Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatri doktoru bana zestat yazdı. Bu nasıl bir ilaç?

derbeder47

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
16
ben yıllardır olaxin 20 miligram ile gyrex 400 miligram kullanıyorum son aylarda
2 günde bir yatmaya başladım bu gün hem kullanmakta olduğum ilaç raporu çıkartıyım
hem uyuyamadığım için direk bir psikiyatri doktoruna gittim doktor bana kullandığım
ilaçlara ilave zestat 15 miligram yeni ilaç verdi etken maddesi mirtazapin ama çok
yan etkisi var aranızda kullanan arkadaşlar varsa bana söylermisiniz nasıl bir ilaç
kullaniyimmi ?

derbeder47

Yan etkisi olmayan ilaç var mı?

Zestat,Remeron'un muadili bir ilaç,mirtaron da o şekilde muadil.

Gyrex 400 mg uyutmuyor mu seni?

Ben kullanmıyorum, ilaçlar la ilgili bilgim var.

Mirtazapin(Eski bir ajan) en yaygın yan etkisi Uyku ve kilo aldırırmasıdır...ketiapin kadar yan etkisi yoktur.

Sen ketiapini doktoruna söyle dozu düşürsün biraz.400 çok fazla.ketiapinde doz düştükçe uykuya dalış artar.

Merhabalar, teşhis(ler)in ne bilmiyorum ama mirtazapine tetrasiklik bir antidepresan, örneğin bipolar bozukluğa sahipsen seni manik epizoda sokma gibi bir riski var. Aynı şekilde trisiklik antidepresanlar (örneğin klomipramin hidroklorür) bu tür eski nesil ilaçlar da yeni SSRI'lara göre daha fazla manik epizoda sokma riski barındırır. Doktor muhtemelen hipnotik etkisi için vermiştir. Kullanmakta olduğun olanzapine ve ketiapin fumarat her ikisi de antipsikotik yani nöroleptik ilaçlardır. Bu ilaçların kombinasyonuna bir de antidepresan eklemiş. 20 yıllık psikiyatri farmakolojisi bilgime göre saçma bir kombinasyon olmuş, tabi bu benim şahsi fikrim. Sen bana bakma, doktorunu dinle ve kendi kararını kendin ver.

OğuzHan112 ben şahsen bugün gittiğim doktorada söyledim
psikoloji ilaçlarından bana en iyi gelen ilaç olaxin yani olanzapin askerde
hava değişimi çürük aldığımdan beri kullanıyorum bana askerde
yarbay rütbesindeki doktor vermişti yaklaşık 17 yıldır kullanıyorum
daha sonra son 7 yıldır gyrex kullanıyorum son günlerde gyrex 400 yüzlük
2 tane atmaya başlamıştım acayip kalp çarpıntısı yapıyordu genede zor uyuyordum yani olaxin ile gyrex
yıllardır ayak uyuşmasından başka bir yan etki yaşamadım ama mirtazapin den dengemi bozarmı acaba diye korktum
OğuzHan112 neyse bu gün olaxin gyrex mirtazapin üçlüsünü bir arada kullanacağım
bu arada çok teşekkür ederim sağolun...

derbeder47
Ketiapin sinüs aritmilerine neden olur doğru...400 çok fazla hemde 2×1 çok fazla.

Takibini yapan Doktor yazmış bir şey diyemem.

Doktorunla tekrar konuş dozu düşürsün...insan sağlığını düşünmeyen bazı hekimler var maalesef.

Tamam sağlıklı günler.

Rasput benim askeri raporu teşhisim antipsikotik bozukluk
ama şuan yüzde seksen teşhis şizoaffektif bozukluk engelli raporum var
OğuzHan112 tekardan teşekkür ederim sağolun.

derbeder47

Çok geçmiş olsun, bir başka doktora gitsen belki bu tedavinin tam tersi yönde bir tedavi bile başlayabilir. Psikiyatri böyle bir şey işte tıbbın operasyonel cerrahi birimleri gibi ölçülebilir, rasyonel değil. Terapötik bir ilişki kurabildiğin bir doktorla ve seni tanıyan, sürekli ona gittiğin bir psikiyatristle devam etmen dileklerimle..

Rasput benim en nefret ettiğim ilaçlar depakin lithuril ve sergualdir
hatta açık açık doktorlara söylüyorum bunları yazmayın kullanmam diyorum
bunlar olmasında zaten yıllardır olaxin birde gyrex kulanıyorum
bir şikayetim yok dedim ya bugün olaxin gyrex mirtazapin üçlüsünü bir arada kullanacağım
Rasput sizede çok teşekkür ederim sağolun

bir hafta oldu zestat 15 miligram kullanalı hiç bir etkisini görmedim
olaxin 20 miligram gyrex 400 artı zestat 15 miligram üçlüsünü
bir kullandığım halde gene çabuk uyutmuyor

Üst Alt