Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Pratik] Yaşasıınn! Artık daha bi özgürüm...

bayke

Üye
Konular
58
Reaksiyonlar
0
apartmanımızın asansörü iki senedir arızalıydı, tam kat seviyesinde durmuyordu.
5-10cm çökme veya yukarda durması sağlam insan için önemli değildi, ama ben tekerlekli sandalyeyle bindiğimde kabine hapsoluyordum ve bi kişinin yardımına ihtiyaç duyuyordum.
Sonunda bu gün 4 milyar masrafla motoru değiştirdimmm... değiştirdim diyorum, çünkü yöneticiliği ben üstlendim ve herkesin gırtlağına basa basa topladım 400'er milyon lirayı :D (10 daire)
Şimdi sanki ayaklarıma yeniden kavuşmuş gibi kendimi özgür hissediyorum.

Büyük bir hizmete yeniden vede kendi çabanızla kavuşmanıza sevindim
bayke.

forumu gezerken bugün ilk defa gülümsediğimi fark ettim ,acaba hepimiz yaşadığımız bölgelerde birşeyleri düzeltmek adına yada yaşadığımız yerleri dahada yaşanır hale getirmek adına belediye başkanlığına adaylığımızı mı koysak ? :D

helal olsun bayke...dilerim hepimiz artık önumuzde gordugumuz her engeli boyle tekmeleriz..onemli olan sorunu anlatmak ve kınamak değildir.ne kadar çözum uretttiğimizdir...yapabildiklerimizi yapmak, sınırları hep zorlamaktır önemli olan...çözumsuz bir sorun yaratılmamıştır...bu inançla yaşıyoruz zaten...

Engelleri aşmak yolunda göstermiş olduğunuz bu mücadeledeki zaferinizi Tebrik ediyorum.
:)

çok güzel bir fikir geldi aklıma aslında sizin gibi duyarlı bir yöneticiye ihtiyaçları var

Mücadele

Mücadeleci ve azimli olmak ne kadar güzel birşey değilmi arkadaşım. Hakikatten seni tebrik ediyorum.

BAŞARMAYA MAHKUMUZ

Evet her engeli bu gibi yığınla sorunla uğraşmak zorunda bırakılıyor.
İnsanların vurdumduymazlığı maalesef. Bazen düşünüyorum bende sağlamken bukadar gafilmiydim diye.
Ben 18 yaşından sonra engelli yaşama ağır ağır geçtim.
İnsanlarla bir arada yaşamak zorundayız, kah onlar bizi kah biz onları yorarak, mücadele ederek ve ettirerek yaşayıp gideceğiz.
Çoğunluk kendine iğne batmadıkça kılını bile kıpırdatmaya niyetli değil.
Bu benimde çok başıma geldi.Asansöre engelli daha muhtaç ya yıkın üstüne gitsin nasıl olsa yaptırmaya mecbur mantığı çok fazla maalesef.
Mahkumiyetin ne yönde ve ne kadarsa istismar edileceğin durumlarda o kadar şiddetli olur.
Bize yaşamda en ağır gelen hastalığımız değil, hastalığımızı istismar vesilesi yapanlar

yeditepe' Alıntı:
helal olsun bayke...dilerim hepimiz artık önumuzde gordugumuz her engeli boyle tekmeleriz..onemli olan sorunu anlatmak ve kınamak değildir.ne kadar çözum uretttiğimizdir...yapabildiklerimizi yapmak, sınırları hep zorlamaktır önemli olan...çözumsuz bir sorun yaratılmamıştır...bu inançla yaşıyoruz zaten...
Buna ekleyecek tek bişeyim var oda TEBRİKLERRR...

helal olsun

abicim deseydin ya çekiç gönderirdik illa yönetici mi olman gerekiyordu valla yine helal olsun abi seni ülkenin başına getirmek lazım bırak bina yöneticiliğini ....
ben olsam yapamazdım tebrik ediyorum seni

