Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Parmaklarını kullanamayanlar için oyun konsollarını kontrol etmek mümkün mü?

Cloud.

Üye
Konular
56
Reaksiyonlar
0
ps3 wii nintendo xbox...ne olursa parmakları henüz kullanamayan arkadaşlar için bir konsol oyun varmıdır?

yani kendi kendımızi sandalyeye gecırene kadar her ıstedımızde mobıl olamıyoruz

can sıkıntısını giderrelimmm

Bu konuda çözüme ulaşmış kimse var mı?

Başka tür oyunlar oynayabilirsiniz.. benim de ellerim problemli ben oynayabileceğim oyunlar keşfettim :)

ellerinizin durumuna göre bunu siz belirlemelisiniz.. ben daha çok zeka oyunları seviyorum.. tuşlara basabiliyor musunuz ?

yani blegımle mouse kullanım ı var ancak tıklamak sorun oyüzden biçok oyunu oynayamıyorum bide oyun konsolunun tadı başka:)

mause bende kullanamıyorum.. laptop ımla dünyalar yazıyorum. ve oynayabildiklerimle yetiniyorum :)

üstadım playstation move özellikli oyunlar var onlar belki işini görür araştırmanda fayda var.. move bleğe bağlanan farklı bir joypad ara geçişleri yapabilirsen sanırım işini görür..

Quadriplegic arkadaşlar için oyun kontrolleri

Uzun süredir kendim için araştırıyordum malum quadriplegic bireyin evde geçirdiği vakit fazla...

Sadece boyun hareketi mevcut arkadaşlar için pc, ps3 ps4 x-box nintendo da kullanılıyor fiyatı 399dolar

QuadStick

Bilek kol hareketi kısmende olsa olan arkadaşlar için pc, ps3 ps4 x-box nintendo da kullanılıyor Fiyatı 399dolar + switcher gerekiyor 60dolar

Quasimoto Interactive

Site pek aktif diil ama maille ulaştım, konuya çok hakimler tam hareket kabiliyetini öğrenip uygun joestick sistemini vermek istiyolar

https://www.youtube.com/watch?v=V8Gkl2IJf_Q

Ürünler ve linkleri için teşekkürler sevgili Cloud.

arkadaşlar kollarında hareket olup parmak hareketi olmayan bireylere uygun bi konrol yapımına başladık gönüllü bir mühendis arkadaş ile .
bittiği zaman fotoğrafı video vs paylaşIcam
çok yakında gta call of death gibi detaylı kontrol gereken oyunları oynayabilicez :cool:

Sonuç şöyle. Aleti yaptık. Ps4 oynadım. Gta 5 bitirdim vs. Fakat dogal olarak engelsiz arkadaslarimla pes oyniyacak kadar seri degilim. Yinede oldukca iyi.

Nasil yaptik?
Çinden buton joystick seti getirdik
Uzun bi arastirmayla analog joystickte bulduk.
Bir ps4 kolunun icinden anakartini pilini vs aldik.
Arkadasim benim istedigim tuş dizimi ve ölçüleri ile 50x38x10cm gibi bi tahta konsol yaptik
Buton joystick fln tek tek kabloyla anakarttaki yerine lehimlendi.
Ve oldukca iyi çalışıyor hala.
Yanliz benim playstation hevesim biraz söndü bu aralar tv ye takılı bile degil. :))

Biraz ugrastirdi yapimi evet. Maliyet olarakta 1000e yakin harcadik işcilik dahil.

Telden fotograf yuklemeyi beceremedim. Talep olursa atarim

Bir de yakin zamanda bi fuarda sanal gerceklik gozlugu deneyimledim.
Uzun suredir sandalyede olan biri olarak vr ile koşma ziplama uçma hisleri cok cok eglenceliydi. Eve almak lazim :)

Sadece foto değil mümkün olursa video' da isteriz/m sevgili Cloud.

Omurilik Felçliler Bilgisayar Oyunu Oynayabilir mi? Bal gibi oynar :)

Evet arkadaşlar çok uğraştım ama başardım.Ben omurilik felçliyim ve iki elimi de kullanamıyorum. Dün 4 saat Counter-Strike oynadım. Nasıl mı?
Gerekli cihazlar:
GCM 100 mixer+ Titan 2 + 2x Ultra Stick + Bite Switch + Mouse + Voice Attack

Karışık gibi geliyor ama o kadar değil. Sol elime özel yaptırdığım joystiği cırtcırtla sabitliyorum (Yürüme işlevi için). Sağ elime cırtcırtla fareyi sabitliyorum (Nişan alma için). Gözlüğüme sabitlediğim ısırma butonunu sol klik olarak kullanıyorum. Geriye kalan tüm tuşları Voice Attack programı ile sesli komut olarak kullanıyorum. Mesela jump deyince space e basıyor zıplıyor.

