Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz ile örgün eğitim deneyimi olan var mı?

faruksinan

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
68
Merhaba arkadaşlar, benim sorunum şu: psikoz hastasıyım ve haftada bir kısa süreli ve genelde hafif geçen ataklar geçiriyorum ve bu ataklar dışarıda olduğumda daha sık oluyor. Ne var ki kendimi bir şeylerle meşgul tutmam lazım ve örgün üniversite okumak istiyorum ama dışarda fenalaşırım diye cesaret edemiyorum bir de insanlarla etkileşimde bulunduğumda genelde sıkıntı yaşıyorum kafaya takıyorum bu da örgün üni. okumaya cesaret edemememin başka bir sebebi ama hayat boşlukta da geçmiyor. Ne yapmalıyım? Psikoz hastası olup aranızda örgün okumuşlar var mı varsa ne önerirsiniz?

@faruksinan, örgün olarak okudum askerliğimide yapmış ve uzunca bir müddet çalışmış birisi olarak söylüyorum. Ben bunları yaptıktan sonra psikoz hastası oldum.

Bence tedavini tam olmamış psikoz durumundayken çalışman ya da okuman zor olur.

Tedavi için bir kaç doktora daha danış yada ilaç degiştirmeyi düşün. Çünkü anladığım kadarıyla gün içinde pozitif belirtileri yaşıyorsun. Buda demek oluyor ki tedaviye tam yanıt vermemişsin.

Çok ağır psikoz atağı geçirdim. İlaçlar sayesinde hiçbir pozitif belirti kalmadı.

Hangi ilacı kullanıyorsun bilmiyorum ama tedaviye devam edip sana uygun ilacı bulmalısın. Sonra istediğin bölümü okulu okuyabilirsin.

Çünkü psikozun bütün belirtilerini ilaçlar sıfırlıyor.

Teşekkürler, maalesef ataklar tam olarak bitmedi son gittiğim doktora derdimi ve atakları anlattığımda çok iyi çok iyi gelişme var diyor ama ne ilaç değiştiriyor ne bir şey öneriyor sadece her seferinde tonla zamlı muayene parasını alıp yolluyor belki doktor değiştirmek gerekebilir ama iyi bir doktor nereden bulacağım. Siz ise hasta olmadan önce okumuş ve çalışmışsınız ancak benim durumum tam tersi.

Son düzenleme:
@faruksinan, nasıl doktorlarla karşılaşmışsın ilginç şuan benim vasim var. Öyleyken bile doktorum öyle davranmıyor.

Devlete git ben devlete gidiyorum doktorumda iyi hep aynı doktora gitmeye çalış mümkün olduğunca (daha önce bende özele gidiyordum)

Anlattıklarından doktorunu değiştirmen gerektiğini anladım. Ayrıca ilaç değişikliğinde bu belirtilerin değişeceğini unutma. Yani hiç belirtin kalmayacak. Halsizlik ve isteksizlik oluyor ama psikoza dair hiçbirşey kalmıyor

@faruksinan, böyle sorunların kalmayacaktır. Çünkü ilaç sana yaramamış büyük ihtimal. Başka bir ilaç grubuna geçersen bellide hiç şikayetin kalmayacak istediğim okulu rahatça okursun.

1999 yılının yazında 17 yaşında iken , Sakarya Üniversitesi'ni kazandım. Aynı tarihlerde Şizofreni. (F20) tanısı konuldu. Zyprexa, risperdal ve Seroquel gibi ilaçları kullanmaya başladım. Çok büyük zorluklar ve travmalar yaşadım. Yine de fakülteyi uzatmadan 4 senede (2003 yazında) mezun olmayı başardım.

Son düzenleme:
Üst Alt