Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Protez Enfeksiyonu?

Ergin

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,

yaklaşık 5 yıl önce sol femurdaki (tümör) osteosarkom tanısıyla protez ameliyatı olmuştum. Aradan geçen sürede herhangi bir sorunla (protez için söylüyorum) karşılaşmadım. Fakat bir süre önce bacağımdaki protezde enfeksiyon oluştu ve ameliyat olmam gerekecek. Protez femur+diz+tibia girişine kadar uzanıyor. Adı tam olarak "Total Diz Protezi".
Benim sorum daha önce böyle bir ameliyat olmuş/tedavi görmüş arkadaşlar var mı? Onlardan bu durum hakkında (forumda ve dilerlerse özelde) bilgi rica ediyorum.

Sayglarımla

protez enfeksiyonu

5 yil sonra ? Ameliyat sirasinda en büyük olasilik . Enfekteyse protezi degistirmek lazim . Total diz protezin var olmasi ise iyi demek ki bacagini ampütasyondan kurtardilar ...fazla bilgi yollasan cevap yazarim
emir

Ameliyat sırasında alınan mikroplar vs en fazla 3 ay sonra ortaya çıkar(mış). Doktorumun söyledigi budur. Evt amputasyondan kurtarmışlardı zamanında. Dahaz fazla bilgiden kastın nedir ? Biraz daha açarmısınız ? (Protez degisebilir. belki evt)

aynı dert bende var ?

Son durum nedir arakdaşım bilgi verirsen sevinirim .
Kanserle ugraş protezi ile ugraş ugraş ugraş nereye kadar ..

Bende osteosarkom hastasiyim 1995 den buyana 1996 ameliyat oldum 4 sene sonra enfeksiyon kaptım ve protezimi çıkardılar temizleyip 3 ay sonra yenisini taktılar benim şuan 15 ameliyat enfeksiyonu yenemedim hala enfeksiyon ameliyatı oluyorum

Üst Alt