Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

R harfini söyleyememek..?

lady1260

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
Benim bir yeğenim var.9 yaşında.r harfini söyleyemiyor.Daha doğrusu zorlayınca söylüyor,ama devam ettiremiyor.Aynı zamanda hiperaktif.Acaba bu nedenlemi inat edip yapmıyor?Nasıl yardım edebiliriz?

Selam
Aynı yiğenin gibi bir arkadaşaşım var, üstelik bu siteye üye non-real ile irtibata geçerseniz size yardımcı olabilir:)

Merhaba layd,
Yeğenin r harfini söyleyememesine Artikülasyon Bozukluğu denir ve uzman yardımına ihtiyacınız var,Özel eğitim alması gerekir.Hiperaktivitesi de var diyorsun bu tanıyı uzman doktor mu koydu,aileler genellikle birazcık yaramazlık yapan çocuklara hiperaktif diye getiriyorlar.Önce bir Çocuk Psikiyatri Uzanı ile görüşüp hem hiperaktivite ,hem de artikülasyon bozukluğu için özel eğitim ve rehabilitasyon merkazlerinden yardım almanız gerekir.Konuşma problemlerinde erken müdehale önemlidir...
Sevgilerimle.... :D

Endişelenmenize gerek yok bu yanlız yeğeninize has bir olay değilki
Mesala Beyaz'dada aynı sorun var.

piskolojik sorun galiba dil kemiksiz her yöne dönüyo:D

beyazda bi röpörtajında neden tedavi olmuyosunuz sorusuna tedavi olursam para kazanamam demişti r siz tanındı çnkü:D

Üst Alt