Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Protez için Çapa'daki Reha Ortopedi iyi midir?

İyidir diye biliyorum. Yapım aşamasında detayşar üzerinde durun ki, yapılacak protez tam olarak otursun...

Öncelikle geçmiş olsun.
Reha Ortopedi iyimidir kötümüdür bilemem zira hiç iş yaptırmadım. Ancak ben kendimi bildim bileli yani kırk küsür yıldır uzun bacak yürüme cihazımı Fındıkzade Çukur Bostanda bulunan istanbul Ortopediye yaptırdım, kendilerinden de her zaman memnun kaldım.
Öncelikle Reha Ortopedi ile konuşun tabii ancak anlaşamazsanız bir de bunlarla temasa geçmenizi öneririm. Telefonları:0212.5293757

bana diz altı protez için önereceginiz bir yer varmı her konuda iyi olacak medikaller gibi kazık atmayacak br yer..

İstanbul ortopedi den uzak durun çocukluğumdan beri oraya yaptırırdık cihazları hatta eski yerleri fındıkzade den önce LALELİ deydi bana ithal diyerek yerli cihaz yaptırdığını başka bir ortopediciye bir arkadaşımın rahatsızlığı sayesinde gittiğimde fark ettim.Ama ondan önce de hep şüphelerim vardı otobüsten inerdim,yüksek kaldırımdan inerdim çıt kırılma sesi sonra esnaftan ip bulup cihazı bağlayıp gidip cihazı yaptırmak.Düşünebiliyormusunuz taksimde arkadaşlarla buluşup bir yere gidecez bu arada benim cihaz kırılıyor benim cihazcıya gitmem gerekiyor diyip gruptan ayrılıyorum.Ama şu anda kullandığım ve bundan önceki kullandığım cihaz hiç bir zaman kırılmadı insanları doğru yönlendirelim lütfen.Gerekirse ispat da ederim.Haklarımı helal etmiyorum o paralar ahirette çıkacak.Km yalan söylüyorsa sakatlığı daha da artsın ben de dahil.Sakatlığı olmayıp da reklam yapıyorsa da Yüce Hz.Allah başlarına versin inş.

Bu arada rahatsız edilmemek için Abimin Cep telefonu veriyim aklınıza takılan her şeyi sorun diyerekten 0535 431 80 51

ben dirsek altı amputasyonluyum sağ el protezim miyo 4 hareketli protez reha ortapedide yapıldı ve takıldı çok şükür bu zamana kadar sıkıntı yaşamadım daha öncede protez tecrübem olmadığı için diğer yerler hakkında bilgi sahibi değilim

mehmet zeki abiye yusuf kardeşimiz yönlendirdi dersin hatırlayamazsa canı sağolsun

