Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Reflü karın ağrısı yapar mı?

CORTU

Üye
Konular
26
Reaksiyonlar
86
Arkadaşlar merhabalar reflü karın agrısı yaparmı uzun zamandır nexium mide ilacı kullanıyordum demir eksikligi çıktı bıraktım. Şuan demir ilacı kullanarak demirim yükseldi. Ama reflü çok şiddetli tekrar başladı. Bogazda yanma mide agrısı gegirme yutma güçlügü öksürük var. Karın agrısı kramp tarzında bir ara yine aynısı olmuştu dahiliyeye gittim yürüyüş yapmam gerektigini ve spazmomen ilaç vermişti. O zaman ben sormayı unuttum dr. Sıkıntımı söylememişti. Bir ara mide ilacını bıraktıgımda yine karın agrısı oluşmustu eczacıya anlattıgımda reflü den kaynaklandıgını ilacı içmem gerektigini söylemisti. Ayaklar ısındıgında agrı azalıyor. Bir kaç hafta önce idrar yolu enfeksiyonu geçirmiştim . Üst üste geldi .. bilgilendirirseniz sevinirim iyi akşamlar

Reflü de karın ağrısı çok nadirdir,Reflü daha çok göğüse yayılan ekşimsi bir ağrı ile kendini belli eder,sürekli mide ekşimesi ve ağıza acı su yani mide asidi gelmesiyle devam eder.

Reflünün şiddetine göre gece uykuda ağıza acı su gelebilir,asit akciğerlere kacabilir buda zatürre ye neden olabilir. Yaşınız genc ise ameliyet tek çözüm. İlacla olacak iş değil.

Mide asidi yemek borusuna uyumlu değildir,sürekli aside maruz kalan yemek borusu ileride ciddi sorunlara yol açabilir.

Genel cerrahi yada gastroenteroloji ye muayene olup endeskopi olmanız gerekir.onlar gerekli tedaviyi uygulayacaklardır..
CORTU

OğuzHan112 bugün aile hekimine gittim. Spazmomen ilaç verdi. Soğuktan koru kendini yaglı yemek gaz yapan yiyecekler kuruyemiş yeme dedi. İlaç ile geçermiş yani reflü ile alakalı değil sanırım. Ama reflü var zaten

Üst Alt