Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rapor nasıl alabilirim? Prosedür nasıldır?

sizofreni

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar herkese merhaba

1- ben yıllardır şizofren hastasıyım ötv indirimi için rapor almak istiyorum bunun için nereye başvurmam gerekiyor?

2- hastalığımdan dolayı bana psikiyatri bakıyor ben raporu almak için başvurduğumda bana sadece mevcut rahatsızlığımla ilgilimi oran verilecek yoksa diğer doktorlarada görünmek zorunda mıyım (ör:kbb göz vs) yani bunu kendimiz belirleyebiliyor muyuz sadece psikiyatriden girebilme şansım varmı

3- Diyelimk i mevcut hastalığımla ilgili bir oran verildi peki hastalığımın üzerimde bıraktığı fonksiyon kaybı içinde ayrı bir oran verilecek mi

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

ÖTV istisnalı araç alabilmek için sakatlık oranı cetveli'ne göre %90 ve üzeri rapor almanız şart.
Bunun için Engelli Sağlık Kurulu Raporu Düzenlemeye Yetkili Sağlık Kuruluşları Listesi'den birine başvuru yapabilirsiniz
Rapor için başvurduğunuzda rahatsızlığınızla ilgili polikliniğin yanı sıra diğer branşlardaki doktorlara da muayene olup onlardan imza almak zorundasınız.
Evet, hastalığın yol açtığı kısıtlılıklar da oran belirlenirken göz önüne alınır.

Yardımlarınız için teşekkür ederim bülent bey fakat benim aklıma takılan bir soruyu tam olarak anlayamadım
mesela örnek veriyorum psikiyatri hastalığımla ilgili atıyorum %10 verdi yine aynı doktor hastalığımın üzerinde bıraktığı fonksiyon kaybı içinde oran verebilir mi
yani %10 hastalığım için verdi diyelim %5 de foknsiyon kaybı için verebiliyor mu tabi verilecek oranlar doktora kalmış ben örnek olarak verdim böyle bir durum var mı?

ya arkadaşlar ben bir türlü anlam veremiyorum ben %80 oranla ötv indiriminden faydalanamıyorum hadi diyelim faydalandım bu sefer eşim çoluğum çocuğum arabayı süremiyor ben zaten hiç süremem ilaç kullanıyorum biraz biriktirdiğimiz paramız var ötv indirimiden faydalanıp bir araba alalım diyoruz onada bir sürü engel çıkarıyorlar neden düzeltmiyorlar bu işi benim çolugum çocuğum işsiz biraz birikmişimiz var onunlada temiz bir araba alıp uzun seneler binmek istiyoruz ama birsürü engel çıkartmışlar önümüze bizim rahat yaşamaya hakkımız yokmu illa ot gibimi yaşayalım

Evet, bir hastalıktan kaynaklı ekstra fonksiyon kayıplarında da toplam vücut kaybı oranına ekleme yapılır.

Otomobil kullanımına dair eleştirilerde de yüzde yüz haklısınız. Yıllardır bunu anlatamadık yetkililere...

Üst Alt