Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz hastası olan arkadaşlar ne gibi sesler duyuyorsunuz

Aciz bir kul

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Öncelikle herkese Allah tan şifalar diliyorum.ben Gökhan atipik psikoz hastası yım 6yil düzenli giden bir tedavim vardı . İyileştim sanıp ilaçları birden kestim . Önceden görsel halüsinasyon vardı ilacı bıraktıktan sonra bana küfür eden sesler duymaya başladım.ilaca tekrar başlamak zorunda kaldım. İlacı düzenli kullanırsam bu sesler kesilirmi deneyimi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim...

buranın doktoru bu hastalığın en büyük belirtisi küfreden sesler duyma demişti

Küfreden sesler hic duymadim. Gorsel halusinasyon yasadigimda Seytan'i gormustum, Tanri'ya kufrediyordu.

-Bir kez Tanri'nin sesini duymustum.
-En ilginci kendi sesimin guzellestigini ve opera sanatcilari gibi guzel bir sesimin oldugunu duyuyordum.

-Akil hastanesinde kaldigimda oradaki gorevlilerin "buradan cikamayacaksin" diye arkamdan konustuklarini duymustum.

-Sevdigim sarkilarin bir yerlerde caldigini duyuyordum.

Aciz bir kul Bırakmakla hiç iyi yapmamışsın iyi olman ilaçlar sayesinde ama olmuş artık.
İlaçları bırakıp tekrar başladığında eksiden başlıyorsun yıllardır kazandığın kazanımlar boşa gidiyor.
Burda önemli olan ne kadar bir sürede bırakıp tekrar başladın arada ki süre çok fazla değil ve belirtileri fark eder etmez başladıysan zarar az olur.
İlaçlar tekrar yoluna koyacaktır umarım.

kara duman
Teşekkür ederim kardeşim. Bıraktıktan 2 ay sonra belirtiler ortaya çıktı ve hemen doktoruma danıştım ,yeni bır tedavi düzenledi . Şuan sadece ses var ama olmayan bir ses değil bu örneğin, iki kişi sohbet ediyor ve konuştuklarını üstüme alınıyorum ...

Yuyu
Geçmiş olsun. Hastane ortamı nasıldı.vakit nasıl geçiyordu kaç gün orda kaldınız

Geçmiş olsun. Hastane ortamı nasıldı.vakit nasıl geçiyordu kaç gün orda kaldınız

Birkac kez hastanede kaldim. Bakirkoy berbat bir yer. Bir de sehir disinda bulunmustum, gayet iyi muamelede bulunuyorlardi. Sohbetle, yemekle, koridorda yurumeyle bir sekilde geciyor zaman ama cok zor acikcasi, yapacak pek bir aktivite olmuyor. Boyama yapiyorduk kagitlarla. Oyle iste.

Yuyu
Anladım. Valla bende 2 dir direkten dönüyorum 2 sinde de yatış istedi doktor ailem yatırmak istemedi . Benim herhangi bir saldırganlık veya kendime zarar verme gibi hareketim yok. Sadece bazen evden hiç çıkmıyorum sosyal fobim olduğu için , ve psikozun verdiği rahatsızlıktan dolayı fazla çalışamıyorum . Ama biraz internet ten araştırdım hastanede yatanlar pek iyi yorumlar yapmamış .gerçek ten Allah kimseyi oralara düşürmesin .

(Gölge)
Kardeşim bu Bülent sevinc denilen adam nedir kimdir bilmem .ama toplum için özellikle bizim gibi rahatsız insanlar için tehlike arz ediyor. Adamin bazı konularda doğruluk payı olabilir ama ,örneğin ben bir kaç videosunu izledim ve ilacı kestim tepetaklak oldum ,bu hastalık ilaçsız kontrol altına alınması şuan için çok zor ilaçlar iyilestirmiyor olabilir ama hiç olmazsa kontrol altında tutuyor...

Üst Alt