[FONT=Tahoma]Ceren arkadaşımız İstanbul Ortopedi'den şikayetçi olmuş, şikayetini dile getirmiş ve getirirken de "insanları doğru yönlendirelim lütfen" diyerek sanki bana serzenişte bulunmuş. [/FONT]
[FONT=Tahoma]Bir kere İstanbul Ortopedi benim babam değil, annem değil, kardeşim değil, arkadaşım değil, akrabam hiç değil. Ben cihazlarımı yıllardır bunlara yaptırdım ve bütün cihazlarımdan da çok memnun kaldım, her zaman "Allah razı olsun" dedim. Arkadaşın kendisine yapıldığını ileri sürdüğü ithal diye yerli malı cihaz kakalanması ile hiçbir zaman karşılaşmadım, hiç bir zaman cihazlarım kırılmadı, zaman zaman bunların bakımının yapılması veya ufak tefek mutat tamirlerinin yapılması gerektiğinde çoğu zaman ücret dahi istemediler. Bana çeşitli cihazları gösterdiler, tercihi bana bıraktılar, hangi malzemeden istersen cihazı ondan yaparız dediler. İki tane alüminyum çubuktan da cihaz yapılıyor, çelik ve onun gibi sağlam metal ve alaşımlardan da cihaz yapılıyor. Alüminyumdan yapılan cihazı üç gün beş gün takarsın sonra çıtır çıtır kırılır, cihazı eline aldığında bu durum alenen belli oluyor. Ve maalesef sosyal güvenlik kurumlarının verdiği para ile de sağlam materyelden cihaz yaptırmak mümkün değil. Ben mesela en son 2007 veya 2008 senesinde uzun bacak yürüme cihazımı İstanbul Ortopedi’ye 2400 TL civarında bir paraya yaptırdım ama banka emekli sandığı bana sadece 1600 TL civarında bir para ödedi. Ben 1600 TL’sına hatta daha ucuza da cihaz yaptırabilirdim ama o zaman arkadaşımın başına gelenlerin benim de başıma gelmesini peşinen kabul etmiş olacaktım. [/FONT]
[FONT=Tahoma]Netice itibariyle ben memnun kaldığım, iyi hizmet aldığım yeri/müesseseyi tabii ki hem burada hem de başka ortamlarda dile getireceğim, arkadaşlarımın onlara da danışmadan karar vermemelerini önereceğim. Allah akıl vermiş, fikir vermiş proteze veya diğer aparatlara ihtiyacı olan arkadaşlarımız da isterlerse gidip konuşacaklar, malzemelere bakacaklar ve kafalarına yatan yerde protezlerini yaptıracaklar. Ben nasıl memnuniyetimi dile getirebiliyorsam Ceren arkadaşımız da memnuniyetsizliğini dile getirecek, bu onun en tabii hakkı. Ama kalkıp da “insanları yanlış yönlendirmeyelim” diye kişilere haksız yere sitem etmenin de manası ve gereği yok. [/FONT]

alifatih arkadaşım ben şuanda memurum ama o cihazları yaptırıken de emekli sandığı idi sigortam babam memur olduğu için.Şu an ki ödenen para 1600 tl diyelim.peki bu paraya 2 tane alüminyum çubuk 2 tane de yüzük kare kilitli cihaz mı verilir.üstelik ben bunun ithali varmış dediğimde git yazdır raporuna dedi yazdırıdım İTO ya verdik.yapılan cihaz yine aynıydı. bunun farkı nerde dediğimde farkını anlayamazsın içinde demişti.1600 tl ye kırılan cihaz satılırmı bu zamanın parasıyla yani kırılması doğal demek istiyorsun ...

Ben demagoji yapmadığım gibi hiçbir şey de demek istemiyorum arkadaşım, bunların avukatları değilim. Demek istediğim siz bunların yaptığı ürünlerden memnun kalmazken ben ise son derece memnun kaldığımdır. 52 senedir sadece bunların yaptığı uzun bacak yürüme cihazlarını kullanıyorum ve bu yaşıma kadar da ürünlerinden hiç ama hiç bir şikayetim olmadı. Kendilerinden binlerce kere Rabbim razı olsun. Dikkat ederseniz ben bizim gibi olan arkadaşlarımıza “gidin görün, birçok ortopedici gezin, mukayese yapın ve ondan sonra nerede yaptıracağınıza karar verin” diyorum. Bunu demem de son derece normal zira benim memnuniyetim söz konusu. Siz ise memnun kalmamışsınız ve haliyle tersini söyleyeceksiniz. Buna bir itirazım yok. Ben sadece “beni insanları yanlış yönlendirmekle” itham etmenizden hoşlanmadım, onu dile getirmek istedim. Öte yandan banka emekli sandığının bir cihaz için ne kadar para verdiğini de misal olarak belirtmek istedim. SGK muhtemelen çok daha az bir bedel ödüyordur. Siz bu dediklerimi aklımın ucuna gelmeyen, yazarken düşünmediğim şekilde de yorumlayabilirsiniz tabii ki.

