Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Paraparezi olan kim var?

ayhankuzu54

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
paraparezi rahatsızlığı kimde var

* Belden aşağı her iki bacağın kısmi felci. Örn. hareket olup, yardımsız yürüyecek kadar güç olmaması.

slm benim eşimede paraparazi diyolar omurilik tümöründen amaliyat oldu 6 ay olacak ilk zamanlar haraket yoktu şimdi volkırla yürüyor sizinki nasıl oldu merak ettim ve nezman oldu geçmiş olsun

bana verilen raporda paraparazi oldugum yazılı,ben bir ayagımın üstüne az olsa basabiliyorum.. :cry:

bende parapazi haztasıyım tek kanedyenle yürüyorum..

Bende...

Bende paraparezi hastasıyım.Şuanda desteksiz yürüyebiliyorum.Denge kaybı hat safada idi ama şimdi denge kurabiliyorum.

Nasıl kendinizi geliştirebilirsiniz sorusuna cevabım.
-Merdiven çık in yapın günde 3-4 kez kendinizi yormadan.
-Koşu pistindeki gibi ayak takozlarıyla çalışın.Koşacakmış gibi yerden kalkma hareketi yapacaksınız.
-denge kaybını düzene sokmak için,birinin yardımıyla gözünüz kapalı ayakta bekleyin.Düşmeden ne kadar durabilirseniz o kadar kendinizi kontrol etmiş olursunuz.
-Bol bol sıvı içecekler için özellikle portakal suyu ve süt.
-İlaçlarınızı dengeli kullanın.
ve özellikle kendinizi ewe kapatmayın.Gezin dolaşın çalışın hayat işte o zaman güzel.

Sizlerle tanışmak isterim. e-mail:kan-vol@hotmail.com

fikri olan varsa söylesin

merhabba arkadaşlar ben 2003 yılında geçirdiğim kaza sonucu paraparezi hastasıyım sağ ayagımın tamamına ciha zkulanıyorum sol ayagıma dizden aşagıya cihaz kulllanıyom kısa mesafeleri baston yardımıyla yürüyorum ama tek sorunun belmdeki platın bıraz eğri duruyo doktorum begenmiyo duruşunu ama almak riskli diyo sana bizararı varmı diyo bende gayet iyiyim diyorum ama 2 defa sedimanatasyonum yükseldi enfeksiyon doktorum platınden dedi antıbiyotuk tedavisiyle geçti aslında tam pılatn degl omurıliğn etrafına geçirilmiş bi kelepçe bana zararı yok kazadan sonra evlendm severek eşimle kaçtık şimdi bi oglum var gayette iiyiym platın bana ileride sorun cıkarıırmı bilmiyorm ne yapsam acaba aldırsammı fikri olan varmı herkese geçmiş olsun kardeşlerm allaha emanet olun

Merhaba arkadaşlar......
Dediğiniz hastalık parapleji değilmi doğrusu bende öyle biliyorum.bende trafik kazası sonucu t12 den hasar aldım ve kullanamıyorum bacaklarımı.

Paraparezi, vücutta kısmi hasar olmasıdır. Paraplejide ise bacaklar hiç hissedilmez ve hareket edemez...

Eşim 10 ocak 2003 tarihinde bir trafik kazası geçirdi. Bu kaza esnasında T11 de patlama şeklinde kırık meydana geldi. Titanyum ile kırık sabitlendi. 92 gün hastanede kaldı. Volkırla yürüyünce taburcu edildi.Kazadan 135 gün sonra iki kanadyen yardımı ile yürüyebildi. Bu gün itibariyle de 2-4 metrelik mesafeleri kanadyensiz yürüyebilmekte olup dengesini sağlamakta büyük sıkıntıları var. Şu anki yaşı 50, cinsiyet bayan.kilo 75 kg üstü.

