Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojiniz neden bozuldu, psikolojik hastalıkların sebebi nedir?

(Gölge)

Aktif Üye
Konular
234
Reaksiyonlar
59
Arkadaşlar psikolojiniz neden bozuldu psikolojik hastalıkların ana sebebi nedir yorumları bekliyorum arkadaşlar freuda göre bilinç altı ben buna inanıyorum bende öyle oldu ya sizde neden oldu

Yıllarca bilgisayar başında sabahladım. Bazıgünler hiç uyumadan ertesi akşama bıraktım uyumayı. İnternette ne varsa hertülü bilgiyi aldım beynime. zararlı şeylerde dahil. İnsanlardan hep uzak durdum. sonuç olarak bir bahaneyle şizofren oldum.

Tamamen içime kapandım ve depresyona girdim. Travmatik bir olay yaşayınca da psikoz atağı yaşadım.

Dedem , 28 yaşında vefat etmiş. Ama intihar falan değil. 1964 senesinde, nasıl olduysa birden ölmüş. Babam taşıyıcı oldu ve dedemin genleri bana geçti. Olayı böyle yorumluyorum. Genetik bilimi diye bir şey var.

Sadece stresten başka hiçbir neden yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben dedeme çekmişim. Ne kadar hastalığı varsa genetik olarak bana geçmiş. Aynı zamanda aynı huylara sahibiz. Hastalığın ortaya çıkması yoğun stres sonrası ilk belirtiler vermeye başladı. Psikoza girdim ve hayaller gördüğümün farkına varınca psikiyatıra gidicem dedim kendime ve gittim. 4-5 yıl unipolar bozukluk ardından 6 yılda bipolar bozukluk teşhisi ile 11 yıldır tedavi görmekteyim. Mevsimsel geçişler artık pek etkilemesede yoğun stres yaşadığım sınav dönemlerinde atak geçiriyorum. Anlıcağın benim delirme hikayem de böyle. İşin şakası bir yana inşallah bir gün hepimiz iyileşiriz.

Çocuk anne ve babasını ve arasındaki ilişkiyi örnek alır. Aslında psikiyatrik hastalıklarında bu ögrenmeden kaynaklandığını , genetik dediğimiz şeyin bu öğrenme olduğunu duymuştum.
Rusya'da bir çocuk. Anne baba alkolik ilgisiz, çocuk köpeklerle büyüyor, köpek gibi yürüyor yiyor havlıyor. 20 yaşından sonra konuşmaya başlıyor.

Söylediğim gibi hiçbir neden yoktu. Stresten başka. Benim durumum tamamen kimyasal. İlaçları aldığımda hiçbirşeyim kalmadı. Atak geçti.

Forumda bir arkadaş var. Mavro çok uzaklarda aramayın.
Düşünce yapısı hepten gitmiş. Konuşmaları anlamlandırılamıyor. Mutemelen şuan ağır bir atak geçiriyor.
İleri derecede düşünce yapınız bozulduysa bu şekle gelebilirsiniz.
Muhtemelen kendi de farkında degil. Uyarma çalıştım ama bazılarına ilaçta fayda etmiyor. Çok ilerlemiş hali bu şekilde oluyor sanırım. İzleyip hep birlikte görebilirsiniz.

Doktora gitmesi gerekiyor. Admin varsa iletirse iyi olur.

Son düzenleme:
1.nedeni stres.2.nedeni yalnızlık.3.nedeni çalışma koşulları .4 nedeni çevre arkadaşlar..En büyük nedeni ise sevgilisinden ayrılmak .kimisi kocasından kimisi karısından ayrılmak gibi.Bence

Kimyasallarda olabilir yediğimiz yiyecek, içtiğimiz sular vücudu, beyni etkiler

Yemek içmekle bence ilgisi yok küçük yaşlarda.ailelerin çocuklara uyguladığı baskılar.yada her hangi bir kaza yada olumsuz doğa olayları travma sonucu olusabilir

Genetik yatkınlığım olmasa o kızı o kadar takıntı yapmazdım biliyorum!!!..:eek:

Mavro

siz halüsinasyon görüyor musunuz ?

hastalığınız nedir ?

