Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Polis memuru %64 raporla vergi indiriminden emekli olabilir mi?

Slh4040

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar meraba.13 yıllık Polis memuruyum.Sigorta başlangıcım 2007.Pirim gün sayısı 4600 civarı.Geçen yil böbrek kanseri ameliyatinda 2.5-3 cm civarı kötü huylu Rcc tümör aldırdim akabinde bu hafta onkolojiden %60 ürolojiden %10 toplamda %64 engelli raporu aldim e devletten vergi indirimi başavurumu yaptım.Sormak istedigim hususlar şunlar arkadaşlar : Vergi indirimi ile alakali izledigim bir videoda asker ,polis gibi kolluk kuvvetlerinin isitme ve kalp rahatsızliklari harici diger hastaliklarında vergi muafiyetlerinin genellikle kabul edilmediginden bahsedildi.bu konu benim kafamı karıştırdı.Vergi indirimini yapılan meslek etkiliyor olabilir mi? Bir de yukarida vermis oldugum sigorta girisi,engellilik ve pirim günü acisindan (simdilik olmak istemiyorum ama) engelli vergi indiriminden emeklilik hakkini elde edebilir miyim?maliye doktorlarının engel yüzdesini degistirme ihtimalleri var mıdır.Cevalarınız için simdiden tesekkuler

@Slh4040

Kurumdan sevk alıp hastaneye heyete gireceksin 15 yıl süre 3960 gün

2008_sonrasi.PNG

Cevabınız için teşekkür ederim.Engelli erken emekliliği için alacağımız vergi indirimiyle ssk ya basvurabileceğimiz seklinde okumustum nette ve forumlarda.Raporum kanser 1. Evre olması nedeniyle 5 yıllık.Sigorta baslangıcım 2007 memuriyete baslamam aralık 2009.Eger sigorta baslangıcı baz aliniyirsa 15 yılım doldu.Pirimimde 4600 küsür yukarıda belirtmis oldugum gibi.Kurumdan sevk alıp sgk ya mı basvuracagım?Sgk veya ssk Gecirdigim ameliyatin vucut butunlulugunu bozmadigindan raporumu is gucu kaybı olarak nitelendirmeyip oranimi dusurebilir mi ?rica etsem cevaplar misiniz

Hocam hiç bir sekilde emekli olma ihtimalim yokmus.2021 deki yönetmelikten sonra Raporum ne oranda olursa olsun rahatsızlığım Sgk hastalıkları listesine uymuyor. yine tesekkur ederim

Hocam daha önceden kurumuma durum bildirir rapor icin muracaat etmistim.Kurumum hastaneye sevketti.Hastene C dilimi verdi. Durum bildirir raporda rapor yuzdesi olmadıği icin engelli haklarından yararlanamiyordum.Onun icin kendim bireysel olarak sehir hastanesine engelli raporu icin muracat ettim akabinde tarafima 5 yıl süreli %64 rapor verildi.5 yildan sonra %40 dusuyormus galiba.forumdaki yazilardan anladigim kadariyla su an icin emekli olma hakkim yokmus.belki ileride yönetmelik falan degisirse belki olabilir.

1999 Haziran psikiyatri tedavisine başlangıç /// 2004 Ocak memurluğa başlangıç tarihi /// %45 süresiz rapor /// 3.dereceden vergi indirimi

Bu koşullarla ne zaman erken emekli olabilirim ?

Slh4040
64 rapor işe yaramaz sizin engellilik durumu başka türlü degerlendiriliyor siz emekli olursunuz hastalık listesine göre degil

perseküsyon
[FONT=sans-serif]Çalışmaya başladıktan sonra, Kurumca yetkilendirilen sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;[/FONT]

[FONT=sans-serif]a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,[/FONT]
[FONT=sans-serif]b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,[/FONT]

[FONT=sans-serif]gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla istekleri halinde emekli olacaklardır.[/FONT]

@(Gölge) üstadım , bilgilendirme için teşekkürler. Kafama takılan bir konu daha var; SGK 'nın emeklilikten sonra istediği zaman kontrole çağırma yetkisi var mıdır ? Bu kişi iyileşmiş deyip ,maaşı iptal edebilirler mi ? Eğer böyle oluyorsa emekliliğin bir garantisi & anlamı yok

perseküsyon
emekliliginiz dolmuş emekli olabilirsiniz emeklilige başvurun gelen yazıya göre canınız isterse emekli olursunuz kontrol varsa emekli olmazsınız

64 özürlülük ölçütüne göre sizin onla işiniz yok

Bugün emeklilik dilekçesi versem (4/c) ve emeklilik onaylanırsa hemen ayrılmak zorunda mıyım yoksa istediğim kadar çalışabilir miyim?

defterdarlıktan geldikten sonra dosyanız emekli sandığında kurula gidiyor ondan sonra emekli olabiliyorsunuz ama malulen olursanız hiç bir yerde çalışamazsınız

(Gölge)

Ama ilçe milli eğitime (1 ay önce) gittiğimde "4 sene daha çalışman lazım" denildi. Biraz kafam karıştı

Hocam kafam o kadar karıstı ki.Bu 2021 deki yönetmelik herseyi allak bullak etti heralde.forumlarda arkadaslar diyor ki raporunuz ne olursa olsun ek1 listesinde hastalıgıniz yoksa kesinlikle emekli olamassıniz.sgk ya da gittim onlarin da pek bilgisi yok bu konuda sanırim.engelli emekliligi hakkim olmadigini anladim da tek takildigim konu 2008 öncesi ve sonrasi sigortali olmak.ben 2007 de 4a li sigorta baslangici yaptim 2009 aralikda 4c oldum.bu durumun benim icin bi arti olup olmadigi bilmecesi icerisindeyim.

Emniyet hizmetlerinin Yönetmeliği olması gerekiyor, siz sanırım vazife malülü olarak emeklilik talebinde bulunabilirsiniz. Yönetmeliğe bakmak gerekiyor.

Vazife malulu olması için görevli iken geçirmiş olduğu kaza yaralanma vs gerçekleşmesi gerekir.

SGK dilekçe

Arkadaşlar merhaba. 5 yıl süreli %64 engelli raporum var Böbrek kanserinden.Polis memuruyum.25.11.2022 tarihinde Ankara SGK ya 25.11.2022 tarihinde Engelli erken emekliliğinden faydalanıp faydalanamayacağım hususunda bilgilendirilmek amacıyla elden dilekce yazip teslim ettim.E devlette DYS ve 4c emeklilik dilekcesi evrak takibi kısmında 5510 engelli emekliligi konusunda bilgilendirildi ibaresiyle tarafıma bilgilendirme yapıldığı yazıyor ancak tarafıma veya adresime veya isyerime yönelik her hangi bir bilgilendirme ,evrak veya telefon gelmedi.SGK nin dilekcelere cevabi nasil oluyor bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi.
Sormak istedigim diger bir husus da Süreli engelli raporuyla engelli erken emeklisi olan kisinin sure bitiminde rapor orani dusse emekli maasi kesilir mi

Üst Alt