıkıkı pozıtıf yapabılır agrıları kesebılırse kııı oda bellı dııl pozıtıf olanın bıyerı agrımıyodur agrı dersen aspırın bılm keserken bu nane ıcın nıye para versın ınsanlar

Bu amcanın biyografisi ilginç:)
Yogi Kazm Grbz

K
imseye para kaptırmayın ama pozitif düşünmekten de geri durmayın derim:)

Bu işin ticaretini yapanlardan tabikide uzak durulmalı.ama malesef her şeyde olduğu gibi bu konulardada suistimal var..yoga ,meditasyon la ilgilenen ve yıllardır yoga yapan bir engelli olarak(ki yoganın bazı hareketleri cidden fizik işi ben bunu engelime uyarladım)çok faydasını gördüm.pozitif düşünmek bana çok şey kazandırdı.negatif düşünmeyi öğretmişler yıllarca bundan vazgeçmek kolay olmuyor.saatlerce aynanın karşısında pozitif olumlamalar yaptığımı biliyorum.en son geldiğim nokta şu:insan et ve kemik ötesi bişi.o çok daha yüksek bir potansiyele sahip. Ayrıca her hastalığın bir duygusal sebebinin olduğu düşünülüyor ki ben buna kesinlikle katılıyorum.ve yine ayrıca modern tıbbın insan sağlığı üzerinden rant elde ettiğinide biliyoruz .onlarında şarlatanları var.yıllardır kullanılan ilaçlar nedense bir süre sonra sağlığa zararlı diye piyasadan çekiliyor.buralara hiç girmek istemiyorum buda başka bir üzücü konu.

Üst Alt