Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rahatsızlıklarımdan % kaç rapor alırım?

dogan3200

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
slm ben de nefes darlığı var muhane oldum 11 yıldır çekiyom asistan doktor diyorki hafif derecede nefes darlığı var yazdı hebatit b taşıyıcıyım şeker global 7,1 birde obez 160 kiloyum en sonunda doktor bana uyku test gönderdi daha gelmedi radovim acaba ben kaçda kaç rapor verirler acil cevab beklerim

Şu kadar alabilirsiniz diyemem ama bütün rahatsızlıklarınızın tablosunu paylaşayım:
nefes darlığı:
a- Az etkilenme varsa:% 20
b- Orta derecede etkilenme varsa:% 40
c- Ağır derecede etkilenme varsa veya kronik kor pulmonale gelişmişse:% 80

Hepatit B için sakatlık oranı cetvelinden alınabilecek oranlar şöyle;

Sınıf 1 / Özür Oranı:% 15
Devam eden karaciğerhastalığı objektif bulguları var.
Son üç yıldakaraciğer hastalığına bağlı semptom veya asit, sarılık, özefagus variskanamasına dair öyküsü yok
Ve Beslenmesi iyi vegücü yerinde Ve Biyokimyasal çalışmalar minimal fonksiyonel rahatsızlığıgösterir Veya Bilirübin metobolizmasının primer hastalıkları.

Sınıf 2 / Özür Oranı:% 30
Kronik karaciğerhastalığının objektif bulguları var. Karaciğer hastalığı semptomları veya sonüçyıldır oluşan asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok VeBeslenmesinin iyi ve gücünü yerinde Ve Biyokimyasal çalışmalar sınıf 1’dekileregöre daha ciddi karaciğer hasarını işaret eder.

Sınıf 3 / Özür Oranı:% 50
İlerleyici kronikkaraciğer hastalığı objektif bulguları veya son yıl içinde oluşan sarılık, asitveya özefageal veya gastrik varis kanaması öyküsü Ve Beslenmesi ve gücü zayıfVeya Aralıklarla meydana gelen hepatik ensefalopati.

Sınıf 4 / Özür Oranı:% 95
İlerleyici kronikkaraciğer hastalığı objektif bulguları veya hepatik yetmezliğin santral sinirsistemi belirtileri ile olan sürekli sarılık veya gastrik veya özefageal kanama
Ve Beslenme bozukluğuve güçsüzlük.

şeker:
1- Diabetes mellitus:
a- Diyet ve oral antidiabetiklerle kontrol altına alınan, komplikasyon yapmamış Tip II Diabetes mellitus:% 20
b- Komplikasyon yapmamış olan, açlık kan şekeri 200 mg’ın altında tutulabilen, ketoz ve hipoglisemi göstermeyen Tip I diabetes mellitus:% 30
c- Açlık kan şekeri sürekli olarak 200 mg’ın altında tutulamayan, komplikasyon yapmış ketoz gösteren Tip I diabetes mellitus:% 40

Obezite için alınabilecek oranlar;
Ciddi Obezite (Vücut Kitle indeksi 40-50kg/m2 arasında olanlar):% 20
Morbid Obezite (Vücut Kitle indeksi 50kg/m2 üstü olanlar):% 30
Vücut Kitle Endeksi Hesaplama - HESAPLAMA.NET

UYKU İLE İLİŞKİLİ BOZUKLUKLAR*
1-hafif 5
2-Orta 10
3-Ağır 35

siz puanları sıralayabilirseniz durumunuza göre toplamasında yardımcı olabiliriz.

Üst Alt