Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rapora sonradan çıkan hastalığı nasıl ilave ettirebilirim?

Konular
10
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar konuyla ilgili bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim

ilk raporumu aldığım hastaneden sonradan çıkan hastalığım olan uyku apnesi raporumun orjinali ile gittiğim zaman ikisinin birleştirileceğini ve doktor doktor gezmem gerekmediğini söylediler BÜLENT Abim doğrumu bu acaba

arkadaşlar merhaba engelli raporum var bu rapordan sonra birde uyku apnesi eklendi geceleri makineye bağlı uyumaya başladım bu rahatsızlığımdanda oran alabilirmiyim alırsam bir önceki raporuma bunu nasıl ilave ettiririm

Yeniden heyete girmeden olmaz, % 35 verirler uyku apnesinden abi.

kelebek yeniden heyete girmem lazım derken bütün hastalıklarımdanmı yoksa sadece uyku apnesiyle ilgili heyetemi gireceğim eğer uyku apneinden se ve bundan ayrı bir rapor alırsam bir önceki engelli raporuma nasıl ilave ettireceğim yardım lütfen

Bütün hepsinden tekrar girersin abi. İlave ettirmek olmadığı için zaten yeniden giriyorsun.

peki ankarayada tekrar gidecek öylemi kelebek ilk raporumda ssk lı idim şimdi işten ayrıldım ve çalışmıyorum bu problem olurmu

Bülent abim benim onaylı %42 engelli indirimim var
ama bir rahatsızlıgım daha cıktı
uyku apnesi:
Makina verdiler bu rahatsızlıgımdan %kac oran alırım
2.asamaya göre üst semadaki 9 nolu kısımla 16 yıl 4 ayla basvurup emekli olabilirmiyim

kelebek kardeşim bugün hastane sağlık kuruluna gittim sağlık bakanlığı kurumuna benim önceki raporuma itiraz edip yeniden hastaneden heyete girmem gerektiğini söylediler hatta bir ikinci hastaneyede gönderecekler dedi ben uyku apnesinden olan heyet raporumu alıp engelli indirimi için başvurduğum hastanede heyete girsem olmuyormuitiraz etsem bide rapor oranım düşer diye korkuyorum bu işin tam yolunu bir anlat kardeşim sana zahmet

arkadaşlar rapor oranına sonradan çıkan hastalığı ilave ettirmek için başvuran varmı

birde uyku apnesinden alacağımız %35 baltazar formulunde düşüyormu

Sıfırdan yeni rapor alıyorsunuz.Ilave olmuyor.

teşekkür ederim öykü peki bidaha baltazar uygulanıyormu bu durumda

arkadaşlar suan %42 engelli indirimim var uyku apnesi çıktı sonradan bundan oran alabilirmişim benim öğrenmek istediğim yeniden heyete girmek için raporumamı itiraz edeceğim yoksa rapor aldığım hastanenin heyetinemi baş vuracacağım çünkü uyku apnesi başka bir hastaneden heyet raporu verdi ve oran %87 baltazarla bu oran kaç olur

Raporu aldıktan sonra üzerinden 6 ay geçmişse zaten rahatlıkla itiraz etmeden alabilirsin abi istediğin bir Engelli Sağlık Kurulu Raporu Düzenlemeye Yetkili Sağlık Kuruluşları Listesi listesindeki hastaneden.
Ancak bu süre henüz dolmamışsa yine itiraz etmeden önce aynı yada farklı bir hastaneye başvur. Eğer bu tarihi sorun etmezler ve verirlerse ne ala. Ama alamazsan o zaman ya itiraz edersin yada aldığın raporun üzerinden belli bir zaman geçtikten sonra yeniden başvuru yaparsın.
Şimdi gelelim oranlara.
Eski raporunu tek bir hastalıktan almamıştın diye biliyorum eski konulara bakınca. Biliyorsun ki oranlar büyükten küçüğe doğru sıralanıyor. Eğer eski rapora göre değerlendirip, 35 + 20 + 5x10 şeklinde yaparsak yine % 70 sınırlarında kalır diye buldum. Bu civarlarda olur diye tahmin ediyorum.