Tebrik ederim

Bunu başarman çok güzel.
Aynı sorun bizim işmerkezinde var. Dükkanların çoğuna sahip olan kişi asansör boşluğunu dahi dükkan yapmış kiraya vermiş.
Bu durum 637 sayılı kat mülkiyet kanununa aykırı tabiki.
Ancak ilgili belediyeye müracaat ettiğimde bina içi ünitelere karışmadıklarını bunun ancak mahkemeyle çözüleceğini söylediler.
Ben imar mevzuatını iyi bilirim. Böyle bir durumun olmadığını biliyorum. Ancak Türkiye genelindeki her belediye kendine bir kanun olmuş. Her belediye kendi kitabını kendi yazıyor.
Oysa imar kanununa %100 ters olan bu durum belediye encümenince alınan bir kararla izale edilebilinirdi.
Siyasetin pençesinde olan bir kurumla uğraşmak yerine başka methotlar denemek istedim.
Bir avukat arkadaşla görüştüm bilirkişi, mahkeme, müracaat falan filan toplam masrafımın 4 milyar olacağını söyledi.
Bende davamdan vaz geçtim.

Tabana kuvvet :)

Başlığı görünce bir telaş tıkladım :)) Bayke yine niye çözüm buldu diye .
Meğerse asansörün yıldönümünü kutluyormuşuz. :))

ilahi yağmur..gerçekten yafu geçen sene mayısta yazmışım olayımı.
tabii yeni okuyan arkadaşlar için taze sayılır.
geçen sene 4mlyr. topladım da bu sene ufak bi iş için 500 milyon toplayacağın diye canım çıkıyo..vermiyolar bea.
asansör için tekerlekli sandalyeyle kapılarına dayanınca hayır ne gerek var diyomiyorlardı :p
boya yaptırcam, boş ver idare eder diyorlar.

bayke' Alıntı:
... asansör için tekerlekli sandalyeyle kapılarına dayanınca hayır ne gerek var diyomiyorlardı :p
boya yaptırcam, boş ver idare eder diyorlar.

Hadi bakalım! ;) Şimdi "sen de mi sakatlığını kullandın" demek oluyor bu.. :? :twisted: (Rekursioooon neredesin?, yalnız değilmişsin bak :p :lol: )

yagmur' Alıntı:
Başlığı görünce bir telaş tıkladım :)) Bayke yine niye çözüm buldu diye .
Meğerse asansörün yıldönümünü kutluyormuşuz. :))
Tarih: 20.05.2005, 18:16 Mesaj konusu: [Pratik] Yaşasıınn! Artık daha bi özgürüm... :) :)

Tebrikler Abim... Geç kalınsada. :)

Baben' Alıntı:
"sen de mi sakatlığını kullandın"
bu cümle daha önceki bir konuya gönderme yapıyor olsada..
valla baben, beni tekrar hayata döndürecek "her konuda" mekyavelistim :p

makyavelist:
:?:
"amaçlar araçları meşru kılar" görüşünü savunan ve amaçlara göre yönetim felsefesini benimsemiş kişilerin ortak adı

bayke' Alıntı:
Baben' Alıntı:
"sen de mi sakatlığını kullandın"
bu cümle daha önceki bir konuya gönderme yapıyor olsada..
valla baben, beni tekrar hayata döndürecek "her konuda" mekyavelistim :p

makyavelist:
:?:
"amaçlar araçları meşru kılar" görüşünü savunan ve amaçlara göre yönetim felsefesini benimsemiş kişilerin ortak adı

"Savaşta her bi şey mübahtır"ın ;) gâvurcası mı oluyor bu? :p

Sevgili Rekursion, bak Makyavel Amcam da bizden yanaymış.. :p Yaşadık.....

Sözü edilen konu: http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=15000

tebrik ederim gerçekten büyük bir azim göstermişsiniz.

valla esra san katılıyorum keşke dediğin gibi olsada yönetimi bizler ele geçirsek..ama özelliklede bizim gerçekden ihtiyaç duyduğumuz yerlerde :wink:

Galiba asansörün ikinci yıl dönümüne yaklaşıyoruz :D
Ama ben yeni gördüm napıyım :roll:
Tebrik edik ediyorum sizi biraz geç olsa da.Azmin elinden hiç bişey kurtulmuyor...

Üst Alt