Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rahatsızlıklarımla yüzde kaç oranında rapor alabilirim?

ben bu tıbbi terimlerden pek anlayamadım.benim meslek hastalığı olarak başvurduğum raporda (lomber ve disk bozuklukları,radikülopati ile) tanısı var.ne kadar özür oranı verilir bulamıyorum.

Fıtık ve kanal daralması

Öncelikle Yukarıda mücadelesi sonunda zafere ulaşan arkadaşımızın emekliliğinin hayırlı olmasını dilerim.

Sevgili arkadaşlar şu anda 3 heyet raporum için mücadeledeyim. MR çekimim yapıldı omurilik daralması ve bir kaçtane fıtık bulunmaktadır. Bu durum da beyin cerrahisinden alacağım rapor derecesi kaç olabilir. Kanal daralması hat safhada. Yani ilaç tedavisi bitmiş artık ameliyatlık durumdayım.
Ayrıca fıtığımın kanal daralmanın yanında kendim akondroplaziyim.

Bu konuda bilgi paylaşırmısınız teşekkürlerimle.

Saygılarımla

basar_41_14;

Senin hastalığın kısaca "sinirlere binen bel ağrısı eşliğinde bel fıtığı " ancak raporun ayrıntılarında L ve S gibi belirleyici tabirler vardır ve bunlara göre doktor rapor oranını tabloya uygun belirleyecektir. Sonuçta bizler doktor değiliz, tahmini oran verebiliriz.

Büyük ihtimalle bu gruba giriyorsun

Belirgin radikülopati bulguları vardır, dermatomal dağılımda ağrı, duyu kaybı, refleks kaybı, kuvvet kaybı, unilateral atrofi vardır, bulgular elektrodiagnostik testler ile gösterilmiştir VeyaKlinik radikülopati bulguları ile uyumlu, görüntüleme teknikleri ile gösterilmiş, aynı seviye ve aynı tarafta disk hernisi veya cerrahi ile düzelen radikülopati öyküsü vardır Veya
Kırıklar: (1) bir vertebra cisminde %-50 arası kompresyon kırığı, (2) spinal kanalı etkileyen posterior eleman kırığı. Her iki durumda da kırık yapısal bütünlüğü bozmadan iyileşir.

huku ilgin için saol.eğer senin dediğin gibi ise %13 gibi bir oran olur.birde el bileğimden en az bana göre %20 var.
bakalım daha evraklarım universite hastanesinden sgk ya ordanda ANKARA ya gidicek.inşallah meslek hastalığı olarak kabul edilirde bende iş göremezlik maaşı alırım.hemde iş yerime karşı dava açma hakkını bulurum.

Koko1968 merhaba, rapor alabildin mi? Bende de boyun bölgesinde kanal daralması var.3 adette biri ileri düzeyde boyun fıtığım var.Rapor sonucunu paylaşırsan sevinirim..

Huku selam, haydarpaşa hastanesinde ameliyatlık olduğunu söyledikleri fıtıklardan oran alamıyorum.Başhekimliğe itiraz etcem ama elimde somut kanıt lazım.İsim bölümleri saklı halde merkez sağlık kurulundan gelen sonucu benimle paylaşman mümkün mü? Şuanda % 37 oranda kaldım ve % 8 fıtık için verilcek oran bile işimi görüyor..

Hasan Bey Merhabalar..
Şehir dışında olduğumdan yazınızı yeni okudum..
Durum şöyle; normal heyet sürecinde fizik tedavi doktoruna elimde bulunun MR cd si ve yaklaşık 5-6 ay önceki doktor dilinde yazılmış "fıtık başlangıcı" raporunu baktı ve elimdeki belgeyi alarak direkt % 8 yazdı tamam dedi.
Başkaca elimde bir raporum yok.... Sağlık kurulundan gelen kağıttada ( heyet raporunda) özel bir tabir yok zaten vergi dairesinin Ankara'ya gönderdiği rapor aynen size onaylanıp yada düzeltilip iade ediliyor.

Ben izne çıkacağım ve son kez heyet başkanı ile görüşerek bu durumu ileteceğim.Ancak bana isim soyaad yada kişisel bilgi gözükmeden ankaranın onaylmış olduğu bir rapor kopyası lazım.Eğer bu elimde olursa ikna etmem mümkün olur.Bu konuda yardım isteyecektim.

Abi hayırlı olsun

Abi bişi soracam ssk kaç üzerinden yattı asgari üzerinden mi?

slm

arkadaşlar bende rapor almaya çalıştıgım için bu konuları satırı satırına okuyorum evet gerçektende bayagı bi zorlu süreç neyse bunları az çok hepimiz biliyoruz ama üstteki msj da bı nokta var ki bu çok önemli eger kendi işimizin üstüne düşmezsek kımsenın bı faydası olmayacaktır ben 2003 yılında av tüfeği ile vuruldum daha sonra normal bı rahatsızlık için dr. gittim röntgen çektırmemi istedi cektırdıgım röntgende saçmalar beyaz noktalar halinde açık bi şekılde görunuyordu kı tam olarak 65 civarındaydı dr. filme bakıp bi kaç ilaç yazdı ne oldu bılmıyorum ama laf lafı açtı derken kafamda 65 civarında saçma oldugunu söyleyınce dr. şaşırdı bende filmde net olarak görunuyor dedım dr. benden filmi geri istedi ışıklı panoya koyup tekrar baktı ve beyaz noktaların saçma tanelerimi oldugunu sordu bende evet hepside saçma tanelerı oldugunu söyledım ve ardından da pekı siz ne sandınız dedım bana filmin bozuk olabilecegini düşündüğünü söyledı yani bazı noktaların üzerine basa basa durmazsak kımse de ilgilenmeyecektır

yüksek tansiyonu nasıl tesbit ediyolarda oran veriyolar holtermi takıyolar acaba

arkadaşlar tansiyonum devamlı yükseliyor ama doktorun yanında ii çıkıyor işde yükseliyor
doktorda inanmıyor nasıl inandıracam anlamadım her zamanda yükselmiyor

Üst Alt