Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporum Ankara Maliye'ye gönderildi. Süreci nereden ve nasıl takip edebilirim?

amin inşallah. bugün evis sistemine düştü maliyeden cevap bekleniyor yazıyor. bu maliye süreci ne kadar sürer acaba

Merhaba
annem engelli vergi indirimden emekli oldu,%50 çalışabilir ve süresiz raporu var. ben çalışıyorum aynı hanede yaşıyoruz bende annem üzerinden yakını olarak vergi indiriminden yararlanabiliyor muyum? başvurusunu nasıl yapıyoruz.

Bilen var mı?

Merhaba vergi indirimi sadece annen için geçerli olur.

vergi indirmi yazım 02.01.2023 tarihinde ankaraya gitmişti. bugün ankarayı aradım başhekim raporunuzu onayladı bir tek nöroloji doktorunun imzası kaldı dedi. ankara da heyet salı ve perşembe günleri toplanıyormuş. büyük bir ihtimal perşembe sonuçlanır dedi bakalım hayırlısı.

Merhaba ben vergi indirimini bekliyorum bu hafta gelir dedi Ankara. Ama öğrenmek istediğim 17.10.2022 de başvuru yapmıştım. 23.10.2022 de heyete ve 09.12.2022 de kurula girdim. Şimdi benim emekliliğim başvuru tarihinden mi yoksa kurul tarihinden itibaren mi geçerli olcak ?

Vergi indirimi basvuru sonucunu nasıl öğrenebilirim

Vergi indirimi basvuru sonucunu nasıl öğrenebilirim

Son düzenleme:
hangi ilden başvurduysan o ilin vergi daire evis takip sisteminden takip edebilirsin

Merhaba
Raporun Ankara'ya gönderildi mi?
Bu numarayı ararsanız son durumunu öğrenebilirsiniz?
0312 415 31 24

Merhaba , ben 18 ocakta gebze Uluçınar dairesine teslim etmiştim evraklarımı. Yukarıda verilen numarayı aradım sağolsun hanfendi yardımcı oldu ama bize ulaşmadı daha diyo. Vergi dairesi uygulama üzerinden bakıyorum, işleminiz sonlandı yazıyo anlamadım

Merhaba
İnteraktif vergi dairesinin sitesinden de İşlem Durumları ve Sonuçları sekmesinden Dilekçelerim bölümünden son durumunu görebilirsiniz.
Hakkınızda hayırlısı olsun..

Ben tek hastalık 100de100 rapor işyerinede geldi 1derece süresiz 1430 gun var ama askerlik borclancam sigortalılık surecı 10yıl basvurdum arıcaz dediler dönmediler sgk daha

Ben dediğiniz şekilde sorgulama yapıyorum Ama işleminiz sonlandı yazısından başka birşey çıkmıyor

Engelli vergi indirim raporundan %57 ile raporu vergi indirimine 57 ile 2 yıllık onaylattım fakat 1 ay dolmadan rapora itiraz ettim kurula tekrar girdim sonucunu bekliyorum sonuç %60 ve üzeri çıkar ise emeklilik başvurusu için tekrar vergi indirimine başvurmam gerekiyormu

Zafer0841
Bildiğim kadarı ile Vergi dairesi uygulaması sadece başvuru için kullanılıyor, takip için istanbulda Eviss diye farklı takip sitesi var ama sadece istanbul vergi dairesine bağlı. Yaşadığınız ilde varsa böyle bir site oradan takip edin yoksa vergi dairesine sormanız gerek. Artık herşey elektronik benim başvurum perşembe idi cuma günü ankaraya ulaşmış. Ankaraya gitmedi ise vergi dairesinde kalmış olabilir.

Bugün iş yerime sonuç geldi, 3 yıl 2.dereceden vergi indirimine hak kazanmıştır, 2026 ocaktan önce tekrar hastaneye sevk edilcekmişim. Raporumda kronik ve süreğen yazmasına rağmen, neyse herşeyde var bir hayır.
Benim işe girişim 2004 şuan istesem emekli olabiliyorum değil mi

dosya nosu'nu engellı vergı daıresındekı evragı teslım ettıgın memur kagıda yazıp verıyor

İyi günler eşimin raporu yüzde 82 olarak giden raporu yüzde 82 oranında 1 derece vergi indiriminden faydalanabilir diye gelmiş 3680 prim 01 06 1993 girişli emekli olabilirim süre yazmıyor süresiz mıdır vergi indirimi ona göre işyerinden kağıdı aldık çıkışı versekmi problem cikarmi.

Merhaba vergi indirimi başvurusunda bulundum evis izmirde sağlık raporunu numarasını yazdığımda kayıt bulunamadı diyor. Bilgisi olan varmıdır

Asi23

Süre yazmıyor sa suresizdir zaten.Emeklilik islemlerine başlayabilirsiniz.Hayirli olsun bu arada

Bende başvuru yaptım 10 günde onaylandı aynı oran ile.

Dün sabah vergi dairesi başkanlığının sitesinden baktığımda dosya işlemde diyordu bugün işleminiz sonlandı diyor ne anlama geliyor anlamadım varmı yardımcı olacak?

Kimse cevap vermemiş ama bugün sonuçlandı çok şükür .. %78 iki yıl süreli gitmişti Ankara'ya aynı oranla 2 yıl süreli olarak onaylanmış.. bı kaç güne isyerinize haber verilir dedi telefondaki memur .. 24 Mart'ta başvurmuştum 5 Nisan'da cevap geldi..cok hızlılar maşallah

MustOguz

merhaba siz interaktif başvurumu yapmıştınız
benimde işleminiz sonlandı diye çıkıyor ama başka birsey çıkmadı
27 nisanda başvurdum 2 mayısta vergi dairesi aradı işlemizi başlattım diye şu an bi sonuç yok

Arkadaşlar benim yüzde 40 oranla iki yıl süreli raporum var devlet memuruyum vergi indirimine başvurmam mı mantıklı yoksa iki yıl sonra raporumu süresiz alıp(alabilirsem) o zaman mı başvurmam mantıklı sizce?

Arkadaşlar vergi indirimi alıp almadığımı bordrodan veyahut başka bir yerden anlama imkanımız var mı? Devlet memuruyum

Benimki tam komedi. %45 Rapor aldığım hastane raporu kaybettiği için tekrar ücretsiz rapor verdi. Fakat rapor %40 +1
%41e düşürdü. Bunu da e devlet e işledi. Ben önceki raporum ile tüm hakları kullanıyordum. Vergi indirimi de vardı. Şimdi iş yeri değiştirdim. Yeni raporu vergi dairesi şüpheli diye kabul etmedi. Tekrar doktordan ayrıntılı açıklama istedi. Devlet hastanesi vermedi. Özel Üniversite hastanesinden aldım. Belgeleri ekledim şimdi SMS geldi.

Xxx rapor numaralı talebiniz sonucu oluşturulan EVIS (Erişkin %40 ve Üstü) işleminiz tamamlanmıştır. B002

Bu ne demek Ankara vergi dairesi sitesi açılmıyor. İvdb de sadece sonuçlandı yazıyor.

engelli indirimi

Selamlar yuzde 50 süreğen kronik süresiz devlet hastanesinden aldığım raporumu engelli vergi indirimi için 1 Ağustos 2023 te ankaraya gitti ne zaman sonuç gelir ve oranda bir değişiklik olurmu teşekkür ederim

Engeliniz ne idi. 20 güne çıkar. [FONT=sans-serif]Ankara vergi dairesini arayabilirsin [/FONT][FONT=sans-serif] 0312 415 30 80[/FONT]

Üst Alt