Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporumda zihinsel yazdığı halde EKPSS'ye genel engeliden girdim!?

Barisgzl1

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
18
Arkadaşlar ekpss kategorisini belirlemeye gittik sınava gireceğim zaman fakat raporumda zihinsel yazılı olmasına rağmen genel engeliden gireceksin dediler ve değiştirmeye çalıştık olmadı neden olabilir?

Barisgzl1
nasıl zihinsel oluyorsun
teşşiz tanı hastalıgın ismi ne raporda tanı ne yazıyor
mental retardasyon yazmıyorsa genelden gireceksin

Raporunuzda sadece "ZİHİNSEL" grup işaretli ise
Veya
Rapunuzda şu ibare var ise "Mental Retardasyon"

BÖYLE İSE EVET "ZİHİNSEL GRUP" NDAN GİRMENİZ GEREKİR.

Barisgzl1

(RAPORUNUZ %40 VE ÜSTÜ OLDUĞUNA GÖRE)
Hastalığınız tam olarak nedir? (PSİKİYATRİ den)
ONA GÖRE BURAYA CEVAP YAZACAĞIM.

raporda hastalıgın ne yazıyor

teşhis ne

Raporunuz %40 ve üstü olduğuna göre
ZİHİNSEL GRUP undan gireceksiniz.

Genelden gireceksin daha teşşizini hastalığını bilmiyorsun raporda hastalık ne yazıyor sen onu söyle

O zaman raporuyu yenilememiştik yaygın gelişimsel bozuklukta yazıyordu aynı zamanda fakat yeni raporda sadece zihinsel yazıyor.

Yaygın gelişimsel bozukluklar (YGB); erken çocuklukta sosyal beceri, dil gelişimi ve davranış alanında uygun gelişmeme veya kaybın olduğu bir grup psikiyatrik bozukluktur. Genel olarak bu bozukluklar gelişimin birçok alanını etkilerler ve kalıcı işlev bozukluklarına yol açarlar.

Bu grupta beş bozukluk tanımlanmıştır.

1. Otistik Bozukluk
  2. Asperger Bozukluğu
  3. Çocukluğun Dezintegratif Bozukluğu
  4. Rett Bozukluğu
  5. Başka türlü adlandırılmayan yaygın gelişimsel bozukluk (YGB-BTA)

Konuştuk bugün Atipik otizimlerler genelden girer mental retardasyon sanırsam yazdırıp %70 yaparsanız raporu zihinsel engelliden girebilir dedi psikiyatri konuştuk değmez kimse ona iş vermez dedi.

@Barisgzl1,
İkna etmeme gerek kalmadı %80 Otizm'den oran bulunduğu için kurul raporumda oradan yırttım. Ekstra olarakta Emre Can'la kavga ettim. Artık birbirimizle konuşmuyoruz onunla aklında bulunsun. Sebep: 250 gramlık bir sözlü taciz mevzusu. İftira icabı.

Orada çalıştıklarımla kalıyorum sadece yeterli olmuyor. Evde de çalışmam isteniyor.

Üst Alt