Arkadaşlar İstanbul ortopedi yi çok iyi tanıdığımı zannediyorum 6 yaşından sonra 1967 yılından 1992 yılına kadar benim cihazlarım da orada yapıldı,daha sonraki dönemlerde farklı yerlerde yaptırdım halen kullanmaktayım.Süleyman ustanın bir cihaz ı imal ederken 1 adet eğe eskittiğini duyduğum kadarı ile bilirim sağlam malzeme ile uğraşıyor, ozaman lar öyle idi (şimdiki gibi otto bock malzeme yoktu hemen montajını yapıver),patik olayı uygulanmıyordu altında takoz gibi ayakabı zorunlu şekli idi. Her neyse detayları geçersek o günkü şartlara göre sağlam ve dayanıklı cihazları üretiyorlardı (DİĞER CİHAZ YAPANLARDAN DAHA İYİ ) ancak hakkınıda fazla demesemde küçümsenmeyecek kadar alıyordu .Bunu şöyle anlayabiliyorum o yıllarda sakatlar derneğinde bir çok cihaz kullanan arkadaşım (BEDELİNİ KARŞILAYAMADIĞINDAN) farklı yerlerde çözüm buluyordu.Ancak zaman la yeniliğe gerektiği kadar uyum sağlayamadılar (isveç kilitli cihaz modellerinde müşterilerine biraz yanlışlık yaptılar)ve bence rakipleri tarafından geçildiler cihazınların o güzel saraciye işini yapan seyfettin ustada 10 yıldır yok işi bıraktırdılar zaten yaşları da ilerledi artık.İstanbul ortopedi protezci değil cihazcıdırlarprotez işi geldiğinde eskiden beri Rafet ustadan destek alırlardı protez derseniz Reha ortopedi,Ormed ortopedi,İda ortopedi,Marmara ortopedi iyi adreslerdir.

. özelbi medikal diz altı susponsiyonlu bir proteze 8000 euro dedi. istanbul Fizik Tedavi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu haberi okudum peki cok gercekçimi. uygun diye gittim diyelim ya magdur olursam diye kotkuyorum . bana adam gibi bu işi para için yapmayan yer lazım.kendi paaranla rezil olmayacagın yer.. (yada medikallerden vaz gecip devlete ait sağlık meslek yüksek okullarını deneye bilirmiyiz ankara yada afyon ). tamamen kararsız ve ikilemler içinde yim

arkadaslar ben diz altı protez yaptıracagım simdi buraya gidip guveniop yaptırabilirmiyim bu işler bu kadar hızlı oluyormu 6 saatte .baska yetelrde 10 gunu buluyormus deneme süreci falan bilgisi olan yardımcı olurmu saygılar...
arkadaslar sgk yanıssk bunu kacta kacını karsılıyor 2011de tamamını karsılacak dıye duymustum

ben reha ortepediye 2002 yılında dizaltı protez yaptırdım.ozamanlar protezimi mustafa abiler yapmıştı sonradan onların oradan ayrıldığını ve başka firma kurduklarını biliyorum.o protezi hala kullanmaktayım.aynı yere tekrar gitseniz aynı sonucu alabilirmisiniz bilemiyorum.belkide daha ilerletmişlerdir.slikon kullanacaksanız sizlere bir dost tavsiyesi.kesinlikle kendinden çoraplı slikon kullanmayın derim.benim ilk kullandığım silikon alkolle giyilen cinstendi ve onu 4 sene kullanmıştım.o yırtılınca aldığım kendinden çoraplıyı sadece 5 ay kullanabildim.sonra tekrar çorapsız silikondan aldım onuda 5 seneye yakın kullandım.geçen yaz ottobock un çıkardığı son model olan terletmeyen koku yapmayan diye bir ürün aldım.şu anda çekmecemde duruyor ve o günden beridir kullanmıyorum.benden uyarması.

Üst Alt