Evet yeni başladım hatta bazı ayarlara ihtiyacım var ama sistem çalışıyor. Savaş, yarış, futbol Neredeyse tüm oyunları oynayabileceğim bir sistem. Parasına gelince üç bin liraya mal oldu. Cihazları Buradan aldım: OneSwitch
Düşünen olursa seve seve yardımcı olurum.

cloudi

süper geliştirmeler. cloudun konsoluda gorebilirsek.
ve diğer çözümleri.

Benim araştırmadığım çözüm kalmadı. Eğer kollarını hareket ettirebiliyorsan benim sistem sana yeter de artar. Joystikleri yaptırdığım adam çok anlayışlı ve iyi bir insan. Size özel yapıldığı için kullanımı da kolay.

Muhteşemsin sevgili 03Afyon, tebrikler.
Sistemi anlamak için birkaç defa daha izleyeceğim. Sesli komut bile var, yönü sanıyorum üfleyerek saptıyorsun. En güzeli ne güzel akıl etmişsiniz fareyi cırt cırt ile sabitlemeyi. Stick' te sanırım aynı yöntemle elinize bağlanıyor.
Kiminle düşünüp yaptıysanız hepsi sağolsun varolsun.
Sevgiler

"Yönü sanıyorum üfleyerek saptıyorsun" Ne demek istediğini anlamadım ama üfleme yok benim sistemde

Haklısın, şubatta yazdıklarını benim mesajı yazdıktan sonra okudum.
Ne kadar komplike bir sistem. Hala tam oturtamadım kafamda. Keşke videon daha net olabilseymiş. Voice attack ta harika.
Hem ısırma/sol klik hem sesli komut zor olmalı? Isırmaya ve sıvıya da dayanıklı bir switch olmalı.
OneSwitch' in sitesi 80' lerin sonundan fırlamış gibi Spectrum, Amiga arasındaki dönem gibi.

https://www.voiceattack.com/

Dilinizi Kullanın.
Benim yeğenim öyle yapıyor...Tüm oyunları oynar...Ancak hızlı atraksiyon gerekli oyunları oynayamıyor araba yarışları gibi...

joyistiğin arka uçlarına basmak için çivi kullanıyor. ittirerek basıyor.

Ellerini kullanamayan engelliler için FPS oyunları, PlayStation ve bunun gibi oyunların oynanması için tasarlanan bir cihaz mevcut. Yaklaşık 800-1000 dolar fiyatında ve ABD'li bir firma üretiyor. Aşağıda verdiğim linkten sitesine bakabilirsiniz.

QuadStick

Ayrıca, "RockyNoHands" isimli bir engelli bu cihazı çok iyi kullanıyor. Aşağıda YouTube kanalını veriyorum.

https://www.youtube.com/channel/UCcjNtQuuKws0RmvVM8-rYfw/featured

Libertarian
Pardon ya pc almıyorum hiç onume bu yuzden forumada pek bakamadım...
Şimdi telden bi foto yükledim.
Yani link kodu da giremedim mobilden onun içinde ayrı özür. Alet bu:
https://ibb.co/ynSxj42

Yukardaki arkadaşın setupida güzel. Rahat oynuyorsa ne mutlu. Hatta bende aramıştım bulamadım. Kendisi bite sticki nereden aldı tam söylerse faydalı olur. Quad bi bireyin bigun işine mutlaka yarar belki bende " ateş etme " tuşumu bite sticke ceviririm. Ilk planim buydu ama bulamadım :)

Bütün oyunları çatır çatır oynuyorum İki elimi de kullanamıyorum kollarımı bileklere kadar kullanıyorum.
Önemli olan sistemi kurmak ve alışmak Sonra hiç bir engel kalmıyor :) İsteyene yardımcı olurum Msj atmanız yeterli

Hepsi kendi fikrim sadece stickleri İngiltere'de yaptırdım

Futbol oyunu oynanabiliyor mu sevgili Zafer?

Bendeki sistemde fiziki buton sadece bite switch var tek buton seçeneği var ama ben zevk almadım

Bendeki sistemde fiziki buton sadece bite switch var tek buton seçeneği var ama ben zevk almadım

İnsan alışıyor Mesela CS:GO gibi bi oyunda bile çok eksi yaratmıyor voice attack

FA(freıdreıch ataxi)hastasıyım,kollar ve parmaklarım kısıtlı,net e smart tv ile giriyorum,Tv nin

kumandası için basit bi aparat var mı?

mugo

Bende de smart tv var touchpad li wifi klavye kullanıyorum iş görüyor. Ayıca ellerini kullanamayanlar için bir bilişim hocamızla tvyi tamamen sesle kumanda etmemizi sağlayacak bi cihaz yapmaya çalışıyoruz Yakında cihaz hazır hale geldiğinde sizlerle de paylaşacağım.

Yani dünyayı yeniden kesfetmeyin. Google home bu işi yapıyor

Üst Alt