Sağol canım kardeşim yarın doğru hastaneye sonucu seninle paylaşırım

Sigortam yok. Sağlık raporu almak için ücret ödeyecek miyim?

Bülent bey engelli raporuma yeni bir hastalığı ilave ettirmek için hastaneye gideceğim ama ssk yok heyete girmem için ssk şartmı bir yazınızda engellilerin heyete girerken ücret ödemediğini engellilerden ücret alınmadığını okudum heyete başvurucam ssk mın olmayışı engelmi acaba

bülent abi benim uyku apnesi klinik tanım:eek:bstrüktif uyku apne sendromu heyet bana polisomoğrafi tetkiknde apne hipopne indeksi 21,3ve minimum oksiljen satürasyonu %86 olarak saptanmıştır buna ankara buna kaç oran verir buna istinaden makine verdiler kullanıyorum

karar olarakta şu yazıyor :Hastanın ileri derecede uyku apne sendromu tanısı ve hastalığının hayati tehlikesi nedeni ile cpap aletini 4 cm h02 basıncında silikon maske ve aksesuar kiti ile birlikte sürekli kullanmasına oy birliği ile karar verildi .....
,
bu makineyi ömür boyu kullanıcakmışım bundan ankara bana engelli indirim raporuma yansıması için kaç oran verir

ssk şartmı

arkadaşlar engelli indirimim var yeni çıkan hastalığı ilave ettirmem gerekiyor bunun için ssk lı bir işte çalışıyo olmam gerekiyormuş bu doğrumu vergi dairesene başvurdum çalışıyo olman gerek iyo dediler doğrumu

eğer vergi indiriminden yararlanacaksan evet çalıyor gözükmen lazım yok raporunu değiştireceksen gerek yok

Bildiğim kadarıyla vergi indirimi için çalışmak şart. Vergi indiriminin çalışırken faydası maaşına cüzzi bir miktar ekleme yapılıyor. İlerisi için ise faydası engelli emekliliği için başvrursan tekrar rapor istemiyorlar eski raporun geçerli oluyor.

kardeşim kelebek
hastaneye gittim vergi indirimi rapor oranımı yükseltebilmem için ssk lı bir işte çalışıyo olmam gerekiyormuş beni tekrar maliyeye defterdarlığa gönderdiler ordan vergi indirimini yükseltebilmen için biryerde ssk lı olarak çalışıyor olmam gerektiği söylendi bu doğrumu ne yapayım ben

sağolun ama ben şuan çalışmıyorum yani benim amacım vergi indiriminden faydalanmak değil emeklililik başvurusu yapabilmek için aşama yükseltebilmek çünkü 3. aşamada senem tutmuyor ya 2. yada1. aşamaya yükselmem gerek bu nasıl olucak ben % 42 vergi indirimimle 3. aşamadayım 2017 ağustosu beklemem gerekiyor ama oranımı yükseltebilirsem hemen başvuru yapabilicem oranımı yükselttirebilmek içindemi çalışmam gerekiyor

sedat abi sağol sende murat abi

dediğim gibi bu şartlarda gerek yok git raporunu yükseltmeye çalış eğer başarabilirsen o zaman bi tanıdığın yanında çalışıyor gösterip kendini müracat edersin sonuçta yine vergi indiriminden emekli olacaksın yok öyle değil malulen emeklilik diyorsan o biraz daha zordur sgk dan sevk alacaksın sana oran yazmayan sadece hastalıklarını yazan rapor verecekler sgk kendi içinde raporu oranlandıracak % 60 derse o zaman malulen emekli olursun buda böyle başka çeşit emeklilikte yok zaten

Üst Alt