Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Paraparezi hastalığının tedavisi var mı?

atilla10

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
slm, hepinize geçmiş olsun. benim abimde Paraparezi hastalığı var. bunun bi çaresi yada durdurmanın yolu yok mu? şimdiye kadar gittigimiz yerlerden hiç bi sonuç çıkmadı...
saygılar

sebebi bilinmiyor ırsi olabilir diyorlar ama ailede yada yakın akrabalarımızda boyle bir hasta yok kendisi askerligini yaptı askerden 6 ay kadar sonra yani 22 yaşlaarında adım atışlarında farklılık gorduk bunun uzerine samatya ssk bakırkoy devlet hastahanesi ve hasekiye goturduk hepsinin tanısı aynı (spastik paraparezi) şimdi 33 yaşında bu 11 yıl icinde hastalıgı yavaş yavaş ilerledi şu anda ayakta duramıyor emekleyerek gidiyor. ilgilendiginiz için
teşekkurler.

merhaba

slm bendede paraparazi sendromu pölinoropati yani halk dili düşük ayak yürüme bozukluğuyla başladı,ALLAH a şükür ilerleme göstermedi,tabi içten ilerledimi bilmiorum bi daha doktora gitmedim çünki tedavisi yok dediler,sadece bol bol c ve d vitamini almamı ve egzersiz yapmamı söylediler,bende lise çağnda ortaya çıktı,benmki içinde ırsı dediler,çok kapsamlı araştıramadım ama bildiğim kadarıyla tedavisi yoq bende afo kullanıorum,ALLAH abine acil şiflar versin,ALLAH tan ümit kesilmez inşallah abininde ve tüm hastalar şifa bulur,iyi geceler...

Yürüme cihazı...

Paraparezi hastalrı için önerilen bir yürüme cihazı var bildiğim kadarıyla.Araştırıp öğrenebilirsiniz.Ayaklara destek sağlayan bir cihaz. Anlatıldığına göre 1 sa yürüyüp yorulan bir kişi bu aleti kullanınca 3 sa e kadar rahat yürüyebiliyormuş..
Denemekte fayda var.Ama bu hastalığın en iyi tedavisi spor yapmak...

Valla arkadaşlar iyi günler yaşım 32 on senedir spastik paraparazirahatsızlıgım var

hastalıgımızdan dolayı isyan etmeyelim moral cok önemli uyku sporda faydalı

merhaba benim 4 yasındaki kardesime paraparezi(hafif) teşhisi konuldu doktor fizik tedavi ile düzelebileceğini söyledi
bir bilgisi olan paylaşirsa sevinirim teşekkürler

Arkadaşlar merhaba, öncelikle geçmiş olsun.
Babam 51 yaşında ve uzun yıllardır yürümekte güçlük çekiyor. Kendisine spastik paraparezi teşhisi kondu.
Merak ettiğim harici bir tedavinin mümkün olup olmadığı...
Spor, fizik tedavi ve masaj gibi çözümlerin kesin bir çözüm mü sunduğunu, sunmuyorsa ne dereceye kadar etkili olduğunu bilgi ve tecrübelerinden cevaplayabilecek arkadaşlarımız varsa çok sevinirim.
Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Arkadaslar 22 yasındayım kendımı bıldım bıleli spastık paraparzı hastalığı eklem romatızması ve petres hastalıgım var ama cok sukur bugun olsun ayaktayım ve her ısımı rahatlıkla yapabılıyorum paraparazı hastalıgı beyınden gelen bı hastalık kas gerılmelerıne engel olamıyorsun evvela beynınden sılmeye calısacaksınız ve mumkunse bıraz vurdun duymaz olun bu hastalıga karsı psikolıjık bır hastalık unutmaya calısın. Bu sıralar agrılarım yurumem ve dusmem azaldı cunku spor yapıyorum 3 aydır badi sporu ıle ılgelınıyorum hocam cok ıyı hem kas acma hemde azda olsa bacaklarımı guclendırıyor dız kapaklarım ayak bıleklerım ve belımde kapanma vardı. Ama ayak bileklerımde ve dız kapaklarımda acılma basladı kendıme guvenım geldı bu hastalık yenılmesı zor bır hastalık doktorla bana omur boyu fızık tedavı dedıler fızık tedevıde agrılara karsı dayanıklı olmalısınız Allah kımseye vermesın bu hastalıgı

Arkadaşlar ben hsp hastasıyım klonusum var bobinski refleksim var denge bozukluğum var sıçramalarım var ayaklarım katılaşıyor birde bu hastalığı olan arkadaşlarım bana ulaşabilirmi görünüşte bişiyim yok bazen iyi bile oluyorum ama heyecan korku cok ateşliyor bu hastalığımı özellikle tüm vücudum zangır zangır titriyor klonus faaliyete geçiyor yani ulaşırsanz sevinirim aslında çok çaresizim grdnmsgdy@outlook.com

Arkadaslar paraparezi tedavisi için kimse uğraşmadimi yokmu bi rahatlatma yöntemi bilinenlerden hariç tedavisi var mı,şunu yaptım şu tedaviyi gördüm yok diyecek kadar az kalan,çok sıkıntı veriyor bu rahatsızlık strese giriyor insan

Prof dr erbil dursun.. Mutlaka bu hocamla görüşün ve türkiyede bu işi ciddiye alan uzmanlaşan bir hoca. Ayağa botoks yaparak kasların uyarılmasını sağlıyormuş ve %100 olmasa da hastanın yürümesini bir nebzede olsa iyileştirdiğini duydum. Bende çok başlangıç, hocamla görüştüm. Kısa bir süre sonra tedaviye başlıycam.

Onca taramadan sonra bende kaynağı bulunamadı

Üst Alt