Mavro

Doktora gitmelisin. Acilen hastalığın daha da ilerlemeden bir yakının varsa hiç beklemeden acile git.

Geçmiş olsun

Analitik psikolojiye göre Sigmund Freud, Alfred Adler ve Carl Gustav Jung kendi açılarından durumu çözmüşler (Diğer ekollerin farklı bakış açıları da var tabi). Özellikle de Carl Gustav Jung'un arketipleri filmlere vs. konu olmuştur. Genetik önemli tabi, kalıtımsal hastalıklar mevcut. İlaçlar da terapiler de bir yere kadar etkili olabiliyor. Terapide şema terapi ilgimi çekiyor. İlaçlarda da xanax, ativan vb yararlı oluyor. İşin ucu TMS(TMU), EKT ve beyinde cerrahi yöntemlere kadar gidebiliyor. Psikiyatri ve dermatoloji başarı oranı en düşük tıp dallarıdır. Mutasyonlar ve modifikasyonlar çok etkilidir psikiyatrik rahatsızlıklarda.. Bana soracak olursanız ve de bendeki durum şöyle ki sorumluluk almak anksiyetemi çok fazla artırıyor. Her zaman dediğim gibi ana/temel konular kişilik(mizaç) bozukluklarıdır..

Rasput

Şema terapi ile ilgili "hayatı yeniden keşfedin" "İyi hissetmek" Kitabının yayınevinden. Ben biraz okudum ama devam edemedim. Belki okudunuz bile bilemiyorum.

Anksiyetemin artması dışarıdan kötü göründüğünü düşünüyorum ama hiç kaygım olmadığında sorumluluk için gereğini yapmama engel oluyor.

Biraz bilim dışı olacak ama biz bir hocayada gittik, üzerimde uğrak cinler varmış evimizde de varmış onları aldım evinizi temizledim, şu an pırıl pırılsın dedi bana. 19 senedir bu illeti çekiyorum. Bir şeyler görmeye altı yaşında başladım şimdi yaş 25 oldu. Bu yaşadıklarımın hepsinin psikolojik olduğunu düşünmüyorum. Cinler insanlarla uğraşarak onların beyin kimyalarini bozuyorlar bir çok psikolojik hastalıkta böyle ortaya çıkıyor ben buna inanıyorum. Delirme hikayemde rolleri çok büyük. Tavsiyem şu eğer bir şeylerin tasallutundan şüpheleniyorsanız ve eğer müslümansanız (inandığımız kitapta da geçiyorlar) benim gibi 19 yıl beklemeyin bir hocaya gidin. İlaçlarınızı da aksatmadan kullanın. Hem manevî (soyut)hem maddi ( somut )destek alın. Benim dediğim gibi beyin kimyamı bozdular şimdi psikozla uğraşıyorum. Hepsi onların yüzünden.

osmangazi

Evet anksiyete belli bir seviyede olmalı ki sorumluluklarını yapabilesin, çok haklısın.. Bu iş hayatındaki kriz yönetimi gibi bir şey..
Bebekmavisi

"Bilim", sanat ve edebiyat ve de spordan ayrılmayın derim..

Bebekmavisi

Cinler kutsal kitabımızda var. Tabiki inanıyoruz ama Çin musallat oldu büyü yapıldı demek gerekeni yapmamıza yani tedavi ve ilaçlara engel oluyorsa sorun. Siz tedaviyle birlikte bunun olabileceğini söylüyorsunuz. Bu iyi olabilir ama sorumluluklarımızı yapmamıza engel olmamalı. Yani cinden kaynaklı deyip işin kolayına kaçmamalı tedavimizi aksatmamalıyız.

Üst Alt