Daha iyiye gitmesi için bilgisi olan varsa, şu başlığa yazarlarsa yararlanmak isteriz: http://www.engelliler.biz/forum/sag...le-yasanan-denge-sorunu-nasil-asilabilir.html

Selam arkadaslar
Bende Aort koartosyonuna ve spinal cord iskemisine bagli paraparazi var.Butun engelli arkadaslr icin Allah hepimize sifa versin sabir selamet versin diyorum.Yilmadan okuyalim arastiralim hep umut dolu olalim.

slm bende 3 seneden beri parapareziyim ilk basta yuruyemiyodum ama artik kanedyenlerle yuruyebiliyorum ama sol bacagim gucsuz denge sorunum cok buyuk bacagimi kirdiktan sonra tamamen dengemi saglayamaz oldum :(

merhaba arkadaşım bende aynı senin gibi Aort koartosyonuna ve spinal cord iskemisine bagli paraparazi var.seninle tanışmak istiyorum.mail adresim alidurmaz79@hotmail.com

tanistik iste arkadasim rahatsizligimizla ilgili yardimci olabilecegim bi konu varsa formlardan yardimci olmaya calisirim .!!

merhaba arkadaşım. tanıştığıma memnun oldum. sen ne zaman,nerede ameliyat oldun? şu anda ne durumdasın?ne gibi gelişmeler var sende?

Arkadasım ben 1986 Frankfurtta ameliyat oldum su anda kendi isimi kendim gorebilecek kadar idare ediyorum. İstersen mailine ayrıntılı gonderirim sende bana ayrıntılı yazarsan sevinirim. Onder_Gomec@windowslive.com

Geçmiş olsun arkadaşlar ben 24 yaşındayım yürüş bozukluğum doğuştan başladı çevrede gören herkes bana hep şu soru soruyorlardı bir bacağınız uzun mu? yürüşüm hep bana normal gelmişti taaaki 20li yaşlarıma girene kadar sol ayağımı sürtmeye başladım denge kurmakta zorluk çekiyorum çabuk yoruluyorum bu sene fizik tedaviye başladım ve çok ii geldi tutunmadan yürüyebiliyorum doktor yüzmeyide önerdi ömürboyu zihinde kalmak için spor en iisi...

bende paraparaziyim 15 yılddır kendimi idare ediyorum yürüyemezsin dediler yürüdüm işe girdim çalıştım evlendimm çocuk çok riskli dediler oda oldu 5 yaşında tek sorunum mu psikoljimi düzeltemiyorum insan isterse direnirse herşeyin üstesinden gelir korkmayın sakatım demeyin asıl sakatlık kafadan olmasın gerisi geçiyor arkadaşlar

Arkadaşlar benimde omurilik tümör ameliyatına bağlı paraparezi var, sol ayak bileği düşük kısmı felç bunun için karbon afo kullanıyorum, sağ ayak bileğim de de kuvvetsizlik var, desteksiz yürüyebiliyorum, yaklaşık ameliyat olalı 14 sene oldu, zaman içinde baya düzelmeler oldu, önceleri hiç yürüyemiyordum, fizik tedavi ile bu duruma geldim.Yaşasın paraparezi kardeşliği :)

bahar34;
Unu eleyip eleği asmışsınız, zaten iş hayatına girdinizmi, ekonomik özgürlüğünüzü kazanıyorsunuz, psikoloji normal insanlardada bozuk, Allah c.c. daha beterinden korusun.

Kan-Vol; destekli, yürüme safhasından desteksiz yürümeye gecişiniz ne kadar zaman aldı? bana hep hayal gibi geliyor. 20li yaslarda imkansızlasmaya baslar diye söylendi hep. tavsiyeleriniz için tesekkürler ama sanırım paraparezi de kendi içinde sınıflara ayrılıyor :S

üstteki sorum sizeydi. cevabınız için simdiden tesekkürler

Ben de paraparezi olmuşum .... o eksikti zaten...
Fizik tedaviye başladım, faydası olur umarım.

Üst Alt